Lietuvos gyventojai – labiausiai mėgstanti žiūrėti televizorių tauta tarp Baltijos šalių. Tokią išvadą galima daryti remiantis naujausiu „Samsung QLED TV“ tyrimu, atliktu Baltijos šalyse. Jo rezultatai rodo, kad lietuviams televizorius yra itin svarbus namų atributas ir net 65 proc. apklaustųjų savo noru jo atsisakytų daugiausiai septynioms dienoms. Tyrimas atskleidė ir daugiau įdomių detalių apie tautiečių televizoriaus žiūrėjimo įpročius.
Televizoriaus atsisakytų tik septynioms dienoms
Palyginus apklausos metu visose trijose Baltijos šalyse gautus duomenis, lietuviai yra labiausiai prisirišę prie televizoriaus. Tačiau estai ir latviai nuo mūsų tautiečių atsilieka ne tiek daug: atsisakyti televizoriaus daugiausiai savaitei galėtų 57 proc. Estijoje apklaustų respondentų, o Latvijoje – 48 proc. apklaustųjų.
Apklausa parodė, kad 27 proc. lietuvaičių galėtų pabandyti be televizoriaus gyventi daugiausiai tris dienas, o svarbaus kasdieninio gyvenimo palydovo iš viso atsisakyti negalėtų net 22 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų. Akivaizdu, kad net pusei šalies gyventojų televizorius yra labai svarbus laisvalaikio atributas ir savanoriškai jo nenorėtų atsisakyti net savaitei.
Vaizdo kokybė – svarbiausias kriterijus
Apklausa parodė, kad Lietuvos gyventojai televizorių dažniausiai renkasi vadovaudamiesi trimis pagrindiniais kriterijais – vaizdo ir garso kokybe, ekrano įstrižainės dydžiu. Net 86 proc. tautiečių teigia, kad įsigyjant naują televizorių jiems svarbiausia jo vaizdo kokybė. Šis kriterijus taip pat yra svarbus ir trims ketvirtadaliams estų ir daugiau nei pusei Latvijos apklaustųjų.
„Ši apklausa tik patvirtino, kad aukšta vaizdo kokybė yra itin aktuali mūsų vartotojams, todėl kompanija į tai ir investuoja. Pavyzdžiui, „Samsung QLED“ televizoriuose pritaikyta „Quantum Dot“ technologija leidžia atkurti milijardą gamtoje esančių atspalvių. Tuo tarpu itin ryškų spalvų kontrastą tarp visų ekrane matomų vaizdų leidžia sukurti „Direct Full Array“ technologija. Dėl tokių inovacijų moderniausi televizoriai atkuria itin tikrovišką vaizdo kokybę ir žiūrovui leidžia pasijusti taip, lyg jis pats dalyvautų veiksme“, – sako Miroslavas Ramanavičius, „Samsung“ buitinės elektronikos pardavimų vadovas Baltijos šalyse.
Lietuvoje vykdyto tyrimo dalyviai, kaip svarbiausias televizoriaus savybės taip pat išskyrė ekrano įstrižainės dydį (73 proc.) ir garso kokybę (61 proc.). Apklausa parodė, kad ekrano dydis svarbesnis 26–45 m., didesnių pajamų respondentams, o garso kokybė reikšmingiausia didžiausias pajamas gaunantiems asmenims.
Vyrams – sporto rungtynės, moterims – serialai
M. Ramanavičiaus teigimu, nieko nuostabaus, kad Baltijos šalių gyventojams svarbi ne tik ekrane rodomo vaizdo ir garso kokybė, bet ir didesnė televizoriaus ekrano įstrižainė.
„Kiekvienam renkantis naują televizorių visuomet patariu atsižvelgti į pagrindinius tinkamo televizoriaus dydžio pasirinkimo principus. Įvertinkite patalpos, kurioje stovės televizorius dydį, minimalų ir didžiausią atstumus nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos, įstrižainę ir įrenginio ekrano raišką, žiūrėjimo kampą bei tai, kam jūsų televizorius bus pritaikytas ir naudojamas – ar tik žiūrėsite įvairias programas, ar žaisite kompiuterinius žaidimus“, – patarimais dalinosi ekspertas.
Paklausti, kokį turinį žiūrint didelis ekranas ir raiška yra svarbiausi, 8 iš 10 apklaustųjų Lietuvoje atsakė, kad toks ekranas labiausiai reikalingas filmams, beveik kas trečiam – muzikiniams koncertams ir pramoginiams televizijos šou. Paklausti, kokį turinį dažniausiai žiūri per televizorių, vyrai dažniau rinkosi sporto rungtynes, o moterys – serialus ir muzikinius koncertus.
Gegužės 14 d. parduotuvėse pasirodžiusi naujausia „Samsung QLED“ televizorių serija pasižymi daugybę naujų ir patobulintų funkcijų, kurios užtikrins itin aukštą vaizdo ir garso kokybę, pažangias galimybes.