Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
Balandžio 23 d. 17:14
DI žaidimų meškos paslauga arba lengviau asmeninių duomenų neišviliosi
Balandžio 23 d. 14:29
CPO LT ir UAB „NFQ Technologies“ kurs inovaciją viešuosiuose pirkimuose – pirmą tokią Europoje
Balandžio 23 d. 11:30
Atnaujinus ugdymo programas – spragos metodinėje medžiagoje ir skaitmeninių mokymosi aplinkų proveržis
Balandžio 23 d. 08:33
Išmanūs namai be streso: kaip technologijos padeda gyventi paprasčiau ir tvariau
Balandžio 22 d. 20:03
Asmeninis DI gydytojas, psichologas ir treneris – utopija ar ateitis?
Balandžio 22 d. 17:20
Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele
Balandžio 22 d. 14:44
DI kameros jau mato net ant kelių padėtus telefonus: kaip vairuotojams išmokti atsiplėšti nuo išmaniojo?
Balandžio 22 d. 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
Balandžio 22 d. 08:12
Pasaulio ekonomikos forumas: talentų trūkumą Lietuvoje spręs perkvalifikavimas ir automatizacija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

Virtualios realybės technologijos nėra skirtos tik žaidimams – kam jas jau naudoja „Audi“

Publikuota: 2016-11-30 14:18
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Virtualios realybės technologijos šiandien dažniausiai linksniuojamos žaidimų naujienų pristatymuose. Nėra jokių abejonių, kad 2016-ieji yra virtualios realybės proveržio metai. Tačiau ši technologija gali ir turi būti pritaikoma praktiškai – ji naudojama medicinoje, moksliniuose bandymuose, interjero dizaino kūrime ir taip toliau.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Virtualios realybės technologijos šiandien dažniausiai linksniuojamos žaidimų naujienų pristatymuose. Nėra jokių abejonių, kad 2016-ieji yra virtualios realybės proveržio metai. Tačiau ši technologija gali ir turi būti pritaikoma praktiškai – ji naudojama medicinoje, moksliniuose bandymuose, interjero dizaino kūrime ir taip toliau. Garsus ir lietuvių labai mėgstamas automobilių gamintojas „Audi“ virtualios realybės technologijas naudoja išbandyti automobilių surinkimo procesus.

Virtualios realybės technologijos nėra skirtos tik žaidimams – kam jas jau naudoja „Audi“
„Audi“ savo gamybos ir automobilių dizaino procesuose aktyviai naudoja virtualios realybės sistemas
© audi-mediacenter.com

Ne vienas tikriausiai jau pamanė, kad tai tik bereikšmis žaidimas. Tačiau yra ne visai taip. Automobilis yra gana sudėtingas pramonės produktas, susidedantis iš tūkstančių detalių. Dar pačioje naujo modelio projektavimo pradžioje būtina numatyti su kokiomis problemomis susidurs gamyklos darbuotojai. „Audi“ garsėja savo kruopštumu ir visada numato tokį gamybos proceso eiliškumą, kuris garantuotų optimalų gamyklos darbą ir maksimalią automobilių kokybę.

Dabar šiam procesui atlikti bus naudojama ir virtualios realybės sistema. Visgi, ji yra ne tokia, kokią jūs įsivaizduojate. Projektorius ant grindų ir sienos atvaizduoja automobilio maketą, o bandytojas, užsidėjęs 3D akinius ir užsisegęs judesius fiksuojančią apyrankę, gestais išbando kiekvieną automobilio surinkimo žingsnį. Norima įsitikinti, kad skirtingų komponentų sumontavimo eiliškumas yra teisingas ir patogus darbuotojams. Ant lubų, šalia projektoriaus, yra įdiegta ir infraraudonųjų spindulių kamera, kuri fiksuoja darbuotojo kūno padėtį ir poziciją kambaryje.

Virtualios realybės technologijos nėra skirtos tik žaidimams – kam jas jau naudoja „Audi“
Tai – ateities bandymai, tačiau „Audi“ gamyklose VR technologijos jau seniai nėra naujiena
© audi-mediacenter.com

Žinoma, „Audi“ galėjo susikurti unikalią sistemą, tačiau nuspręsta panaudoti rinkoje jau siūlomus komponentus. Taip „Audi“ gamykloje atsidūrė „Kinect“ kamera, rinkoje pardavinėjama kaip „Xbox“ konsolių įrenginys, ir „Myo“ apyrankė, kuri taip pat buvo sukurta žaidimų pramonės.

Teigiama, kad ši įranga buvo pasirinkta todėl, kad yra pigi ir lengvai pakeičiama – rinkoje pasirodžius naujai infraraudonųjų spindulių kamerai ar rankos judesius fiksuojančiai apyrankei jas bus galima greitai pritaikyti prie „Audi“ virtualios realybės sistemos. Visgi, ateityje planuojama pereiti prie visai naujo lygio automobilių surinkimo procesų bandymų su virtualios realybės akiniais.

Naujų modelių surinkimo bandymai nėra vienintelė sritis, kurioje „Audi“ naudoja virtualios realybės technologiją. Kompanija galvoja apie technologijos pritaikymą bandomuosiuose važiavimuose. Pademonstruoti saugos sistemas realiomis sąlygomis yra neįmanoma, tačiau vairuotojui užsidėjus virtualios realybės akinius galima modeliuoti įvairias situacijas. Kol automobilis saugiai rieda didelėje aikštelėje, virtualios realybės sistema vairuotojui staiga parodo į gatvę išbėgantį vaiką ir mašina sustoja. Kol kas ši idėja vis dar yra bandymų stadijoje, tačiau sukurti prototipai tikrai daro įspūdį ir įrodo, kad ateityje bandomieji važiavimai leis patirti daug daugiau.

Virtualaus bandomojo važiavimo metu net nebūtina būti automobilyje. „Audi“ siūlo galimybę savo klientams virtualios realybės akinių pagalba pasivažinėti su automobilių kūrėjais ar vieno apsilankymo metu, sėdint vienoje kėdėje, išbandyti net keletą skirtingų „Audi“ modelių.

Virtualios realybės technologijos nėra skirtos tik žaidimams – kam jas jau naudoja „Audi“
„Audi“ virtualios realybės bandymai naudoja lengvai prieinamas žaidimų pasaulio technologijas
© audi-mediacenter.com

Tikėtina, kad ateityje „Audi“ tik plės savo naudojamų virtualios realybės technologijų arsenalą. Tai – labai perspektyvi ir daug žadanti sritis. Galima tikėtis, kad „Audi“, kompanija, kuri gamybos ir intensyvių automobilių bandymu metu naudoja pažangias technologijas, virtualios realybės panaudojimas dar labiau pagerins ir taip legendinę savo automobilių kokybę.


Technologijos.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama