Nuo pasėlius prižiūrinčių dronų iki robotų nuimančių derlių – mus maitinančią pramonę vis greičiau ir greičiau perima autonominės mašinos. Portalas Gizmodo.com nusprendė peržvelgti ūkinės robotikos tendencijas ir pristato 13 pačių inovatyviausių ir įdomiausių šios srities robotų.
„Blue River LettuceBot2“
Šis itin tarp stambiųjų ūkininkų populiarus robotas tvirtinamas prie įprastinio traktoriaus ir yra skirtas salotų laukų retinimui. Jis taip pat gali nupurkšti lauką insekticidais ir išrauti tarp salotų linijų pridygusias piktžoles. Jeigu dar šis robotas mokėtų gaminti salotas…
Agrobotas SW6010
Ši mašina neįtikėtinu greičiu ir efektyvumu skina braškes. Robotinėje rankoje įtaisyti jutikliai net gali nustatyti, kuri uoga prisirpusi, o kuriai dar reikėtų nokti. Nuskintas braškes robotas iškart supakuoja į dėžes.
Autonomiškas „Spirit“ traktorius
Kompanijos „Autonomous Tractor“ sukurtas „Spirit“ traktorius, varomas vien elektra, geba itin kruopščiai pjauti žolę. Teigiama, jog roboto energijos sunaudojimas 25 % mažesnis nei kitų šiam darbui skirtų pjovimo mašinų.
„Conic System Pro-300“ sėjimo mašina
Nors šis įrenginys veikiau primena gamyklines stakles, „Conic System“ sukurtas „Pro-300“ iš tiesų yra šiltnamiams skirtas specializuotas sėjimo robotas. Norite pasėti keletą sėklų į padėklą? Ši mašina geba per valandą apsodinti 1000 įprastinio dydžio tokių padėklų.
„Energid“ citrusinių vaisių skynimo sistema
Tai didelė, tačiau ekonomiška apelsinų skynimo mašina. „Energid“ geba kruopščiai nuskinti viso medžio vaisius pigiau, nei samdant šiam darbui žmones. Robotas geba nuskinti po apelsiną kas dvi ar tris sekundes ir svarbiausia, jog jis niekada nepavargsta.
„Clearpath Robotics Grizzly“
„Grizzly“ neturi kabinos, nes šiam nedidukam visureigiui robotui paprasčiausiai nereikia vairuotojo. Ši elektrinė transporto priemonė tai tikras išmanusis traktorius. Su specialiais detektoriais Grizlis net geba nustatyti, kur dirvožemis savo cheminėmis savybėmis tinkamas augalams bei iškilus problemai jį savarankiškai apdoroti.
„ASI Forge“ platforma
Ši unikali robotinė platforma gali būti aprūpinta daugiau nei 100 įvairiems ūkio darbams skirtų priedų. Nuo dirvožemio grąžto iki kėlimo šakių. Tai paverčia „ASI Forge“ robotinę platformą universalia ir pritaikoma įvairiose žemės ūkio srityse. Mažas roboto dydis ir preciziškas jo veikimas taip pat leidžia šią technika pritaikyti subtiliose ūkininkavimo situacijose, pavyzdžiui, orchidėjų ar vynuogynų priežiūrai.
„Vision Robotics“ vynuogyno genėtuvas
Genėjimas yra ypatingai svarbi užduotis, norint sveiko ir gerą derlių duodančio vynuogyno. Dabar ją gali atlikti ir robotai. „Vision Robotics“ sukurtas genėjimo robotas iš išorės atrodo lyg didelė mėlyna dėžė, tačiau visas veiksmas vyksta jos viduje, kuri dvi robotinės žnyplės nukarpo nereikalingus ūglius.
„Wll-Ye“
Tai dar vienas vynuogynų genėjimui skirtas robotas. Tiesa, šis atrodo daug mieliau nei kiti jo konkurentai.
„Agribotix Hornet“ dronas
Šis pasėlių stebėjimo robotas geba atlikti daugybę užduočių. Jis ne tik atlieka autonomines skrydžio misijas filmuodamas laukus, tačiau infraraudonųjų spindulių jutikliais gali nustatyti pasėlių būklę.
„Precision Hawk Lancaster“ dronas
Šis pasėlių stebėjimo dronas sugeba dar daugiau. Lancaster drono platforma turi ne tik vizualinius jutiklius, bet taip pat ir terminius, multispektrinius ir hiperspektrinius jutiklius bei LiDAR technologiją, leidžiančią nustatyti augalų aukštį ir kurti virtualius laukų žemėlapius. Šis galinga dirbtinio intelekto sistema aprūpintas dronas geba savarankiškai nusileisti (net ant vandens), o taip pat skirsdamas prisitaikyti prie kintančių oro sąlygų.
„Harvest Automation HV-100“ robotai
Darbuojantis šiltnamyje prireikė pagalbos rankos? Ją, o tiksliau – žnyplę, jums išties HV-100 robotas. Šis nedidukas pagalbininkas sukurtas tam, kad galėtų dirbti kartu su žmogumi. Pagrindinė juo užduotis, tai sunkių vazonų transportavimas.
Agurkų rinkimo robotas
Panašiai kaip ir braškių skynimo robotas, ši mašina geba atskirti prinokusius agurkus ir atsargiai juos nuskinti. Įdomiausia, jog ši technologija pradėta naudoti dar 2002-aisiais metais. Panašu, kad ūkininkai robotikos revoliucijai pradėjo ruoštis jau seniai.