Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
Lapkričio 21 d. 12:29
Palygino IT ir automobilių gigantus: į akis krenta sudėtinga problema
Lapkričio 21 d. 10:12
Elektronikos prekių pardavimai per Juodąjį penktadienį: taupysime ne tik dėl akcijų
Lapkričio 21 d. 08:20
Ką turime nuveikti šiandien, kad taptume konkurencingesni ateities inovacijų srityje?
Lapkričio 20 d. 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

DVI pagrindai

Publikuota: 2005-09-20 07:09
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Bangimantas Starkus
Aut. teisės: el. paštas ©Lietuvos Rytas, UAB
Inf. šaltinis: el. paštas Kompiuterija – PC World

Pingant plokštiesiems monitoriams su skystųjų kristalų ekranais, jais vis dažniau keičiami daug vietos užimantys monitoriai su kineskopais. Senesniuose kompiuteriuose ir daugelyje naujų paprastai būna įrengta analoginio vaizdo signalo (VGA) išvestis. Taigi, ir daugelyje plokščiųjų monitorių būna įrengta ši įvestis, nors vaizdą ekranuose kuria ne analoginis, o skaitmeninis signalas.

 Rodyti komentarus (3)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Pingant plokštiesiems monitoriams su skystųjų kristalų (LCD – Liquid Crystal Display) ekranais, jais vis dažniau keičiami daug vietos užimantys monitoriai su kineskopais. Perkant naują kompiuterį, patartina nepagailėti kelių šimtų litų ir nedvejojant įsigyti plokščiąjį monitorių. Senesniuose kompiuteriuose ir daugelyje naujų paprastai būna įrengta analoginio vaizdo signalo (VGA) išvestis, kad jie galėtų veikti prijungus monitorių su kineskopu. Todėl ir daugelyje parduotuvėse stovinčių plokščiųjų monitorių įrengta ši įvestis, nors vaizdą ekranuose kuria ne analoginis, o skaitmeninis signalas.

Spalvinio kineskopo ekrane vaizdą piešia trys keičiamo intensyvumo elektronų spinduliai, žadinantys raudono (R), žalio (G) ir mėlyno (B) liuminoforo taškelius. Keičiant spindulių intensyvumą, kinta vaizdo taško šviesumas ir spalva, o skleidžiant juos ekrane eilutėmis ir kadrais – vaizdas. Plokščiojo monitoriaus skystųjų kristalų ekrane vaizdas sudaromas matricos būdu, kodais valdant skystųjų kristalų RGB ląstelių šviesumą.

Abiem atvejais vaizdo signalus kuria kompiuterio grafikos plokštė. Sukurti matricos pavidalo R, G ir B vaizdo dedamąsias atitinkantys kadrai, kurių kiekvieną tašką sudaro baitas, yra laikomi kompiuterio atmintinėje. Atmintinėje, skirtoje monitoriui su kineskopu valdyti, esančios kadro dedamosios skaitomos nuosekliai baitas po baito ir verčiamos R, G, B analoginiais signalais. Šį darbą atlieka grafikos procesoriuje esantis skaitmeninis-analoginis keitiklis (SAK), skaitmeninį signalą verčiantis analoginiu.

Jei kompiuterio grafikos plokštėje įrengta tik VGA išvestis, plokščiajame monitoriuje taip pat turi būti VGA įvestis. Kadangi analoginis signalas netinka vaizdui plokščiojo monitoriaus ekrane piešti, monitoriuje jis turi būti verčiamas skaitmeniniu. Šis darbas pavedamas monitoriuje esančiam analoginiam-skaitmeniniam keitikliui (ASK). Skaitmeninio signalo keitimas analoginiu, jo perdavimas analoginiu formatu ir vėl vertimas skaitmeniniu prastina signalo kokybę.

Jei kompiuterio grafikos plokštėje yra skaitmeninio vaizdo signalo išvestis, reikėtų įsigyti monitorių, kuriame būtų įrengta skaitmeninio vaizdo signalo įvestis. Skaitmeniniu formatu perduodamo vaizdo signalo nereikia du kartus transformuoti, jis mažiau jautrus įvairiems trukdžiams, todėl vaizdas ekrane yra geresnis.

1988 m. buvo patvirtintas DVI (Digital Visual Interface) sąsajos standartas. Duomenims tarp kompiuterio ir skystųjų kristalų monitoriaus pasirinkta spartesnė nuoseklioji sąsaja, kuriai tinka paprastesnis kabelis. DVI sąsaja galima perduoti grafikos plokštės skaitmeninį signalą, kuris monitoriuje verčiamas analoginiu (DVI-A), tik skaitmeninį signalą (DVI-D), kuris valdo plokščiąjį monitorių, ir skaitmeninį bei analoginį signalus (DVI-I). DVI-A standartas skirtas didelės skiriamosios gebos monitoriams (HDTV) su kineskopais.

Daugelyje grafikos plokščių, be DVI išvesties, yra ir VGA formato analoginio signalo išvestis monitoriams be DVI sąsajos prijungti. Bene labiausiai paplitę DVI I sąsajos jungiamieji kabeliai, kuriais perduodami analoginis bei skaitmeninis signalai. Nors daugeliu atvejų DVI-A, DVI-D ir DVI-I kabelių jungtys yra vienodos (skiriasi tik kabelio laidų skaičius), tačiau kai kuriose jų gali nebūti nereikalingų lizdų. Jei monitoriuje įrengtos VGA ir DVI-I jungtys, geresnis vaizdas gaunamas naudojant DVI sąsają.

Kompiuterio grafikos plokštėje kiekviena taško spalva (R, G ir B) koduojama aštuoniais lygiagrečiai perduodamais bitais, todėl vaizdo tašką aprašo 24 bitai (taško spalvų gali būti net 2256 ≈ 16,7x106). DVI sąsajoje yra vadinamasis TMDS (Transition Minimized Differential Signaling) keitiklis. Jo siųstuvas, kuris iš grafinės plokštės lygiagrečiai perduodamus kiekvienos spalvos bitus verčia nuosekliai perduodamų duomenų srautu, minimizuoja perėjimų iš „0“ į „1“ arba iš „1“ į „0“ skaičių ir vaizdo signalus perduoda kabeliu keturiais kanalais.

Pirmuoju kanalu perduodama raudona (R), antruoju – žalia (G), trečiuoju – mėlyna (B) vaizdo dedamoji, o ketvirtuoju kanalu – taktiniai impulsai. Taip pat įrengtas signalo nuolatinės dedamosios balansavimo kanalas. Kiekvieno taško 8 bitai perduodami 10 bitų seka. Aštuoni jų skirti spalvai, o du yra pagalbiniai valdymo bitai. Vietoj lygiagrečiai perduodamų 8 bitų kiekvienu kanalu (R,G,B) reikia paeiliui perduoti dešimt, todėl TMDS siųstuve yra įrengtas taktinių impulsų dažnio daugintuvas (PLL – Phase-Locked Loop).

TMDS daugiausia gali perduoti 1,65 GB/sek. duomenų. Monitoriaus TMDS imtuvas 10 bitų sekas keičia lygiagrečiais baitais ir perduoda juos monitoriaus valdikliui. Imtuve PLL sumažina taktinių impulsų dažnį iki dažnio, reikalingo baitams lygiagrečiuoju formatu perduoti.

DVI sąsajos taktinių impulsų dažnis priklauso nuo perduodamą vaizdą sudarančių taškų skaičiaus ir kadrų skleidimo dažnio. DVI sąsaja galima perduoti 60 Hz dažniu skleidžiamus kadrus, sudarytus iš 1600 x 1200 taškų. Jei kadrus reikia persiųsti didesniu dažniu arba jie yra didesnės raiškos, pavyzdžiui, plataus formato (16 x 9) HDTV vaizdas, naudojama dviguba DVI.

Dviguba sąsaja galima perduoti 3,0 GB/sek. informacijos arba beveik dvigubos raiškos vaizdą. Galima naudoti ir dvi lygiagrečiai veikiančias DVI sąsajas. Tokiu atveju pirmoji perduotų vieną kadro pusę, o antroji – kitą.

Grafikos plokštėje ir monitoriuje turėtų būti po du lizdus DVI kabeliams prijungti, o įrenginiai pritaikyti dirbti tokiu režimu.





Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama