Viešbučiai, norėdami lankytojams sukurti išskirtinę bei patogią aplinką, nuolat investuoja į kūrybingus, išskirtinus interjerus bei technologijas, kurios naudodamos mažai energijos svečiams sukuria kasdienio gyvenimo komfortą. „Dalį jų sprendimų galime pasiskolinti ir, pritaikę savo namuose, skurti ypatingą atmosferą ir patogesnę kasdienybę“, – teigia interjero dizainerė Monika Juknienė.
Tamsios spalvos ne visuomet blogai
„Viešbutyje sienos gali būti išmuštos medžiaga ar specialia danga – namuose taip paprastai nedaroma. Danga su audinio tekstūra kambarį paverčia šiltesniu ir gilesniu – sienų dažai to negali suteikti.
Neretai viešbučių sienos yra tamsesnių atspalvių nei namuose: anglies pilkumo, rašalo mėlynumo, sodrios žalios – jie sukuria netikėtą, dramatišką efektą ir tampa puikiu fonu baldų apmušalams, faktūroms ar meno kūriniams išryškinti.
Tokius interjerus galime matyti viešbutyje William Niujorke, Le Roch Paryžiuje, Henrietta Londone, Soho House Berlyne bei kitur. Šią idėją galima pritaikyti ir namuose, pavyzdžiui, tamsiai mėlyname fone daiktai atrodo didingesni, be to, mėlyna suteikia kilmingumo“, – sako interjero dizainerė M. Juknienė.
Ji prisipažįsta mėgstanti aukštus, minkštu veliūru ar natūralia oda aptrauktus fotelius kaip Scandic Park Stokholme, Falkensteiner Bratislavoje ar Radisson Blu Scandinavia Kopenhagoje – atsisėdę juose tarsi paskęstame ir pasislepiame. Šią idėją taip pat galima pasiskolinti.
Iš viešbučių galima nusižiūrėti ir technologijas
Anot dizainerės, dar vienas geras, namuose pritaikomas sprendimas – šviesos intensyvumo reguliavimas, kuris bet kuriuo metu leidžia kurti norimą būsto atmosferą. Tiesa, dabar būstuose atsiranda vis daugiau valdymo skydelių, pultelių, termostatų, jungiklių ir valdiklių, o tai ne visuomet patogu.
„Visas inžinerines viešbučio kambario sistemas (vėdinimą, temperatūrą, apšvietimą, vaizdo ir garso aparatūrą), įdiegus KNX sistemą, galima sujungti į protingų namų sistemą, valdomą vos viena, pavyzdžiui, „Smart Control 7“ panele. Daugybė atskirų valdymo prietaisų yra nepraktiška, be to, smarkiai apkrauna interjerą“, – sako dizainerė.
Jai pritaria ir protingų namų sistemų centro „Jung Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis, kurio įmonė nuolat prisideda prie viešbučių įrengimo. „Viešbutis svečiui pasiūlo įtraukiančią ir jaukią aplinką, personalas perima buitinius rūpesčius, o kasdienį komfortą kuria protingo namo sistemos. Jos gali pasirūpinti tinkama kambario temperatūra, ventiliacija, apšvietimu, muzika, užraktais. Jeigu reikia, jos gali neleisti rasoti veidrodžiui vonioje kol prausiatės, permatomas stiklo pertvaras paversti matinėmis ir t. t. Neretai su tokiomis sistemomis susidūrę viešbučiuose, žmonės jas nori įsirengti ir savo būstuose“, – pasakoja R. Skurdenis.
Lietuvoje – permainų metas
Išskirtinius interjerus bei protingo būsto sistemas derinančio Vilniaus viešbučio „Artagonist“ vadovas Vilius Vaičekauskas teigia, kad nedidelių ir išskirtinių viešbučių skaičius nuolatos auga. „Svečiai net ir trumpos viešnagės metu nori kitokių patirčių ir pojūčių. Lietuvoje viešbučių vystymas ilgą laiką buvo sustojęs, tačiau dabar situacija pasikeitusi – vien per kelis artimiausius metus pas mus atsiras daugiau tarptautinių viešbučių tinklų, kurie ir atsineš savo unikalias patirtis, sprendimus ir pasiūlymus“, – teigia „Artagonist“ vadovas.
Anot jo, išmanaus būsto technologijas viešbučiai renkasi dėl ilgalaikės ekonominės naudos, mat taip taupomos sąnaudos, geriau išpildomi svečių lūkesčiai, greičiau reaguojama į situacijas, o svečio viešnagė gerokai palengvinama.
Išmaniųjų technologijų teikiamą dvejopą – ekonominę bei padidinto komforto – naudą akcentuoja ir R. Skurdenis. Pasak jo, naujosios technologijos leidžia energiją naudoti tik ten kur reikia, kada reikia ir tik tiek kiek reikia. Taip inžinerinės sistemos prisitaiko prie svečio gyvenimo ritmo, poreikių bei įpročių, didina komfortą, o viešbučio personalas gali tiksliau reaguoti į svečio poreikius bei operatyviai šalinti bet kokius trikdžius.
Visas valdymas – mobiliajame telefone
„Dauguma viešbučių supranta, kad unikalus dizainas – būdas išsiskirti ir pritraukti lankytojus. Pavyzdžiui, Paryžiaus Hôtel La Maison Champs Elysées turi kambarį, kuriame ir sienos, ir grindys yra juodos, Climpton Gray Čikagoje man ypač patiko elegantiški interjerai su žydromis užuolaidomis, ryškus Idol Hotel Paryžiuje interjeras sukurtas muzikos motyvais, o Barcelo Torre Madride – žaismingas ir šviesus Art Deco stiliaus viešbutis, kuriame – beveik visos spalvų paletės spalvos. Lietuvoje dauguma viešbučių interjerų – atsargūs, neutralūs, truputį nedrąsūs. Ateityje ir pas mus populiarės spalvingesni viešbučiai, pvz., pastelinių spalvų kaip Hotel Pastel Paryžiuje ir Eden Locke ar ryškesnių, pvz., naujas Stokholmo viešbutis Scandic Haymarket, taip pat Hotel Bienvenue ir Hotel Vernet Paryžiuje, Room Mate Giulia Milane, Casa Flora Venecijoje, No Mad Niujorke“, – teigia M. Juknienė.
Anot jos, pirmąjį įspūdį viešbutis kuria savo vestibiuliu, fojė bei registratūra, todėl pageidautina, kad jie būtų stulbinantys, traukiantys akį bei kartu jaukūs. Taip pat ir mūsų namuose prieškambaris ir vaizdas tik įėjus į namus turi daryti įspūdį, būti viena gražiausių būsto vietų, mat jis reprezentuoja visus namus.
Kitas svarbus interjero elementas – meno kūriniai. Menas patraukia dėmesį, labiau nei bet kas kitas kuria nuotaiką. Dizainerės teigimu, ateityje viešbučiai bus vis išmanesni, ekonomiškesni ir komfortiškesni. Visas reikiamas komandas ir kambario funkcijas bus galima valdyti savo telefonu. M. Juknienei pritaria ir „Jung Vilnius“ vadovas. Tiesa, pasak jo, jau dabar yra visos galimybės valdyti kambarius (ventiliaciją, apšvietimą, vėdinimą, užraktus, žaliuzes ir t. t.) telefonu. Tik belieka sulaukti kol naujausios viešbučių raidos tendencijos pasivys toli į priekį išsiveržusias bei kiekvienam norinčiam jau dabar prieinamas technologijas.