Vasara individualių namų, sodybų ar kolektyvinių sodų šeimininkams asocijuojasi ir su žalia pievele. Kiekvienas veją prižiūrintis šeimininkas turi savo nuomonę, kieno – jo paties ar kaimyno vejapjovė – geresnė, kaip dažnai derėtų pjauti veją ir ją tinkamai prižiūrėti. Kol ietys lūžta dėl trimerių ar žoliapjovių, gamintojai savo dėmesį šiandien telkia į prieš dvi dešimtis metų sukurtus robotu-vejapjoves. Esą šie taip patobulėjo, kad pagaliau gali mesti iššūkį tradicinėms vejos priežiūros priemonėms.
Robotai vejapjovės, lyginant su šiuo metu dažniausiai naudojamomis benzininėmis žoliapjovėmis, turi nemažai privalumų:
Nereikia rūpintis vejos pjovimu. Robotas vejapjovė sukurtas taip, kad pats pasirūpina jam paskirtu vejos plotu. Tokios vejapjovės šeimininkas gali daugiau laiko skirti savo šeimai ir pomėgiams, o ne žoliapjovės stumdymui. Veja visada bus tarsi ką tik nupjauta.
Visiškai automatizuotas. Robotas vejapjovė pjauna žolę, kol jo akumuliatoriui pakanka pajėgumo. Kai akumuliatorius išsikrauna, robotas vejapjovė pats susiranda pakrovimo stotį ir pats į ją įvažiuoja, pasikrauna akumuliatorių ir vėl važiuoja dirbti.
Draugiškas aplinkai. Varomi elektros varikliais, robotai vejapjovės neteršia aplinkos išmetamosiomis dujomis.
Apsaugoti laidai. Robotai vejapjovės dirba naudodami ne tiesioginį srovės šaltinį (ne prijungti elektros laidu), o naudodami juose įmontuotus akumuliatorius, todėl elektros energija naudojama tik akumuliatorių įkrovimo metu. Energija iki pakrovimo stoties atvedama žemos įtampos (24 V) maitinimo kabeliu. Kabelį galima pritvirtinti prie žemės kabėmis – po kelių savaičių jo žolėje beveik nesimatys (arba galima užkasti iki 20 cm gylyje).
Ekonomiškumas. Robotų vejapjovių akumuliatoriams visiškai pakrauti užtenka 1 val., o vieno įkrovimo užtenka maždaug 1–1,5 val. darbo laikui. Energijos sąnaudos – 0,035 kWh – t. y., kaip vienos 40 W lemputės. Jei robotas vejapjovė dirbtų visą parą (1 val. krauna akumuliatorius ir 1 val. dirba), per dieną sunaudotų 0,83 kWh, o per mėnesį – 25 kwh energijos. Mokėdami už elektrą įprastiniu tarifu 50,1 ct/kwh, per mėnesį vejos priežiūrai išleistumėte 12,50 Lt. Palyginimui, jei žolę pjautumėte kartą per savaitę benzinine žoliapjove, kaskart sunaudodami 1 l kuro, per mėnesį kurui išleistumėte apie 20 Lt.
Be to, kai kurių gamintojų modeliai turi ir mini saulės jėgaines: gali pilnai pasikrauni vien iš saulės arba saulės pagalba prailginti jų darbo laiką, kol reiks pasikrauti pakrovimo stotyje.
Itin tylus veikimas. Pjaudami žolę, robotai vejapjovės skleidžia apie 63 dB (A) garsą – maždaug tiek, kiek šiuolaikiška barzdaskutė. Palyginkite su įprastinių vejapjovių skleidžiamu 95–100 dB (A) triukšmu! Tokį tyliai dirbnatį robotą vejapjovę galima drąsiai palikti dirbti sode, žinant, kad jis netrikdys nei jūsų, nei kaimynų ramybės. Dėl šios priežasties kai kurie privačių namų savininkai robotams vejapjovėms leidžia dirbti ir naktį – juo labiau, kad naktį naudoja pigesnį elektros tarifą.
Skatinamas žolės augimas. Robotai vejapjovės nupjauna tik pačią žolės viršunėlę (1–2 mm). Kadangi tai daro dažnai, tokiu būdu skatina žolės augimą. Nuo to sustiprėja ir žolės šaknų sistema, o nupjauta žolė krinta atgal į dirvą kaip natūrali greitai suyranti organinė trąša. Vadinasi, nupjautos žolės nereikia grėbti ar surinkti ir išnešti.
Stiprinamas vejos pagrindas. Robotai vejapjovės, nuolat judėdami chaotiškais zigzagais, nesumina dirvos tam tikrais raštais, o savo ratais švelniai sujudina visą dirvos paviršių, taip stiprindami šaknų sistemą.
Padeda išvengti alergijų. Jeigu jus kamuoja alergija žolei ar šienligė, robotas vejapjovė gali labai palengvinti gyvenimą: kadangi jums nereikia būti šalia robotui vejapjovei pjaunant veją, jūs išvengiate alergizuojančio sąlyčio su žole. Be to, nuolat pjaunamos vejos žolė yra trumpa, todėl alergenai nepatenka į orą.
Vaikų saugumas. Robotai vejapjovės sukurti taip, kad jį pakėlus, pjovimo peiliukus sukantis diskas visiškai sustoja per 2 sek. Vejapjovės peiliukai sustos ir robotui užvažiavus ant kokio nors daikto – dviračio, riedlentės ar pan.