Ne naujiena, jog televizoriai, kaip ir stacionarūs ar nešiojami kompiuteriai, gali būti naudojami žaidimams – prijungus prie jų žaidimų konsoles, galima dar patogiau pasinerti į nuotykių kupiną virtualų pasaulį. Tad jeigu ketinate keisti šį įrenginį ir žinote, kad jis daugiau ar mažiau bus naudojamas žaidimams, labai svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus – apie kai kuriuos iš jų rinkdamiesi įprastą televizorių net nesusimąstome.
1. Ar reikalinga 4K raiška?
4K raiška, kurią pastaruoju metu vis dažniau turi įprasti ar SMART televizoriai, tampa vis populiaresnė – toks ekranas leidžia pamatyti neįtikėtiną detalių lygį, kuris tikrai prideda dar daugiau šarmo Jūsų žaidimams. Žinoma, tokios įsimintinos pramogos taip pat kainuoja kur kas daugiau, todėl pasirinkimas šiuo atveju priklauso tik nuo Jūsų galimybių.
Visgi, vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog šioms technologijoms vis labiau plečiantis, 4K televizorių kaina tampa vis mažesnė, tad jeigu jie Jums nėra prieinami dabar, tikėtina, kad greitu metu laisvai galėsite jį įsigyti.
2. HDR technologija.
Tai dar viena žaidėjų mėgstama specifikacija, kurią pravartu žinoti, tačiau nėra būtina naudoti – ypač todėl, jog toli gražu ne visi tradiciniai ar SMART televizoriai palaiko šią technologiją.
Jei dar neteko su ja susidurti, suprasti skirtumus gali būti sunku, tačiau iš esmės HDR technologijos dėka galima mėgautis išskirtiniais, kino salės kokybę primenančiais vaizdais – ypač plačiu spalvos spektru, sustiprintu šviesumu ir subtiliais perėjimais. Tokios galimybės padėtų dar geriau įsitraukti į žaidimą, tačiau ar tokių televizoriaus savybių ieškosite, priklausys tik nuo Jūsų asmeninio užsidegimo.
3. Atsinaujinimo greitis.
Šis, labai svarbus parametras, dažnai išreiškiamas kaip skleistinės dažnis. Nuo jo priklauso, kiek kartų per sekundę atsinaujina ekrane stebimi vaizdai – savaime suprantama, jog nuo to ypač priklauso Jūsų būsimų žaidimų kokybė.
Televizoriai, kurių dažnis yra mažesnis nei 60Hz, nebus pats geriausias pasirinkimas žaidimams – verčiau paieškokite keliais kartais spartesnių variantų. Tiesa, vertėtų atkreipti dėmesį, jog šie parametrai, priklausomai nuo gamintojų, gali šiek tiek skirtis, todėl geriausia tarpusavyje lyginti to paties prekinio ženklo modelius.
4. Dydis.
Niekas nesuabejotų, kad perkant televizorių bet kokiems tikslams, dydis yra labai svarbus kriterijus – tas pats galioja ir kalbant apie žaidimus. Visgi, šiuo atveju didesnė įstrižainė ne visuomet gali užtikrinti šaunesnę patirtį: ypač tuomet, jei televizoriaus ekranas bus labai arti ir Jūs negalėsite pastebėti visų detalių. Tad verčiau pasirinkti optimalų variantą, kuris būtų patogus tiek televizijos žiūrėjimui, tiek smagiems Jūsų žaidimams.
5. Alternatyvos.
Jei televizoriumi reikia dalintis su kitais šeimos nariais, jis ne visuomet gali būti pritaikomas žaidimams – dažnai susiduriantiems su tokiomis situacijomis, rekomenduojama įsigyti atskirus įrenginius pramogoms. Tiek stacionarūs, tiek nešiojami kompiuteriai gali turėti visas aukščiau išvardintas specifikacijas (o kai kuriais atvejais – net ir geresnes), todėl Jūsų žaidimų patirtis bus tik dar įspūdingesnė. Visus šiuos įrenginius gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.
Atsižvelgę į šiuos kelis aspektus, pakankamai lengvai nuspręsite, koks televizorius geriausiai tiktų žaidimams. „Per gerų“ specifikacijų šiuo atveju negali būti, tad viskas priklausys tik nuo Jūsų poreikių ir galimybių.