Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 30 d. 20:13
Paprastos gudrybės, kurios leis tausoti įrenginio bateriją
Rugsėjo 30 d. 17:11
Fizikas prof. G. Valušis apie Vilniuje vyksiančią žymią optoelektronikos ir terahercų mokslo konferenciją: „Žmonės moksle jau kalba apie 6G ir 7G ryšį“
Rugsėjo 30 d. 14:35
„Porsche Design“ ir „AGON by AOC“ pristato naują bendrą projektą: naujasis žaidimų monitories sukurtas tobulam vaizdui ir pergalėms
Rugsėjo 30 d. 11:51
Lietuvių tyrimas apie švytinčias daleles – prestižiniame fizikos žurnale „Nanophotonics“
Rugsėjo 30 d. 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
Rugsėjo 29 d. 18:45
Įprastus skambučius keičia naujos technologijos: kai kuriems jas išbandyti trukdo vienas dalykas
Rugsėjo 29 d. 15:12
Geriausios „Galaxy S24“ funkcijos – pigiau: „Samsung“ flagmanų gretas papildė „Galaxy S24 FE“
Rugsėjo 29 d. 12:36
Vaizdo stebėjimas klasėse pamokų metu. Ar tai legalu?
Rugsėjo 29 d. 09:28
„Xiaomi“ pristatė naujus išmaniųjų telefonų flagmanus – dirbtinio intelekto funkcijos, naktinė fotografija ir produktyvumas
Rugsėjo 28 d. 18:28
Daugiau nei pusė apklaustųjų nori, kad dirbtinis intelektas palengvintų kasdienybę
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

Išplėstos žmogaus galimybės: netrukus pasirodys robotizuoti protezai

Publikuota: 2021-11-20 15:21
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Išgirdę žodį „kiborgas“ dauguma mūsų įsivaizduoja fantastiniuose filmuose vaizduojamą herojų, atsparų priešų kulkoms ir pasižymintį antgamtiška galia. Vis dėlto šiuo metu pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms, šio termino reikšmė pamažu keičiasi.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Išgirdę žodį „kiborgas“ dauguma mūsų įsivaizduoja fantastiniuose filmuose vaizduojamą herojų, atsparų priešų kulkoms ir pasižymintį antgamtiška galia. Vis dėlto šiuo metu pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms, šio termino reikšmė pamažu keičiasi. Šiandien kiborgais vadinami paprasti žmonės, kurių biologinės galimybės dėl tam tikrų priežasčių papildytos nebiologiniais organais. Nors visa tai vis dar skamba kaip skyrius iš mokslinės fantastikos vadovėlio, ekspertai prognozuoja, jog vienu ar kitu tikslu kiborgais ateityje virs tokia didelė visuomenės dalis, kad jų egzistavimas netgi taps ateities žmonijos pagrindu.

Išplėstos žmogaus galimybės: netrukus pasirodys visas amputuotos galūnės funkcijas atlikti galintys robotizuoti protezai

Padės išvengti fizinės negalios

Remiantis statistika, kasmet vienam milijonui žmonių visame pasaulyje amputuojama galūnė ar tam tikra jos dalis. Tai priverčia šiuos asmenis kardinaliai keisti gyvenimo būdą, atsisakant įprasto darbo ir laisvalaikio veiklų bei nuolat patiriant fizinius nepatogumus ir psichologinius išgyvenimus dėl jiems nepritaikytos infrastruktūros. Tačiau „Huawei“ užsakymu atliktoje tarptautinėje 2025 metų pramonės vizijos ataskaitoje prognozuojama, jog visai netrukus pasirodys visas amputuotos galūnės funkcijas atlikti galintys robotizuoti protezai, padėsiantys šiems žmonėms grįžti į įprastą gyvenimo ritmą,

