Kompanija „Hewlett-Packard“ (HP) pažymi vieną svarbiausių sukakčių spausdinimo pasaulyje – 25-ąjį pirmojo lazerinio (LaserJet) spausdintuvo jubiliejų. Nuo atsiradimo 1984-aisiais visame pasaulyje buvo parduota daugiau nei 132 milijonai lazerinių spausdintuvų. Visus 25 metus HP išliko tarp spausdintuvų rinkos lyderių: pirmoji sukūrė daugiafunkcinį, spalvotą, mažiausią spausdintuvą bei pristatė daugelį kitų naujovių.
1984 m. HP „LaserJet“ – pirmasis pasaulyje individualus lazerinis spausdintuvas |
---|
Lietuvoje pirmasis lazerinis spausdintuvas „LaserJet 4“ oficialiai buvo parduotas 1993-aisiais metais. Šį spausdintuvą įsigijo tuometinė Lietuvos Respublikos ekonomikos ministerija. Įrenginys tuomet kainavo 2485 JAV dolerių.
„1984-aisiais biurų kasdienybėje buvo įprasti triukšmingi taškiniai spausdintuvai, pasižymėję nepastovia spausdinimo kokybe, prasta vaizdų rezoliucija ir mažu šriftų kiekiu, – sakė HP vaizdo ir spausdinimo grupės produktų verslo klientams vadovas Baltijos šalyse Lauris Šimelevičius. – HP „LaserJet“ ne tik neatpažįstamai pakeitė biuro aplinką, bet pavertė geros kokybės spausdinimą įmonės viduje prieinamą bet kuriai organizacijai.“
HP „LaserJet“ spausdintuvai tapo neatskiriama biuro dalimi, tokia pat svarbia kaip kompiuteriai ir telefonai. Šiandieniniai produktai turi vis daugiau funkcijų: saugumo sistemą, valdymo kontrolę, bevielę sistemą, dokumentų ir įrenginių valdymą.
„Viena pagrindinių naujovių „LaserJet“ vaizdų sistemoje – tai lengvai pakeičiama spausdinimo kasetė, kuri spausdintuvą pavertė plačiai prieinamą. Šis ypatingai svarbus atradimas iš pradžių visiems pasirodė mažai kuo besiskiriantis nuo rašalo užpildymo spausdintuve. Iš tiesų spausdinimo kasetės pakeitimas negali būti prilyginamas kraujo perpilymui, tai kur kas daugiau – tarsi naujos širdies įdėjimas į spausdintuvą“, – sakė L. Šimelevičius.
HP „LaserJet“ spausdinimo kasetė – tai raktinė sudedamoji elektrostatinės vaizdų sistemos dalis, kuri leidžia spausdintuvui išgauti itin tikslią vaizdų kokybę. Ši technologija yra svarbiausia, leidžianti užtikrinti spausdinimo kokybę per visus 25 lazerinio spausdintuvo gyvavimo metus.
„LaserJet“ spausdintuvų sėkmės ir ilgaamžiškumo raktas – tai nuolatiniai tyrimai ir tobulinimai. Siekiant optimalaus spausdinimo sprendimo, dėmesys skiriamas kiekvienam spausdinimo aspektui, pradedant dažais, spausdinimo kasetėmis ir baigiant įranga.
Šiuo metu dirbant su „LaserJet“ produktais visas dėmesys telkiamas į itin aktualią problemą – aplinkos taršą. Naujoji „Instant-on“ technologija sukurta siekiant sumažinti neigiamą spausdinimo poveikį aplinkai. Naudojant „Instant-one“ technologiją suvartojama 50 proc. mažiau energijos, o darbai atliekami 50 proc. greičiau nei naudojant įprastą spausdintuvų technologiją. Pradėjus taikyti „Instant-on“ apskaičiuota, kad į aplinką iki šiol išskirta 5,25 milijonais tonų mažiau anglies dioksido – tai tas pats, kaip vieneriems metams iš kelių pašalinti 1,1 milijoną automobilių.
HP „LaserJet“ per 25 metus:
- 1984 m. kovas – HP „LaserJet“, pirmasis pasaulyje individualus lazerinis spausdintuvas
- 1985 m. lapkritis – HP „LaserJet 500 Plus“, pirmasis pasaulyje spausdintuvas su dvigubu popieriaus dėklu
- 1988 m. lapkritis – HP „LaserJet IID“, pirmasis pasaulyje spausdintuvas su galimybe spausdinti abiejose lapo pusėse
- 1990 m. rugsėjis – HP „LaserJet IIP“, pirmasis spausdintuvas, kurio kaina mažesnė nei 1000 JAV dolerių
- 1991 m. kovas – HP „LaserJet IIISi“, pirmasis tinklinis spausdintuvas
- 1991 m. balandis – HP pardavė 10-milijoninį lazerinį spausdintuvą
- 1993 m. balandis – HP „Web Jetadmin“, pirmoji pasaulyje grafinio spausdintuvo programinė įranga
- 1994 m. rugsėjis – HP „Color LaserJet“, pirmasis pasaulyje spalvotas lazerinis spausdintuvas
- 1998 m. balandis – HP „LaserJet 3100“, pirmasis plačiajai rinkai pritaikytas daugiafunkcinis spausdintuvas
- 1998 m. liepa – HP parduoda 30-milijoninį lazerinį spausdintuvą
- 1998 m. spalis – HP „LaserJet 8100“, greičiausias pasaulyje lazerinis spausdintuvas
- 2004 m. gegužė – HP „Color LaserJet 2550“, pirmasis spalvotas spausdintuvas, kainuojantis mažiau nei 500 JAV dolerių