Robotai tampa vis populiaresni mokslo ir medicinos sferoje. Juos noriai naudoja karo pramonės atstovai, o ateityje robotai tikriausiai dirbs įvairiuose verslo sektoriuose ir atstovaus tam tikroms įmonėms. Siūlome ir jums susipažinti su šiais mechanizmais, kuriems atsispirti tikrai sunku.
Begalvį keturkojį padarą primenantis „Legend Squad Support System“ (LS3) robotas, išleistas „Defence Advanced Research Projects Agency“, buvo pristatytas 2012 metų rugsėjį. Šis mechanizmas skirtas gabenti karinių pajėgų krovinius ir kitą įrangą per įvairius reljefus.
Nekontroliuojamas povandeninis robotas kursuoja Rytų Antarktidos polediniame sluoksnyje. Šį robotą mokslininkai sukūrė tam, kad galėtų lengviau išsiaiškinti klimato kaitos požymius Antarktidoje. Povandeninis mechanizmas matuoja vandens temperatūrą, atpažįsta povandeninius darinius ir labai tiksliai išmatuoja ledo storį.
Kad robotai labai naudingi žmogui, įrodo „Rex“ mechanizmas. Šis robotas padeda neįgaliam ar visiškai paralyžuotam asmeniui atsistoti ant kojų ir suteikia galimybę gyventi visavertį gyvenimą.
Gestus suprantantis ir pats juos vaizduojantis robotas šių metų rugpjūtį buvo pristatytas „Ideen Park“ parodoje, Vokietijoje. Ši mugė buvo organizuojama Vokietijos „ThyssenKrupp AG“ plieno pramonės įmonės.
Orlaivių gabenimo komanda yra sukūrusi vaizdo klipą, kuriame galima išvysti, kaip kuriami gyvos būtybės gestus suvokiantys mechanizmai. Juos naudoja įprastinėms oro misijoms atlikti.
Kompanija „Honda“ yra sukūrusi nuovokųjį „ASIMO“ humanoidą, kuris gali savarankiškai vaikščioti po įmonės patalpas, taip pat gali palydėti lankytojus į reikiamą vietą ir su jais bendrauti. Be to, „ASIMO“ plaštaka tokia pat kaip žmogaus, tad jis gali pats paimti bet kokius daiktus ar įrankius. Tai dar ne viskas – robotas gali bėgioti 9 km/h greičiu ir šokinėti ant vienos kojos. Tikrai pribloškiantis ir žavus mechanizmas.
Japonų kompanija „Toyota“ 2007-aisiais pristatė violončele grojantį robotą. Jis griežia ne ką prasčiau nei žmogus ir atrodo tikrai kerinčiai. Pirmąjį kartą muzikalusis mechanizmas ant scenos griežė 2007-aisiais, o antrąjį – 2010 metais Japonijoje vykusios „World Expo 2010“ parodos metu.
Įdomią animaciją, vaizduojančią „The Eve 1138 Android“ gundantį kyborgą, pristatė „MacMave“ studija. Šia animacija įrodoma, kad robotas gali būti ne tik funkcionalus, bet ir labai patrauklus.