Bevielio ryšio imtuvas ir siųstuvas dabar yra itin mažas ir našus. Jį nesunkiai galima įdiegti į ploniausius telefonus ir televizorius. Jokių problemų juos įdiegti į daugiau „erdvės“ turinčius prietaisus, tačiau dažnai iškyla klausimas – kam to reikia? Kam, pavyzdžiui, skalbimo mašinoms reikalingas Wi-Fi?
Didieji pasaulio buitinės technikos gamintojai „Samsung“, LG, „Electrolux“ ir kiti puikiai supranta, kad ateitis priklauso nuo bevielio ryšio technologijų ir jau dabar pristato naujoviškus produktus.
Daiktų internetas – „Internet of Things“. Tai pagrindinė frazė, skambanti gamintojų atstovų pristatymuose. Šis terminas apibūdina daiktų galimybes jungtis prie interneto, siųsti ir gauti duomenis, būti valdomiems per atstumą, kaupti tam tikrą informaciją, ją analizuoti ir prisitaikyti prie besikeičiančių vartotojo poreikių. Skalbimo mašinos yra tie daiktai, kurie taip pat verčiami jungtis prie interneto. Yra trys pagrindinės priežastys, dėl kurių atsiranda tokie produktai, kaip „Samsung F900“ arba „LG Twin Wash“.
Natūrali technologijų evoliucija. „Samsung“ UK vadovas Robertas Kingas viename interviu pasakė: „Mes žengiame į trečiąjį technologijų amžių. Industrinė revoliucija ir Skaitmeninė revoliucija pakeitė situaciją pasaulyje, tad natūralu, kad Išmanioji revoliucija taip pat viską pakeis“. Iš tiesų buitinės technikos gamintojai nuolatos ieško būdų, kaip patobulinti savo kūrinius, kurie jau kelis dešimtmečius nekeitė nei formos, nei veikimo principo. Skalbimo mašinos yra vienas iš tokių prietaisų.
Poreikis valdyti nuotoliniu būdu. Šiuolaikinis vartotojas rankoje visada turi išmanųjį telefoną su keletu programėlių, kurios padeda valdyti tam tikrus rutinos darbus. Populiariausios – bendravimo, laiko planavimo, darbo programėlės. Prie jų gali prisidėti ir daiktų valdymo nuotoliniu būdu programėlės. Apsaugos sistemų valdymas per atstumą tapo įprastu. Kodėl gi negalima būtų valdyti skalbimo mašinos? Sudedame skalbinius iš vakaro, darbe paleidžiame skalbimo programą, o grįžę randame išskalbtus ir net išdžiuvusius skalbinius. Talpūs skalbimo priemonių dozavimo mechanizmai nebereikalauja skalbimo miltelius ir minkštiklius dozuoti būtent prieš skalbimą – išmanios technologijos automatiškai apskaičiuoja ir paima tiek skalbiklių, kiek reikia pagal jų svorį, purvo kiekį ir medžiagų rūšį.
Siekis geriau suprasti vartotojų poreikius. Norint pagaminti geresniu produktus, reikia žinoti vartotojų poreikius, įpročius ir įsitikinimus. Skalbimo mašina negali kalbėti, tačiau išmanioji skalbyklė puikiai atsimena vartotojo pasirinkimą, fiksuoja jo klaidas. Bevieliu ryšiu nuolatos atsisiunčiami programinės įrangos pakeitimai, todėl nėra jokių garantijų, kad tam tikri statistiniai duomenys nekeliauja į gamintojo dirbtinio intelekto saugyklas, kur jie yra analizuojami. Kai duomenys ateina iš milijono skalbimo mašinų, o ne kelių šimtų telefonu apklaustų namų šeimininkių, jie kur kas daugiau pasako gamintojui, ko iš tikrųjų reikia šiuolaikiniam vartotojui. Tokių duomenų suklastoti negalima, todėl jie yra be galo vertingi. Wi-Fi siųstuvas ir išmanioji programėlė kainuoja nedaug, palyginus su nauda, gaunama iš statistinių duomenų.
Kada išmanios skalbimo mašinos pasirodys Lietuvoje? Didžiausių el. parduotuvių atstovai prasitarė, kad vidurinės klasės skalbimo mašinos yra vienos iš perkamiausių internetu. Brangias (daugiau nei 900–1500 eurų) skalbimo mašinas renkasi vienetai, todėl abejojama, ar 1500 eurų kainuojančios skalbimo mašinos su Wi-Fi ir išmaniosiomis programėlėmis greitai paplis Lietuvoje.