Ar kenkia mobiliojo telefono baterijai, jei ją paliksime krautis visai nakčiai? Ar galime krauti telefoną su planšetinio kompiuterio įkrovikliu? Ar daugiau megapikselių visada reiškia geresnį fotoaparatą? Businessinsider.com griauna aštuonis nusistovėjusius technologijų mitus.
1.Kompiuteriai „Macintosh“ negali užsikrėsti virusu
„Apple“ kompiuteriai mažiau pažeidžiami virusų, ypač jei kenksmingos programos sukurtos „Windows“ operacinei sistemai.
Bendrovė buvo linkusi pabrėžti, kokie nepažeidžiami jos kompiuteriai, tačiau 2012 m. virusas užkrėtė tūkstančius „Macintosh“ vartotojų.
2. Naršymas „Private/Incognito“ režimu leidžia vartotojui likti anonimu
„Apple“ vartotojai naršymui internete gali pasirinkti „Incognito“ režimą. „Internet Exporer“ vartotojai gali rinktis „Private“ režimą. Panaši funkcija įdiegta visose šiuolaikiškose naršyklėse, tačiau nereikia apsigauti, kad taip jūs virtualioje erdvėje liekate nepastebėti.
Šios funkcijos iš tiesų neišsaugo jūsų naršymo istorijos, automatiškai neprisijungia prie jūsų paskyrų ir neįsimena jūsų slaptažodžių, tačiau jūsų anonimiškumo toks naršymas negarantuoja.
3. Mobiliajam telefonui kenkia, jei jis kraunamas ilgą laiką
Daugelis vartotojų savo telefonus palieka krautis visai nakčiai. Tai daug ilgesnis laikas, nei reikia baterijai pilnai įsikrauti. Sklando mitas, kad tai kenkia telefonui, o taip kraunamas akumuliatorius tarnaus ilgiau.
Tai tik mitas. Daugelis modernių telefonų naudoja ličio baterijas, kurios nustoja krautis vos tik pasiekusios numatytą ribą.
Akumuliatoriui tai nekenkia, todėl savo telefoną krautis nakčiai galite palikti drąsiai.
4. Kuo daugiau megapikselių, tuo geresnis fotoaparatas
Kuo skiriasi 12 megapikselių ir 8 megapikselių fotoaparatai? Ne tiek jau daug, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Nuotraukos kokybė priklauso nuo šviesos kiekio, kurį sugeba išnaudoti objektyvas.
5. Telefoną krautis reikia jungti tik tada, kai jis beveik išsikrovęs
Tai taip pat mitas. Ličio baterijoms nekenkia, jei jos pradedamos krauti iki galo neišnaudotos. Daugelio baterijų naudojimo laikas skaičiuojamas įkrovimo ciklais – nuo visiško išsekimo iki pilno įkrovimo, tačiau jis nepriklauso nuo to, kiek dažnai jūs jungsite krautis savo telefonus.
Keli trumpi įkrovimai yra lygūs vienam visiško pakrovimo ciklui.
6. Išmaniesiems telefonams svarbi kuo didesnė ekrano raiška
Žmogaus akis negali nustatyti skirtumo kai ekrano raiška pasiekia 300 pikselių colyje ribą. Bendrovė LG šiais metais išleido telefoną „G3“, kurio ekrano rezoliucija 2560x1440 pikselių.
Tai gerokai daugiau, nei įprasta išmaniųjų telefonų raiška (1920x1080 pikselių). Abejojama, ar žmogaus akis pajėgi fiksuoti šį skirtumą įprastose situacijose naudojantis telefonu. Lyginant šiuos telefonus sudėjus šalia, skirtumo pastebėti praktiškai neįmanoma.
7. Galima sugadinti telefoną, jį kraunant planšetės įkrovikliu
„Apple“ tinklalapyje skelbiama, kad ir telefoną „iPhone“ ir planšetę „iPad“ galima krauti tuo pačiu įkrovikliu, tačiau atlikus bandymus paaiškėjo, kad mobiliojo telefono baterijai toks krovimas iš tiesų gali pakenkti.
Tiesa, akumuliatoriaus efektyvumas pradėtų mažėti tik po metų tokio krovimo.
8. Neverta išjungti savo kompiuterio kiekvieną dieną
Kai kurie vartotojai mano, kad reguliarus kompiuterių išjungimas ir įjungimas gali kenkti, todėl jie savo kompiuterį tiesiog užmigdo. Iš tiesų kompiuteriui kenkia jo nuolatinis migdymas. Išjungus kompiuterį jis ne tik nebevartoja elektros energijos, tačiau nesidėvi ir jo dalys. Reguliariai išjungiamas kompiuteris turėtų tarnauti ilgiau.