Tradiciškai, žurnalas „BusinessWeek“ skaičiuoja geriausius iš geriausių, šį kart – sparčiausiai augusias bendroves per 2008-uosius iš IT (informacinės technologijos) sektoriaus.
Kaip minėjau, tai jau nebe pirmas kartas, kai tokias apžvalgas atlieka mano mylimas žurnalas. Praeitų metų TOP 5 atrodė taip: 5) „Western Digital“; 4) „Cypress Semiconductor“; 3) „Apple“; 2) AT&T; 1) „Google“.
TOP 20-uke nėra daug garsių vardų
Šių metų rezultatai kiek pasikeitę. Nieko keisto – ekonomika nestovi vietoje, arba ji auga, arba krenta žemyn. Paskutinieji metai (o gal geriau būtų sakyti – paskutinieji mėnesiai) rodė tik antrojo varianto simptomus.
Į dvidešimtuką nepateko tokios garsios bendrovės kaip „Hewlett-Packard“ (24 vieta), „Adobe Systems“ (25 vieta), „Nvidia“ (27 vieta), „Intuit“ (37 vieta), „Logitech“ (39 vieta), „Cisco Systems“ (40 vieta), „eBay“ (42 vieta), „Dell“ (43 vieta), „Intel“ (65 vieta), „Symantec“ (73 vieta).
Atėjo sunkūs laikai prestižines prekes teikiančioms bendrovėms. Tuo tarpu pirmoje vietoje atsidūrė farmacijos bendrovė, praeitais metais nebuvo patekusi net į TOP 10.
Sparčiausiai augusių IT bendrovių per 2008-uosius metus dvidešimtukas
20 vieta – „Amphenol“. Bendrovė gamina elektroninius ir optinius laidus daugybei įrenginių, pradedant mobiliaisiais telefonais ir medicinine įranga, baigiant automobiliais ir kariniais lėktuvais. Keletas sėkmingų įsigijimų pakėlė bendrovę iš 36-osios į 20-ąją vietą.
19 vieta – „Dolby Labs“. Prekės ženklas žinomas nuostabiais filmų skleidžiamais garsais bei įvairia technika muzikos ir filmų kūrėjams. Pastaruoju metu bendrovė praplėtė savo veiklą ir patraukė į skaitmeninių kino teatrų, pramoginių sistemų automobiliuose ir aukštos kokybės DVD grotuvų rinkas. Įėjimas į rinkas buvo daugiau nei sėkmingas.
18 vieta – „Corning“. Ši bendrovė yra lyderiaujanti LCD ekranų televizoriams ir kompiuterių monitoriams rinkoje, užimanti 60 % visos rinkos. Praeitais metais buvusi tik 57-oje vietoje – šiais metais bendrovė padarė vieną didžiausių šuolių. Bendrovei, kuri per 2000-ųjų metų internetinį bumą vos nebankrutavo visai neblogai.
17 vieta– „NII Holdings“. Bendrovė įžengė į sparčiai augančią belaidžio telekomo rinką Lotynų Amerikos kraštuose. Argentina, Meksika, Čilė, Brazilija – tai tik keletas šalių, kuriuose pardavinėjami bendrovės produktai. Tiesa, „Nextel“ vardu.
16 vieta – IBM. Kažkada buvusi didžiausia technologijų bendrovė, IBM jau nebe tokia stipri. Tačiau aukšta vieta sparčiai augančių bendrovių sąraše išsaugo bendrovės reputaciją ir klientų pasitikėjimą.
15 vieta – „Multi-Fineline Electronix“. Bendrovė gamina elektronines schemas mobiliesiems telefonams, nešiojamiesiems produktams bei medicininei įrangai. Žiūrėsim kokius skaičius bendrovė rodys ateinančiais metais. Mat, neaišku, ar bus pratęsta sutartis su pagrindiniu klientu „Motorola“.
14 vieta – SAIC. Bendrovės pagrindinis klientas – JAV gynybos departamentas. Kaip teigiama bendrovės pranešime, bendrovė jau sukūrė paslaugų bei produktų už 16 mlrd. JAV dolerių.
13 vieta – „Harris“. Dar viena bendrovė, kurios klientai yra iš viešojo sektoriaus, didžiausias – JAV vyriausybė. Nors įmonės pagrindinė būstinė Melburne, Australijoje, „Harris“ gaminamos radijo sistemos plačiai eksportuojamos po visą pasaulį.
12 vieta – „Cognizant Tech Solutions“. Dauguma investuotojų būgštauja dėl šios bendrovės perspektyvų ateityje. „Outsourcinimo“ paslaugos tiekiamos Indijoje ir JAV. Nors akcijos krito 55 proc., apyvarta augo 40-ia procentų. Tikra dilema investuotojams.
11 vieta – „Qualcomm“. Mobiliųjų telefonų technologija CDMA (eng. code division multiple access) – būtent šios naujos ir perspektyvios technologijos pionieriu ir būtų galima laikyti „Qualcomm“. Pagrindiniai klientai: „Verizon“, „Sprint“.
TOP 10 sparčiausiai augančių IT bendrovių sąrašas, kitoje straipsnio dalyje.