Šaldytuvas – virtuvės traukos centras, todėl svarbu išsirinkti tokį, kuris patenkintų jūsų lūkesčius. Prekybininkai pastebi, kad per pastaruosius metus vartotojai ieško ne tik gražaus, bet ir išmanaus bei praktiško įrenginio.
Kaip išsirinkti svajonių šaldytuvą, it pirštinė tinkantį jūsų virtuvei ir asmenybei? Jūsų dėmesiui – 5 Edgaro Radzevičiaus, „Senukų“ buitinės technikos eksperto, patarimai.
1. Šaldytuvų mada egzistuoja
Į lietuvių virtuves sparčiai braunasi dviejų durų šaldytuvai, itin populiarūs Šiaurės Amerikoje. Patogūs ne tik dėl erdvumo, bet ir ypatingai pamėgti dėl ledukų gaminimo įrenginio, kuris vasarą pasitarnaus atvėsindamas bet kokį jūsų pamėgtą gėrimą. Ne ką mažiau populiarėja ir įmontuojami šaldytuvai. Nors šių talpumas mažesnis, tačiau įmontuojamas įrenginys labai lengvai įsilies į jūsų virtuvę bei nesuardys jos vientisumo. Šiltojo sezono tendencijų topus užima maži, 80–140 cm aukščio šaldytuvai, vasaros laiku ypač pamėgti dėl galimybės patogumus perkelti į užmiesčio sodybas.
2. Šaldymo kamerai – atskiras dėmesys
Lietuvoje vis dar populiariausi šaldytuvai su horizontalia šaldymo kamera apačioje. Toks šaldiklis itin talpus, tad jei mėgstate daug maisto atsargų kaupti šaldydami, tai – puikus pasirinkimas. Tačiau savo pozicijas pamažu užima ir vertikalūs šaldikliai su patogiomis lentynomis, kuriose galima susidėti gatavus maisto gaminius. O gal esate iš tų, kurie namo grįžta tik pernakvoti, tad šaldymo kameros išvis nenaudojate? Tuomet rinkitės šaldytuvą be šaldiklio – taip daugiau vietos turėsite kasdieniams produktams.
3. Su šerkšnu ar be šerkšno
Apledijusios ir kone pusę šaldymo kameros užimančios durelės – jau praeitis. Modernūs šaldytuvai gaminami specialiai su šia problema kovoti skirtomis technologijomis. Mažo šerkšno (ang. low frost) sistema nėra sudėtinga, taigi šaldytuvai su šia technologija nėra brangūs, o šaldiklis apledės net penkis kartus mažiau nei standartiniuose aparatuose. Vis dėlto tokį šaldiklį patartina atitirpinti ir išvalyti kartą per pusmetį. Neturintiems laiko šaldiklio priežiūrai bešerkšnė sistema (ang. no frost) – tikras išsigelbėjimas. Tokios šaldymo kameros atitirpinti nereikės, o pats šaldymas vyks greičiau. Tačiau maistą čia patartina laikyti specialiuose induose, kadangi tokioje kameroje jis linkęs labiau džiūti.
4. Moderniems ir stilingiems – išmanūs šaldytuvai
Išmaniosios technologijos veržiasi į visus mūsų gyvenimo kampelius, tad šaldytuvai nelieka nuošalyje. Juk skubantiems šiuolaikiniams žmonėms technologijos padeda koordinuoti visą namų ūkį. Namie dažnai nebūnantys ar ieškantys išmanaus sprendimo savo virtuvėje turėtų apsvarstyti su programėle susietus šaldytuvus. Savo šaldymo įrenginį išmaniuoju telefonu galėsite valdyti būdami darbe, koncerte ar parke. Per atstumą nustatysite temperatūrą, energijos taupymo lygį ar kitas aktualias funkcijas. Siekiantiems išskirtinumo patiks dviejų durų šaldytuvai su monitoriumi, į kurį dukart pabeldus, viduje įsižiebs šviesa. Taip ne tik paversite virtuvę modernia ir šiuolaikiška, bet ir sutaupysite energiją nedarinėdami durelių.
5. Kaip tinkamai prižiūrėti šaldytuvus?
Kad ir kokį modernų šaldytuvą įsigysite, jis netarnaus ilgai, jei nesulauks tinkamos priežiūros. Pirmas žingsnis – šaldytuvo transportavimas. Nusipirkę šaldytuvą jokiu būdu negabenkite jo horizontalioje padėtyje, o jei negalite to išvengti – pastatytą laikykite bent 12 valandų prieš įjungimą. Norint, kad aparatas kuo ilgiau išliktų kaip naujas, valykite jį bent kartą metuose. O tam, kad aparatas tinkamai dirbtų, nedėkite į jį karšto ar šilto maisto ir statykite atokiau nuo kitų buitinių virtuvės prietaisų, kurie skleidžia šilumą.