Pirmoje šio straipsnio dalyje, trumpai apžvelgiau šių metų sparčiausias bendroves iš IT sektoriaus. Na... ne visai tiesa. Apžvelgiau visas, išskyrus pačias pačiausias. Gardėsį, t. y. TOP 10, pasilikau šiandienai.
O čia yra visokių vardų – girdėtų ir nelabai:
10 vieta – „Mantech International“. Šitą priskirčiau antrai kategorijai – negirdėtiems vardams. Bet klientus pirmajai: ČŽV (centrinė žvalgybos valdyba), JAV saugumo departamentas ir visi šių didelių vienetų padaliniai. Bendrovės technologijos „sprendžia“ konfliktus Kuveite, Afganistane, Irake ir kituose karštuose taškuose.
9 vieta – „Accenture“. Faina. Parašius bendrovės vardą „Gūglėje“, pastarasis pasiūlo pažiūrėti bendrovės istoriją „YouTUBE“. Siūlau ir jums. Pasirodo, anksčiau bendrovė buvo pavadinta jos įkūrėjo Artūro Anderseno pavarde – „Andersen Consulting“. Kaip supratote, tai globali konsultacijų ir outsourcinimo (nežinau kaip išversti, padėkit) kompanija. Sunku patikėti, jog konsultacinėje bendrovėje dirba 186 tūkst. darbuotojų.
8 vieta – „Flir Systems“. Trumpai tariant – bendrovė siūlo pamatyti pasaulį giliau, negu sugeba mūsų akys. Pagrindiniai produktai: infraredinių bangų kameros, naktinio matymo ir šiluminio atvaizdavimo sistemos. Vyriausybė naudoja šiuos produktus paslėptų minų paieškai nuniokotuose karo vietovėse. Yra ir keletas produktų mažesniems vienetams - gyvenamosios vietos bei automobilių signalizacinės sistemos.
7 vieta – AT&T. Praeitais metais šios bendrovės vardas sąraše buvo antroje vietoje. Bendrovės spartą padėjo išlaikyti sėkminga partnerystė su „Apple“ ir jos naujuoju žaisliuku „iPhone“. Neseniai paskelbtame bendrovės pranešime rašoma, jog jau aktyvuota 2,4 mln. naujojo „3G iPhone“ sąskaitų.
6 vieta – „Microsoft“. Ko, bet šios bendrovės pristatinėti nereikia. Bilas Geitsas maždaug prieš 25 metus godžiai pasivogė operacinės sistemos kodą iš IBM ir susikrovė sau didžiulius turtus. Sukrovė ir kitiems – tūkstančiai „Microsoft“ investuotojų ir ankstyvųjų darbuotojų virto milijonieriais. Šiais metais kompanija penkiais laipteliais aukščiau nei pernai.
5 vieta – „Google“. Praeitais metais bendrovė buvo numeris vienas. Nors google-boys visada sugeba nustebinti inovatyviomis idėjomis, tačiau nevisai sėkmingas „Android“ mobilaus telefono startas, nevisai sėkminga partnerystė (arba bent jau bandymas ją užmegzti) su „Yahoo“ neleido bendrovei pakilti aukščiau penktos vietos. Nepaisant to, bendrovė ir toliau vadinama „inovacijų lyderiu“. Taip vadinantieji neklysta :)
4 vieta – „Oracle“. Daugiausia bendrovė specializuojasi produktų diegimu smulkiajam verslui: turinio valdymo sistemos, valdymo su klientais duomenų bazės, buhalterinės apskaitos programinė įranga ir t. t. (visų produktų apibūdinimui reikėtų atskiro straipsnio). „Oracle“ yra trečia, po „Microsoft“ ir IBM, programinės įrangos kūrėja pasaulyje. Per paskutinius 44 mėnesius įsigijusi 50 bendrovių už 34 mlrd. JAV dolerių, „Oracle“ iš 17-os vietos pakilo į ketvirtąją.
3 vieta – „Apple“. Kol Styvas čia, „Apple“ tarp prizininkų. Praeitais metais Styvas irgi buvo čia, praeitais metais „Apple“ irgi buvo tarp prizininkų. Nieko keisto, vienų vadinamas genijumi, kitų tironu, Styvas ir toliau kuria vertę savo akcininkams. „iPod“ ir toliau užlaiko pozicijas nešiojamų muzikos grotuvų rinkoje, „Mac“ kompiuterių, o „iPhone“ ir toliau terorizuoja mobiliųjų telefonų gamintojus. Didėjant „Apple“ ambicijoms iš bendrovės galima tikėtis bet ko..
2 vieta – „Western Digital“. Antrasis pagal dydį kietųjų diskų gamintojas tarptautinėje rinkoje ir toliau „pumpuoja“ naujus produktus. Metų žaisliukas – 300 gigabaitų „WD VelociRaptor“, kuris, anot bendrovės, 35 proc. greitesnis už ankstesnę standžiųjų diskų kartą.
1 vieta – „Gilead Sciences“. Dar 1987 m. įkurta farmacijos bendrovė pasižymėjo didele investicine grąža iš vaistų skirtų AIDS gydymui, hipertenzijai, hepatitui B ir kitoms ligoms. Vienas sėkmingiausių metų produktų – ŽIV gydymui skirtas „Atripla“, o pirkinių – farmacijos bendrovė „Raylo Chemicals“.
Suprantu, paskutinėse dviejose pozicijose norėjote išvysti garsesnius vardus, bet yra kaip yra. Didelės bendrovės yra per didelės, kad sparčiai augtų, o idėjos kartais įgyvendinamos tik po mėnesio. Mažose – tą patį vakarą. Dažniausiai.
Laukiame kitų metų.