Viso pasaulio apšvietimo pramonėje vis stipriau savo pozicijas įtvirtinantys LED šviesos diodai daugiau ar mažiau pažįstami kiekvienam iš mūsų. Tačiau ar susimąstėte, kodėl būtent LED lemputės, vis dažniau pakeičiančios mums įprastas lemputes, tapo tokios populiarios ne tik mūsų privačių namų, bet ir darbo vietų, visuomeninių pastatų apšvietimui?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Apšvietimo sprendimus rinkai pristatančios „Philips“ ekspertai pasidalino svarbiausiomis tendencijomis ir faktais apie LED apšvietimo sprendimus – ką svarbu žinoti kiekvienam, norinčiam sutaupyti, pasirūpinti savo sveikata ir darbo kokybe?
1 faktas. LED lemputės leidžia sutaupyti
Viena iš priežasčių, lemiančių vis didėjantį LED šviestuvų populiarumą, tai iki 80 % mažesnis elektros energijos sunaudojimas lyginant su tradiciniais apšvietimo šaltiniais. Be to, 90 % suvartojamos LED lempos galios yra paverčiama šviesa ir tik 10 % jos prarandama šilumos pavidalu, todėl lempos nekaista ir visa šiluminė energija yra paverčiama šviesa. Taigi, LED lemputės mums leidžia sutaupyti.
2 faktas. LED lemputės draugiškos sveikatai
LED šviesos diodų sudėtyje neaptiksime jokių toksiškų cheminių medžiagų, todėl net ir pažeidus LED šviestuvą, jis nesukels jokio pavojaus mūsų sveikatai, priešingai nei įprastos lemputės. Be to, ne mažiau kaip 95 % LED lempučių yra visiškai perdirbamos, o tai, pasauliui vis atsigręžiant į aplinkosaugos problemas, tampa dar vienu įrankiu, prisidedančiu prie taršos mažinimo iniciatyvų. Patogu ir tai, kad jos nereikalauja jokio specialaus utilizavimo.
3 faktas. LED lemputės tarnauja žymiai ilgiau
Turbūt ne vienas esame pastebėję, kad įjungus apšvietimą su įprastomis lemputėmis, jos ima šviesti lėtai arba netgi mirgėdamos, o LED lemputės įsižiebia beveik iš karto. Todėl nenuostabu, kad pagal LED gamintojų pateikiamą informaciją, LED lemputės vidutiniškai tarnauja 50 000 ar net 100 000 valandų, kai, pavyzdžiui, kaitrinės lemputės vidutinis tarnavimo laikas yra tik 1000 val., o kompaktinės liuminescencinės – apie 8 000 valandų. Nuostabu ir tai, kad net ir nuolat įjungiant bei išjungiant LED lemputes, jų eksploatacijos trukmė netrumpėja, taip pat nenukenčia ir šviesos kokybė.
4 faktas. LED lemputės itin patvarios
Šiuolaikinės technologijos leidžia LED lemputes gaminti iš itin tvirtų komponentų, o tai užtikrina jų ilgaamžiškumą. Pasak „Philips“ apšvietimo sprendimus rinkai pristatančios Violetos Pasionek, LED žibintai yra atsparūs smūgiams, vibracijai ir išorės poveikiui: „Skirtingai nei kaitrinėms lempoms, LED darbo kokybei jokios įtakos neturi aukšta ir žema lauko temperatūra – LED abiem atvejais veikia idealiai. Dėl šių savybių LED lemputės yra plačiai naudojamos dirbant lauko sąlygomis, meistraujant garaže – tokios lemputės pasižymi aukšta sandarumo ir atsparumo mechaniniams pažeidimams klase, todėl nebaisu, kad jos gali nukristi ar įkristi į tvarkomos transporto priemonės ertmes remonto dirbtuvėse“.
5 faktas. LED lemputės turi ypač plačias panaudojimo galimybes
Rinkoje galime rasti didžiulį LED dizaino, spalvos spektro bei galios pasirinkimą, o tai leidžia šias lemputes pritaikyti kone kiekvienam gyvenimo atvejui. „Kadangi LED lempų sudėtyje nėra infraraudonųjų ir ultravioletinių spindulių, jos plačiai pradėtos naudoti ne tik pagrindiniam ir foniniam patalpų apšvietimui, bet ir įvairios kitos paskirties objektams apšviesti. Šiandieniniai sprendimai leidžia užtikrinti tokį precizišką apšvietimą, kuris, pavyzdžiui, dirbant garaže padeda lengvai aptikti mikroįtrūkimus bei eksploatacinių skysčių nuotėkius. Tam kuriamos darbo lempučių sistemos, į kurias galima įpilti nedidelį kiekį fluorescencinių dažų – patikrinus komponentus UV spinduliais, bus aptiktas geltonos arba žalios spalvos nuotėkis, priklausomai nuo skysčio tipo“, – naujausiais sprendimais dalijasi „Philips“ ekspertė.