Kadangi kažkada teko išbandyti išmanųjį laikrodį „Apple Watch“, tai, gavus pasiūlymą pasidžiaugti „Samsung Gear S2“, jo atsisakyti kažkaip nesinorėjo. Juk smalsu pažiūrėti, ką gi parengė konkurentas iš Rytų fronto.
Juolab kad „Apple Watch“ iškart išryškino kai kurias išmaniųjų laikrodžių bėdas, kurias norėjosi patikrinti ir su „Samsung“ kūriniu.
„Samsung Gear S2“ (Dmitrijaus Radlinsko nuotr. | Alfa.lt)
Elegancijos paieškos
Vien tai, kad „Samsung Gear S2“ yra laikrodis (be abejo, išmanusis), parodo, kad jo funkcija turėtų būti ir estetinė. Juk moterims ir (ypač) vyrams laikrodis yra vienas iš aksesuarų, pabrėžiančių asmenybę. Būtent šiuo aspektu „Samsung“ padirbėjo gana neblogai, kadangi įrenginio dizainas atrodo solidus ir savotiškai elegantiškas.
Tiesa, taip tikriausiai būtų galima kalbėti tik susiejant įrenginį su vyriškąja gimine, kadangi ant gležnos moters rankos „Samsung Gear S2“ turėtų atrodyti nekaip. Būtent čia ir atsiskleidžia viena iš problemų, kad didžioji dauguma rinkoje esančių išmaniųjų laikrodžių kol kas sukurta labiau pagal vyrišką dizainą.
Bene pats pagrindinis laikrodžio aspektas – aplink ciferblatą besisukantis ratukas, kuris išties palengvina naudojimąsi. Atvirai pasakius, palyginti su „Apple Watch“ skaitmenine karūnėle, „Samsung“ sprendimui duodu pliusą.
Tačiau „Apple“ greitai ir pats gauna pliusą „Samsung“ atžvilgiu, kadangi iki šiol pamenu, kaip gracingai „Apple Watch“ sinchronizuojasi su „iPhone“. Deja, tačiau nors „Samsung“ viskas vyksta daug žemiškiau ir paprasčiau, tačiau perkant išmanųjį laikrodį norėtųsi daugiau pompastikos, juk tai mūsų ateitis.
Trumpai apibendrinant, laikrodis išties atrodo patrauklus akiai, solidus, švelnių formų, „nerėžiantis akies“, o svarbiausia, kad ir patogiai guli ant riešo, kai tuo metu su „Apple Watch“ kaskart tekdavo pavargti dėl ne itin patogaus užsegimo.
Paliesk, pasuk, paspausk
Iš pradžių laikrodžio valdymas gali atrodyti painus. Ratukas aplink ciferblatą sukasi, du mygtukus galima spandyti, o ekraną, žinoma, galima liesti. Iš pradžių kartais susipainiodavau norėdamas pasiekti vieną ar kitą programėlę, tačiau greitai sukiojimo ir spandymo taktiką „įkirtau“.
Ekranas ryškus, neperkrautas per daug spalvų, o svarbiausia, kad daugelį dalykų galima personalizuoti. Tai ypač aktualu renkantis paties laikrodžio ciferblato dizainą (galima keisti spalvas, šriftą, rodyklių formą ir t. t.). Individualistams ir hipsteriams tai bus tikra žaidimų aikštelė.
Ciferblate rasite ir du laisvus programuojamus langelius, kuriuose galėsite pasirinkti, kokią trumpą informaciją norite matyti (baterijos likutį ar sudegintas kalorijas).
Įdiegta operacinė sistema veikia išties sklandžiai ir be jokių trikdžių. Jeigu ieškote pompastikos, tai jos čia tikrai nerasite, kadangi ir išmaniųjų programėlių, sukurtų vien tik „Samsung Gear S2“, rasite išties nedaug.
Tai kur problema?
„Samsung Gear S2“ atrodo išties puikiai, o išmokti juo naudotis yra lengva ir patogu. Viskas skamba puikiai, kol supranti, kad tokį žaisliuką visuomet smagu išbandyti, kai jį gauni nemokamai. Šį kartą apsidžiaugiau, kai jį gavau išbandyti iš „Samsung“ atstovų. Kitą kartą tikriausiai vėl džiaugčiausi, jeigu jį gaučiau dovanų. Bet ar jį pirkčiau? Vargu.
Bet čia ne „Samsung“ problema. Čia yra visų išmaniųjų laikrodžių problema. Bent jau kol kas. Taip, galėsite „Samsung Gear S2“ ekrane pamatyti, kas jums skambina ar atsiunčia pranešimą. Tačiau bet kokiu atveju 99 atvejais iš 100 jums vis tiek teks išsitraukti savo išmanųjį telefoną.
Pranešimo su „Samsung Gear S2“ neparašysite. Pokalbio su „Samsung Gear S2“ neužmegsite (nebent turite ausines, prijungtas prie telefono). Maža to, net neabejoju, kad ir nežiūrėsite vaizdo įrašų ir nesitikrinsite „Facebook“, nes „Samsung Gear S2“ tiesiog neturi šios programėlės.
Laikrodis išties puikiai veikia kaip žingsniamatis, žmogaus sveikatos „prižiūrėtojas“ ir be abejo kaip laikrodis (elementaru, Vatsonai). Tačiau net ir pastaruoju atveju kartais būdavo taip, kad, norint sužinoti, kiek valandų, tekdavo žiūrėti į tamsų ekraną, nes šis tiesiog neužsidegdavo. Analogiška problema buvo ir su „Apple Watch“.
Taigi konkrečiai pačiam „Samsung Gear S2“ surasti priekaištų ganėtinai sunku. Didesnė problema yra labiau susijusi su pačių išmaniųjų laikrodžių egzistavimu. Galbūt nieko keisto, kad šie žaisliukai taip iš lėto įžengia į mūsų pasaulį.