Įsirengiant ar renovuojant savo virtuvę, neretai tenka gerokai pakratyti piniginę. Todėl virtuvės įrengimui įprastai ruošiamasi pakankamai ilgai, kruopščiai renkantis ne tik baldus, bet ir virtuvinę buitinę techniką. Didelės išlaidos neretai atgraso nuo naujos technikos pirkimo, nors senoji jau seniai būna praradusi savo naudingumą bei išvaizdą. Tai nutinka su bene visa buitine technika, o taip pat ir su šaldytuvais, kurie įprastai būna ganėtinai brangūs. Todėl vertėtų pasinaudoti keliais patarimais, kurie padės saikingai paploninti piniginę bei apsirūpinti išties funkcionalia buitine technika, mat patarimai galioja ne tik šaldytuvams.
Išankstinis planavimas – puikus kelias į taupymą
Buitinė technika niekad negali būti perkama spontaniškai – tai nėra nauja pora batų ar nauja rankinė, patraukusi akį parduotuvės lentynoje. O staiga įsigyti naują šaldytuvą prireikia tik tuo atveju, kai senasis nustoja veikti. Prižiūrint ir nuolat naudojantis šaldytuvu laikui bėgant galima pastebėti įvairius ženklus, nurodančius, kad pastarojo dienos jau suskaičiuotos – skleidžiami įvairūs garsai, ant žemės telkšančios vandens balutės bei daugelis kitų. Tikrai nereikia laukti iki tos dienos, kai jis visiškai nustoja veikti. Tokiu atveju sprendimas pirkti šaldytuvą gali būti išties skubotas, neišsiaiškinant jo techninių charakteristikų ir kitų parametrų. Juolab, kad iš anksto nesuplanavus biudžeto naujam pirkiniui, gali tekti įsigyti pigiausią variantą, kuris anaiptol nebus kokybiškas.
Iš anksto suplanavus naujo šaldytuvo ar šaldiklio įsigijimą galima nuolat sekti įvairių buitinės technikos pardavėjų skelbiamas akcijas ir nuolaidas, lyginti kainas ir technikos kokybę, taip išsirenkant geriausią kainos ir kokybės santykį turintį gaminį. Taip pat, iš anksto suplanavus šaldytuvo paieškas galima kas mėnesį atsidėti tam tikrą pinigų sumą, skirtą būtent naujam prietaisui. Tokiu atveju neteks išleisti visų savo santaupų ir bus galima išsirinkti pažangesnį modelį, kuris tarnaus ilgiau.
Tinkamiausias metas šaldytuvui įsigyti
Nors šaldytuvą rasti galima tikrai kiekvienuose namuose, o jų pasiūla parduotuvėse nemažėja ištisus metus, vistiek egzistuoja tam tikri laikotarpiai, kuomet sąlygos šaldytuvams įsigyti įvairiose parduotuvėse būna palankesnės. Tai neabejotinai būna per didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Velykas. Tuo metu įvairūs prekybininkai paskelbia begales skirtingų nuolaidų, padedančių pirkėjams pigiau įsigyti buitinę techniką. Taip pat palankus metas yra ir pavasaris, kadangi pardavėjai taip pat linkę pritaikyti nuolaidas savo sandėliuose laikomai buitinei technikai. Mat kasmet technikos gamintojai pristato begalę naujų modelių, kuriems savo asortimente reikia atrasti vietos. Dėl šios priežasties prekybininkai išparduoda senesnius modelius jiems pritaikydami itin patrauklias nuolaidas. Tai žinant galima susiplanuoti naujo pirkinio įsigijimą ir tai padaryti išlaukus geriausių rinkos nuolaidų.
Jei išvaizda ne tiek svarbi...
Statant šaldytuvą tarpe tarp virtuvinių baldų, vienintelė matoma išorinė dalis yra durys. Todėl verta apgalvoti, ar šaldytuvas gali turėti tam tikrų kosmetinių defektų, tarkime, šoninėse išorinėse sienelėse. Jei kosmetiniai defektai nesudaro didelio skirtumo šaldytuvo veikimo efektyvumui, tai gali būti puikus lėšų sutaupymo metodas. Visos parduotuvės turi bent po vieną to paties modelio šaldytuvą, stovintį ekspozicijoje. Per tam tikrą laiką ant jo sienelių atsiranda tam tikri įbrėžimai ar nedideli įlenkimai, kurie vos pastebimi, tačiau neatitinka naujo gaminio reikalavimų. Dėl šios priežasties prekybininkai dažnai taiko specialias kainas prekėms iš ekspozicijos. Juk svarbiausia tai, kas yra šaldytuvo viduje, tiesa?
Svarbi ne tik įsigijimo kaina
Žinoma, įsigyjant brangų buitinės technikos prietaisą, dažnai būna atsižvelgiama tik į kainą ir techninius parametrus. Tačiau tai gali būti pakankamai rimta klaida, kuri kišenes paplonins laikui bėgant. Svarbu pasirinkti patikimo gamintojo gaminį, kadangi jų gaminiai yra išbandyti ir turi atitikti krūvas įvairiausių techninių reikalavimų. Tuo tarpu nežinomų gamintojų gaminiai dažnai gali būti patrauklūs žemomis kainomis ir pateikiamomis techninėmis savybėmis, bet ilgainiui genda kur kas greičiau. Renkantis būtina apgalvoti, kokie bus eksploataciniai kaštai bei remonto sąnaudos prietaisui sugedus. Kartais gali labiau apsimokėti įsigyti brangesnį prietaisą, kuris naudos mažiau elektros energijos ir bus išties patvarus. Toks prietaisas be priekaištų tarnaus dešimtį metų bei nesukels jokių kitų nepatogumų.
Ne tik ką, bet ir kur
Patikimo pardavėjo pasirinkimas yra kone toks pat svarbus kaip ir prietaiso modelio ar gamintojo išsirinkimas. Net ir smarkiai taupant nederėtų įsigyti naudoto šaldytuvo, mat negalima žinoti, kokius gedimus jis turi ar kiek laiko yra eksploatuojamas. Taip pat net ir apynauji naudoti šaldytuvai, dažnai sužavintys žema kaina, dažnai nebeturi galiojančio garantinio aptarnavimo. Taigi sugedus tokiam pirkiniui gali tekti pakloti dar didesnius pinigus už pastarojo remontą. Dėl šios priežasties reikia atsakingai pasirinkti, iš kur buitinė technika bus perkama. Paprastai ji būna pigesnė internetinėse nei specializuotose buitinės technikos parduotuvėse. O prieš perkant yra tiesiog būtina išsiaiškinti, kokios yra garantinio aptarnavimo sąlygos. Nors ir tikimasi, kad buitinė technika tarnaus bent penkmetį, vistiek reikėtų apsidrausti nuo nemalonių galimų įvykių.