Pasak Mindaugo Plukio, „Huawei Technologies“ korporatyvinės komunikacijos vadovo Lietuvoje, nors vienokie ar kitokie išmanūs galūnių protezai kuriami jau ne pirmą dešimtmetį, o pasaulyje įvykdytas ne vienas bandymas gyvūnų smegenyse implantuoti dirbtinės galūnės valdymui būtiną implantą, rinkoje vis dar nėra visiškai funkcionalaus dirbtinio galūnės pakaitalo. „Didžiausia kliūtis, su kuria iki šiol susiduria mokslininkai – išversti smegenų implanto nuskaitytas protezui siunčiamas komandas, kad jis funkcionuotų būtent taip, kaip amputuota žmogaus kūno dalis. Vis dėlto labai tikėtina, jog šią problemą ateinančiais metais galutinai išspręs pajėgūs dirbtinio intelekto (DI) algoritmai, teisingai interpretuojantys smegenų impulsus bei taip įgalinantys net ir sudėtingiausių veiksmų atlikimą protezu“, – teigia Huawei atstovas.

Palengvins fizinį darbą

Nepaisant vis sparčiau įsibėgėjančios pramonės skaitmenizacijos ir automatizacijos, visame pasaulyje fizinį darbą dirba labai didelė populiacijos dalis. Kai kurių profesijų atstovams kasdien kūnu reikia kelti ar pernešti sunkius objektus, kas ilgainiui baigiasi sunkiomis ir nedarbingumą sukeliančiomis traumomis. 2025 metų pramonės vizijos ataskaitoje minima, jog visai netrukus tokio tipo nelaimingų atsitikimų smarkiai sumažės, o darbuotojų produktyvumas ženkliai pagerės, nes vis plačiau bus pradėti naudoti mūsų kūnų fizines galimybes išplečiantys egzoskeletai.

Pažangūs egzoskeletai rinkoje egzistuoja jau ne vienerius metus, tačiau dėl didelės kainos ir techninio sudėtingumo jie kol kas naudojami tik labai siaurame specialybių spektre – daugiausia kariuomenėje. Šie įrenginiai įgalina žmones be jokių papildomų pastangų kelti kai kuriais atvejais net iki 20 kartų didesnį svorį, be susižalojimo nušokti ant žemės iš kelių dešimčių metrų aukščio ar greičiau judėti sudėtingo reljefo vietovėje. „Manoma, kad pradėjus plačiau naudoti DI ir atpigus įvairiems egzoskeletų gamyboje naudojamiems jutikliams ir mechaniniams komponentams, šių prietaisų paklausa smarkiai išaugs, nes įmonės susigundys galimybe tą patį darbą patikėti mažesniam darbuotojų skaičiui ir kurti saugesnę darbo aplinką“ – prognozėmis dalinasi Mindaugas Plukys.

Suteiks patogumo mūsų kasdienybei

Nors virtimas kiborgu dažniausiai įsivaizduojamas kaip tam tikra būtinybė, netekus galūnės, susirgus tam tikra liga ar dėl profesinių priežasčių, ekspertai prognozuoja, kad ateityje jais savo noru norės tapti didelė visuomenės dalis. Tokią tendenciją paskatins įvairūs implantai, kurie labai palengvins, o galbūt netgi visiškai pakeis mūsų kasdienybę.

Vienas geriausių ir realiai egzistuojančių to pavyzdžių – ryžio dydžio NFC ryšio mikroschema, kurią po savo delno oda implantuoti renkasi vis daugiau technologijų entuziastų. Ji leidžia atsisakyti krūvos kortelių mūsų piniginėje ir tiesiog pridėjus delną atsiskaityti už prekes parduotuvėje, patekti į sporto klubą ar atrakinti namų duris.

„Anaiptol, tai yra tik pati savanoriškų implantų pradžia. Pažangiausiose pasaulio laboratorijose jau kuriami implantai, kurie leis mūsų smegenis prijungti prie interneto ir akimirksniu gauti bet kokią informaciją be išmaniojo telefono, kompiuterio ar kito tarpininko. Tikėtina, jog šis išradimas ateityje netgi pakeis tai, kaip mokomės ir dirbame, nes tam tikrų žinių įgijimas taps beprasmis, kadangi jas per kelias sekundes mūsų smegenys galės atsisiųsti iš interneto“, – atskleidžia M. Plukys.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama