Elektronika.lt
 2024 m. spalio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 6 d. 18:32
„Fintech“ bendrovės – finansų sektoriaus transformacijos priešakyje
Spalio 6 d. 14:20
Moksleiviams – galimybė pasimatuoti verslininko rolę: Lietuvos mokyklose startavo antroji skaitmeninio verslumo programa
Spalio 6 d. 10:42
Lietuviai veržiasi į priekį dvigubų technologijų sektoriuje – lazerinių sprendimų poveikis lyginamas su šviesolaidžio interneto revoliucija
Spalio 5 d. 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
Spalio 5 d. 14:11
Socialiniai tinklai ir naudotojų privatumas – du tarpusavyje nesuderinami dalykai?
Spalio 5 d. 10:28
Svarbu dirbantiems iš namų: 5 patarimai, padėsiantys sumažinti elektros sąskaitas
Spalio 4 d. 20:26
Baltijos regione pradėtos didžiausio žemyninėje Europoje baterijų parko statybos
Spalio 4 d. 17:13
Fizikai aptiko naujo tipo gama spindulių blyksnį
Spalio 4 d. 14:48
„Sony“ plečia „LinkBuds“ asortimentą: „LinkBuds Fit“, „LinkBuds Open“ belaidėmis ausinėmis ir „LinkBuds Speaker“ garsiakalbiu
Spalio 4 d. 11:21
Z karta vis labiau rūpinasi savo tėvais: ką atskleidžia stebėjimo programėlių tendencijos?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

Jau pranokome fantastinę literatūrą arba kaip per 161 metus pasikeitė namų saugumas?

Publikuota: 2019-02-21 17:12
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

1858 metų vasario 21 dieną Edwinas Holmesas savo namuose Bostone įsidiegė pirmąją elektrinę signalizaciją nuo vagių. Tą dieną prasidėjo tikra namų saugumo revoliucija, kuri greitai ne tik prisivijo tokių rašytojų kaip George‘as Orwellas ateities vizijas, bet netgi ir jas pranoko.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

1858 metų vasario 21 dieną Edwinas Holmesas savo namuose Bostone įsidiegė pirmąją elektrinę signalizaciją nuo vagių. Tą dieną prasidėjo tikra namų saugumo revoliucija, kuri greitai ne tik prisivijo tokių rašytojų kaip George‘as Orwellas ateities vizijas, bet netgi ir jas pranoko. Šiandien savo namus galime stebėti per išmaniųjų telefonų ekranus, o pačios signalizacijos ar kameros – belaidės ir labai kompaktiškos. Tačiau taip yra todėl, kad dar prieš 161 metus prasidėjęs namų saugumo bumas nesustojo iki pat šių dienų. Tad bendrovės „Bitė Lietuva“ ekspertai kviečia susipažinti su visiems mums svarbių namų saugumo technologijų evoliucija.

Jau pranokome fantastinę literatūrą arba kaip per 161 metus pasikeitė namų saugumas?

„Šiandien turime labai pažangius namų saugumo sprendimus, tačiau tokiais jie tapo toli gražu ne per vieną dieną. Galiausiai tam prireikė nei daug nei mažai – vos 161 metų. Kita vertus, būtent namų saugumo tobulėjimas vyko nuolat ir jo nesustabdė nei pasauliniai karai, nei garsių rašytojų samprotavimai ateities tema. Įdomu ir tai, kad pradėjus nuo pirmosios elektrinės signalizacijos, visos kitos šiandien įprastomis atrodančios paslaugos nuo saugos tarnybų iki kamerų atsirado natūraliais namų saugumo evoliucijos etapais. Ir visi jie savaip įdomūs ar netikėti“, – teigia „Bitės Profas“ Gytis Kupčinskas ir dalinasi 5 esminiais namų saugumo evoliucijos etapais.

1. Telegrafas, magnetas ir varpeliai

Didžioji namų saugumo evoliucija, kaip teigia G. Kupčinskas, prasidėjo Bostone ir veikė labai paprastu, tačiau tuo metu revoliucingu principu.

„Pirmoji elektrinė signalizacija veikė telegrafo mašinos principu: namuose elektros laidais būdavo sujungti magnetas, baterijos, namų durys, langai ir varpelis. Tik kai nepageidaujamas asmuo praverdavo duris ar langą, vietoje telegrafo garso suskambėdavo varpas bei tokiu būdu suveikdavo pirmoji pasaulyje elektrinė signalizacija. Tiesa, ją sukūrė pastorius Augustus Russellas Pope‘as, bet prieš mirtį, jis perleido visas žinias ir teises į šią signalizaciją Edwinui Holmesui, kuris ją pristatė visai rinkai. Tiesa, pačiame Bostone šį signalizacija nebuvo populiari, nes tuo metu šiame mieste nebuvo ir didelio nusikalstamumo. Bet kai Edwinas Holmesas ją pristatė Niujorko gyventojams – užsakymai pasipylė kaip iš gausybės rago“, – sako G. Kupčinskas.

2. Signalizacijos ir tarnybų tandemas

„Kadangi Edwino Holmeso pradėta namų saugumo paslauga pasiteisino, ja netrūko susidomėti kiti. Todėl 1905 metais Holmeso signalizacijų prieš vagis verslą įsigijo stambi JAV telekomunikacijų bendrovė AT&T. Tačiau bendrovė ne tik įvertino signalizacijos potencialią, bet ir pamatė, kaip šią paslaugą galima efektyviai patobulinti. AT&T sujungė signalizaciją su greitosios pagalbos linijomis bei vietinėmis policijos ir priešgaisrinėmis tarnybomis. Vėliau ši paslauga palaipsniui evoliucionavo į apsaugos tarnybas, kurios egzistuoja bei kurių paslaugomis naudojamės iki šių dienų“, – teigia G. Kupčinskas.

3. Mokslinė studija apie priešgaisrinį pavojų paskatino saugotis nuo gaisro

Kaip rodo istorija, pasak G. Kupčinsko, kartais efektyvesni būdai apsaugoti savo namus buvo ne pačios priemonės, bet edukacija apie jų naudą ir saugumą.

„1962 metais grupė kanadiečių mokslininkų išleido turimą apie dūmų ir karščio detektorių galimybes išgelbėti žmonių gyvybes. Iškart po to prasidėjo naujų standartų bei reikalavimų dėl dūmų detektorių montavimo jau esančiuose bei naujai statomuose namuose įvedimas. Skaičiuojama, kad ši studija ir griežtesni reikalavimai 50 proc. sumažino mirtingumą nuo gaisrų JAV tarp 1975 ir 1980 metų. Atitinkamai, dūmų detektorių naudos bei reikalavimai dėl jų montavimo yra viešinami iki šių laikų bei išlieka aktualūs“, – sako G. Kupčinskas.

4. Pirmąją vaizdo kamerą sukūrė medicinos seselė

Pasak G. Kupčinsko, nors dar 1949 metais pirmą kartą išleistas kultinis George‘o Orwello distopinis romanas „1984-ieji“ minėjo stebėjimo kameras kaip futuristinį reiškinį, pirmoji tokia kamera dienos šviesą išvydo greičiau nei po dviejų dešimtmečių.

„Pasirodžius garsiajam G. Orwello romanui, žmonės ne tik stebėjosi jo pavaizduota ateitimi, bet ir ėmė kalbėti apie kai kurių technologinių išradimų realų įgyvendinimą. Tai lėmė, kad 1966 metais medicinos seselė Marie Van Brittan Broan sukūrė pirmąją namų stebėjimo kamerą bei sistemą, leidžiančią nuotolinio valdymo pulteliu atidaryti duris. O 1970 metais jau prasidėjo masinė vaizdo stebėjimo kamerų integraciją į namų saugumą. Tuo metu tai buvo gremėzdiškos kameros, kurios sukiodavosi ir paprastai stebėdavo namo išorę. Visą fiksuojamą vaizdą tokios kameros transliavo į didelį stacionarių monitorių, kuris buvo naudojamas ir kameros valdymui. Taip pat prie monitoriaus paprastai būdavo ir valdymo skydelis, kuris nuotoliniu būdu leisdavo užrakinti duris ar nuspausti signalizacijos mygtuką“, – sako G. Kupčinskas.

5. Šiandien namų saugumas – neatsiejamas nuo išmanaus telefono

Šiandien, kaip teigia ekspertas, namų saugumas tapo neatsiejamas nuo išmaniųjų telefonų, nes žmonės apie viską nori sužinoti kur bebūtų ar turėti tiesioginę galimybę valdyti viską savo telefone.

„Šiais laikais namų saugumas yra lyg visų pastarųjų 161 metų apibendrinimas: taip pat naudojamos kameros, saugumo tarnybos, signalizacija, dūmų ir kitų pavojų detektoriai, tačiau viskas tapo išmanu, niekam nebereikia laidų, o viską galima valdyti savo išmaniajame telefone“, – pastebi G. Kupčinskas.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama