Šiuolaikinių dulkių siurblių pasirinkimas toks platus, kad pirkėjui dažnai sunku pačiam susigaudyti. Todėl neretai žmonės, užuot detaliau išsiaiškinę, renkasi siurblį pagal geriausią galios ir kainos santykį, nors šis prietaisas galbūt visiškai neatitinka jų namų poreikių. Į kokias savybes reikėtų atkreipti dėmesį, kad rastumėte sau tinkamiausią modelį?
Kilimas ar kietos grindys?
Turbūt dažniausia klaida perkant dulkių siurblį yra ta, kad neatsižvelgiama į dangą, kurią šiuo siurbliu valysite. Tiesa tokia, jog kai kurie net ir daug kainuojantys siurbliai ilgainiui subraižo grindis, o kiti, priešingai, puikiai valo kietas grindis, bet sunkiai juda kilimais. Tad reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokios dangos jūsų namuose yra daugiau ir užsiminti apie tai pardavėjui. Jei siurbsite daugiausia kietus paviršius, patogiausias bus klasikinis dulkių siurblys su maišeliu arba be jo, tačiau vėlgi klauskite, ar jo ratukai nesubraižys kambario grindų. Ant kiliminės dangos siurblys su ratukais, žinoma, juda sunkiau, tad galbūt verta pamąstyti apie belaidį siurblį, kuris tokios problemos neturėtų? Kita vertus, jei kilimų turite tikrai daug, juos išvalant prireiks daug galios, kas ne visada yra belaidžių siurblių stiprioji pusė.
Valyti reikės ne vien grindis
Turėkite omenyje, kad siurblį perkate ne vien grindims, bet ir kitiems paviršiams valyti. Daugelis modelių kartu turi ir dulkių šepetėlius, įvairius antgalius, skirtus valyti čiužiniams, siauroms kertelėms, šlapiam siurbimui, specialiai gyvūnų plaukams ar net kompiuterinei technikai. Tačiau dėmesį atkreipkite ir į tai, kad norint visa išvalyti reikia pasirūpinti kokybišku siurblio filtru, kuris užtikrintų, jog nuo žemės surinktos dulkės nebūtų vėl išpūstos į orą. Buitinės technikos gamintojo „Electrolux“ atstovas Laurynas Skruibis teigia, jog tai, kiek siurblys bus naudingas namų švarai palaikyti daugiau parodo ne jo galia, bet filtro kokybė: „Yra daugybė modelių, kurie nuo grindų susiurbs visas dulkes, tačiau klausimas, ar jos visos pateks į siurblio vidų, ar jį ištuštinant vėl pasklis aplink ir t. t. Tad iš tiesų daug naudingesni yra naujų modelių siurbliai, kurių filtras sulaiko net 99,97 proc. visų dulkių – taip švarios lieka ne tik grindys, bet ir oras.“
Atkreipkite dėmesį į alergijas
Nepamirškime, kad namai švarūs turėtų būti ne vien dėl estetikos, tai ir svarbi sveikatos sąlyga. Šiuo metu Europoje nuo alergijos dulkėms kenčia kas penktas vaikas ir šie skaičiai nenustoja augti. Laimė, vaikai iki paauglystės šią alerginę reakciją į dulkes dar gali išaugti. Svarbiausia – dažna fizine veikla stiprinti organizmo atsparumą dirgikliams, reguliariai vėdinti patalpas, nuolat valyti orą bei baldus, kuriuose kaupiasi dulkės.
„Alergijų statistika buitinės technikos gamintojus verčia siekti aukščiausių švaros standartų ir juos dar kilstelėti. Kalbame apie žmones, kurie alergiški dulkėms, o tai reiškia, jog siurblys turi ne tik viską išsiurbti, bet ir dulkių maišelį naudotojui svarbu pakeisti prie jo neprisiliečiant. Todėl rinkoje atsiranda „Allergy“ siurblių modeliai, kurie leidžia net labai alergiškiems žmonėms patiems tvarkyti savo aplinką“, – aiškina L. Skruibis.
Ar siurbsite tik jūs, ar ir kiti šeimos nariai?
Jei auginate vaikus, dulkių siurbimas yra vienas lengviausių darbų, kuris padės juos išmokyti namų ruošos. Juolab kad vaikams siurbti namus yra kaip žaidimas. Bet tam jie turi iš tiesų sugebėti siurblį valdyti, o senesnių, sunkesnių modelių siurbliai greičiausiai bus ne mažylių jėgoms.
Populiaru šią problemą galima išspręsti įsigyjant du siurblius. Šeimos, kurios pasirenka smulkesnius valymus patikėti savo vaikams, tam dažniausiai paskiria mažą, nedaug galios turintį siurblį, o galingo modelio prietaisą, kuriam reikia suaugusiojo jėgos, išsitraukia kartą per kelias savaites.
Įvertinkite rinkos įvairovę
„Svarbiausias patarimas renkantis, kaip valysite namus, – įvertinti siurblių įvairovę. Jei norite, kad namai būtų tikrai švarūs, pirkite specialiai tam sukurtą klasikinio modelio siurblį, tačiau galbūt gyvenate mažame bute, kur toks prietaisas tiesiog nereikalingas, o dar ir užima daug vietos. Tuomet puikus pasirinkimas – belaidžiai ar siurbliai-šluotos. O jei nemėgstate siurbti, galbūt patogiau investuoti į robotą, kuris kainuos daugiau, bet visiškai perims šią užduotį“, – vardija „Electrolux“ atstovas.
Svarbiausia – pirkdami dulkių siurblį niekuomet nepamirškite fakto, kad įsigyjate ne tiesiog geriausią, o geriausią sau.