Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 28 d. 11:14
Kodėl nereikėtų palikti telefono įkrauto elektros lizde (3)
Gruodžio 27 d. 17:47
Lietuvos inovacijos 2024-aisiais: informacinių ir ryšių technologijų proveržis bei sustiprėjusi startuolių ekosistema
Gruodžio 27 d. 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

Specialistas pamirštai technologijai žada aukso amžių: naši, paprasta ir ekologiška

Publikuota: 2019-09-13 08:36
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Tapo įprasta, kad naujos technologijos išeina taip pat greitai, kaip ir atėjo. Pasirodžius naujam išmaniajam prietaisui, apie jį plačiai kalbama, o kitą dieną visas dėmesys jau tenka kitam technologiniam stebuklui. Tačiau yra technologijų, kurios atsinaujina ir lieka aktualios ilgą laiką. Viena tokių – rašaliniai spausdintuvai.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Tapo įprasta, kad naujos technologijos išeina taip pat greitai, kaip ir atėjo. Pasirodžius naujam išmaniajam prietaisui, apie jį plačiai kalbama, o kitą dieną visas dėmesys jau tenka kitam technologiniam stebuklui. Tačiau yra technologijų, kurios atsinaujina ir lieka aktualios ilgą laiką. Viena tokių – rašaliniai spausdintuvai, rašoma pranešime spaudai.

Ši technologija egzistuoja jau seniai – daugiau nei 65 metus – tačiau kartu yra ir viena realiausių pretendenčių į ateities technologijas. Kodėl? Pirma atsakymo dalis slypi skaičiuose – nuo 2014 metų parduotų įrenginių verslui per metus skaičius padidėjo daugiau nei 5 kartus, o Centrinėje ir Rytų Europoje pajamos iš jų – net 11 kartų. Tuo tarpu kita atsakymo dalis slypi pačioje technologijoje, kuri jos gamintojams leido pasiruošti ilgai lauktam šuoliui į ateitį.

Specialistas pamirštai technologijai žada aukso amžių: naši, paprasta ir ekologiška
Asociatyvi nuotr.

Įrenginių gamintojai pripažįsta, kad per keletą dešimtmečių gerokai pasikeitė verslo vartotojų poreikiai. Anot jų, šiandien spausdintuvas privalo būti greitas ir efektyvus, su mažomis nuosavybės kainomis ir mažomis pridėtinėmis sąnaudomis. Taip pat jis turi būti lengvai integruojamas į verslo naudojamas sistemas. Dar daugiau, kartu visa tai turi mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Visus šiuos poreikius patenkinti gali rašalinių spausdintuvų technologija. Dėl šios priežasties, jų populiarumas kasmet auga.

Pavyzdžiui, kompanijos „Epson“ pajamos 2017 metais vien iš rašalinių spausdintuvų pardavimų sudarė 66,7 proc. visų kompanijos pajamų, o tai yra daugiau nei 6 milijardai Eur, iš kurių beveik 812 mln. Eur buvo bendrovės pelnas. Lyginant su 2014 metais, 2019-aisiais parduota 5 kartus daugiau rašalinių spausdintuvų, kurie, kaip teigiama, yra vienas iš trijų dažniausiai perkamų biuro įrenginių Europoje.

Kas lemia šios technologijos atgimimą? Yra 3 esminiai aspektai, kaip ji sugebėjo pasiruošti XXI amžiui.

1. Metų metus tobulintas našumas

Versluose, siekiant pelno, ne tik efektyvinami procesai, bet ir mažinami jų kaštai. Ši tendencija jaučiama ir technikos lygmenyje, kur nuolat ieškoma naujų technologinių sprendimų, leidžiančių tuos pačius darbus atlikti greičiau ir našiau.

Akivaizdu ir tai, kad šiandien kasdienėms užduotimis spausdintuvai vis dar yra itin reikalingi. O rašalinių spausdintuvų technologija sukonstruota taip, kad įrenginiai būtų mechaniškai paprastesni ir turėtų mažiau judančių dalių nei, pavyzdžiui, lazeriniai. Tokiu būdu jie genda rečiau, todėl reikalauja mažiau investicijų ar kitų resursų, reikalingų užtikrinti tinkamą įrenginių veikimą. Taip pat jie spausdina greičiau, nes spausdinimo procesui jiems nereikia įšilti taip, kaip reikia lazeriniams spausdintuvams. Pavyzdžiui, šiandien yra tokių į verslus orientuotų rašalinių spausdintuvų, kurie gali atspausdinti net iki 100 puslapių per minutę minimaliomis sąnaudomis.

2. Atsakymas – ir procesų paprastume

Per daugiau nei 65 metus tobulinta rašalinių spausdintuvų technologija visą spausdinimo procesą supaprastino vos iki trijų žingsnių – pradedamas spausdinimas, popierius praleidžiamas po spausdintuvo galvute, popierius atspausdinamas. Tai tapo labai paprasta ir intuityvia technologija, kuri dėl savo paprastumo leidžia sutaupyti ir elektros energijos sąnaudas, ir leidžia išvengti papildomų išlaidų dažniems atskirų dalių remontams ar keitimams. To neišvengia lazeriniai spausdintuvai, kurių dalys daug kainuoja, o pačias technologijas brangu išlaikyti.

Šių laikų rašaliniai spausdintuvai naudoja tik 1/20 energijos, reikalingos, pavyzdžiui, lazeriniams spausdintuvams veikti. Jei į tai pažvelgtume platesniame kontekste – visiems Europos verslams pradėjus naudoti šiuos spausdintuvus, būtų sutaupyta tiek energijos, kiek jos reikėtų aptarnauti virš 500 000 Europos namų ūkių. Taip verslai galėtų sutaupyti apie 65 milijonus eurų. Šie spausdintuvai sukurti taip, kad veiktų kuo sklandžiau ir našiau, todėl naudoja mažiau rašalo, neužsikerta ir taip mažina popieriaus suvartojimą. O prietaisui pasenus, jų paprasta konstrukcija leidžia šiuos įtaisus lengvai perdirbti. Ši technologija realiais veiksmais prisideda prie sąmoningos vartojimo kultūros tuo pat metu verslams padėdama siekti savo išsikeltų tikslų.

Toks energinis produktyvumas įmanomas dėl „Micro Piezo“ technologijos, kuri yra kiekvienos „Epson“ rašalinių spausdintuvų sistemos pagrindas. Ji pasižymi unikaliomis spausdinimo galvutėmis kartu su papildomomis vaizdų apdorojimo ir rašalo sistemomis bei tikslumo mechanizmais – popieriaus tiekikliais, papildomomis technologijomis. „Micro Piezo“ spausdinimo galvutės mechaniniu slėgiu išstumia rašalo lašelius. Šis mechaninis slėgis sukuriamas, kai pjezoelektriniai elementai spausdinimo galvutėse susitraukia reaguodami į veikiančią įtampą.

Dvi pagrindinės savybės išskiria šią „Epson“ technologiją nuo kitų rašalinių spausdinimo sistemų. Pirmoji yra ta, kad „Micro Piezo“ spausdinimo sistemos nenaudoja karščio rašalo lašeliams išstumti. Antroji – jos tiksliai kontroliuoja rašalo kiekį kiekviename rašalo lašelyje. Todėl šie rašaliniai spausdintuvai iš tikrųjų yra našesni, greitesnis ir taupesni nei iki šiol plačiai naudoti lazeriniai.

3. Tradiciniai būdai kovoje su moderniomis aplinkosaugos problemomis

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl rašaliniai spausdintuvai ir vėl atsiduria dėmesio centre – aplinkosauga. Pasaulinė tendencija – rimtai kreipti dėmesį į poveikio aplinkai aspektą – ryškėja ir kasdien yra aktyviai įtraukiama į verslų strategines kryptis. Keletą pastarųjų metų daromi tyrimai rodo, kad į Jungtinių Tautų sudarytus Darnaus vystymosi tikslus dėmesį kreipia 71 proc. organizacijų, o 41 proc. jų planuoja tikslus įtraukti ir į savo kompanijos strategijas.

Šiuos tikslus įgyvendinti padeda rašalinio spausdinimo technologijos naudojimas biuruose. Jei ją naudoti pradėtų visi Europos verslai, atliekų kiekis būtų sumažintas 220 000 tonų. Rašaliniai spausdintuvai sukuria 92 proc. mažiau CO2 ir 96 proc. mažiau elektros energijos nei lazeriniai, todėl jie reikšmingai prisideda prie darnaus vystymosi politikos Europoje.

Kadangi rašaliniai spausdintuvai toliau nuolat tobulinami, verslai jau gali išbandyti netolimos ateities prototipą – panaudotą popierių savarankiškai perdirbantį spausdintuvą. Sauso pluošto technologija leidžia iš panaudoto popieriaus gaminti naują popierių ir ant jo spausdinti naują informaciją, taip absoliučiai likviduojant perdirbimo poreikį. Atitinkamai, be mažų energijos sąnaudų ir mažos aplinkos taršos, toks įrenginys apskritai likviduoja panaudotą popierių bei veikia uždaro ciklo principu.

Atsižvelgdami į dabartinius rinkos poreikius ir aukštesnius nei bet kada veikimo standartus verslui, galime stebėti, kokie produktai visa tai gali užtikrinti, todėl taip galime numatyti, kurie iš jų taps itin sėkmingais. Atsinaujinusi rašalinių spausdintuvų technologija geba patenkinti visus rinkos poreikius, susijusius su šio tipo technologijomis. Maža to, šiandien skaitmeniniai rašaliniai tekstilės spausdintuvai geba atspausdinti net tokias medžiagas kaip šilką, medvilnę ar poliesterį. Todėl galime drąsiai teigti, kad ratas apsisuko ir rašaliniai spausdintuvai vėl tampa rinkos standartu.

Parengė Mantas Nemickas, „Epson Europe“ verslo plėtros vadovas Baltijos šalims.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama