Lapkričio 3–4 dienomis Mykolo Romerio universitete 28 komandos iš 8 šalių susirungė proto dvikovose, kur galų gale liko tik viena komanda apgaubta nugalėtojų aureolės. Tačiau debatų turnyro finalas, kuriame ir paaiškėjo nugalėtojas, buvo tik ledkalnio viršūnė, karūnavusi visą renginį, tad apie viską iš pradžių.
Debatai – intelektualus sportas, siekiantis dar senovės Graikiją. Debatuose nagrinėjama tam tikra tema, tačiau nesiekiama rasti kompromisą. Debatų tikslas yra išnagrinėti dvi skirtingas nuomones tam tikroje srityje, griežtai laikantis savo pozicijos ir visomis išgalėmis stengiantis nenusileisti varžovams.
Ankstyvą šeštadienio rytą pirmieji veidai jau šmėkščiojo po Mykolo Romerio universitetą. Nekantrūs ir pasitikėjimo kupini žvilgsniai, veikiausiai firminis tikro debatuotojo atributas, nuolatos varstė didžiąją universiteto salę, kurioje kiek popiet turėjo prasidėti vienintelis ir jau šeštasis Lietuvoje tokio masto debatų turnyras. Kol galų gale vyriausiais teisėjas paskelbė pirmojo turo pradžią ir visi dalyviai išsiskirstė po įvairiausius universiteto kampelius ruoštis pirmajai kovai.
Politika, ekonomika, socialinė ir kultūrinė sferos – tai sritys, kurios apėmė turnyre nagrinėtas temas. Tam, kad galėtum apie jas debatuoti, vien loginio mąstymo nepakanka. Dar reikia būti pakankamai išprususiu, domėtis aktualiausiomis naujienomis ir mokėti pateikti savo argumentus taip, kad įtikintum teisėją, jog būtent tu ir tavo komanda yra teisesnė, negu opozicija.
Šeštadienio vakarą dalyviai atrodė pavargę. Tačiau šis įspūdis yra labai apgaulingas. Tai puikiai žino žmonės nuolat dalyvaujantys debatų turnyruose. Nes pirmosios turnyro dienos vakaras tradiciškai būna paminimas šėlstant kartu su visais dalyviais klube, kuriame prie arbatos puodelio arba alaus bokalo vis dar vyksta diskusijos tądien nagrinėtomis temomis arba mėginama pažinti savo kolegas šokių aikštelėje. Tai suartina žmones. Taip debatuotojai iš įvairiausių šalių ar regionų tampa vientisa debatų visuomene.
Sekmadienis jau kitoks, nei pirmoji turnyro diena. Vakarykščiai debatai ir kartu praleistas vakaras suartino dalyvius. Universitetas pilnas šypsenų ir geros nuotaikos. Tačiau vos prasidėjus ketvirtam turui viskas grįžta į savo vėžes, kur kiekvienas kovoja už save ir savo komandą. Pasibaigus šiam turui dalyviai patraukia pietauti, o turnyro organizatoriams tai įtampos kupinas metas, kai reikia atlikti tikslius skaičiavimus, nes artėja metas, kaip reikės skelbti pusfinalinkus, kurie toliau tęs kovą dėl čempiono titulo.
Pusfinaliai, kaip ir buvo galima tikėtis buvo įspūdingi. Juose dalyvavo 8 geriausios turnyro komandos, tad teisėjams kliuvo sunki užduotis, atrinkti geriausius, kurie tarpusavyje susigrums finale. Ir galų gale prasidėjo parlamentinių debatų turnyro „Vilnius Open 2007“ kulminacija – finalinis etapas. Savo jėgas išmėginti stoja komandos iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Garbių svečių iš Lietuvos respublikos seimo ir Mykolo Romerio universiteto akivaizdoje įvyksta kvapą gniaužianti protinė kova, kurioje dalyviai nagrinėja Europos Sąjungos konstitucinės sutarties referendumo reikalingumo klausimą. Svarūs argumentai, lydimi gerbėjų aplodismentų gausos, sklinda iš visų finalinių debatų dalyvių, kol laikas pasibaigia ir teisėjai palieka dalyvius salėje, kol patys uždarame posėdyje išsiaiškins turnyro nugalėtojus.
Teisėjų verdiktas neginčijamas – debatų turnyro „Vilnius Open 2007“ nugalėtojais skelbiama Vilniaus universitetą atstovavusi VU A komanda, kurią sudarė Aistė Dumbrytė ir Jevgenija Golubova.
Viską vainikuoja furšetas, kuriame skambant Mykolo Romerio universiteto džiazo grupės lengvai ir gaivinančiai muzikai turnyro dalyviai keičiasi kontaktine informacija, su vyno taure rankoje sveikina nugalėtojus ir finalistus, diskutuoja vis dar neišnagrinėtais įvairiausių temų aspektais. O tada debatų turnyras „Vilnius Open 2007“ oficialiai užsidaro. Dalyviai patraukia namo, organizatorių komanda tvarko paskutinius techninius reikalus, dėkoja susirinkusiems. Tačiau prieš akis nauji iššūkiai. Ir vienas jų, tai septintasis Mykolo Romerio universiteto debatų klubo organizuojamas tarptautinis debatų turnyras, kuris įvyks lygiai po metų.