Trukdžių atsiradimo priežastys
Trukdžiai į schema patenka per jungiamuosius laidus, ar plokštės takelius, ar per erdvę, kurioje yra kintantis magnetinis ar elektrinis laukas. Laiduose atsiranda trukdžių įtampa kuri persiduoda į schemą. Dažniausiai tai maitinimo ar jungiamieji laidai, per bendrą varžą:
Kaip matyti iš pateiktos schemos, trukdžių įtampa gali susidaryti per bendrą maitinimo šynos varžą (pažymėta R, kadangi laidas turi vidinę varžą), kadangi per ją tekanti stipri srovė sukuria įtampos kritimą, kuri gali įtakoti kitos schemos darbą. Jei I1>>I2 tai 1 schema darys įtaką 2 schemai, vėliau aprašysiu, kaip to išvengti. Tas pats gali atsitikti jei dvi schemos bus prijungtos prie vienos valdymo grandinės:
Šiuo atveju ant varžos taip pat susidaro trukdžių įtampos kritimas. Čia dar neparodyta šynos varža tarp abiejų schemų. Dar vienas atvejis, kaip naudojamas vienas šaltinis kelioms schemoms, tokie atvejai dabar yra visuose įrenginiuose:
Bet koks srovės I1 padidėjimas keičia įtampos dydį 2 schemai, dėl bendros vidinės varžos, ir kuo ta varža didesnė, tuo labiau pasireiškia vienos schemos įtaka kitai. Dėl to dažniausiai daro papildomus kondensatorius esančius arti schemos, jie šiek tiek kompensuoja įtampos pulsacijas. Triukšmai taip pat gali atsirasti ir dėl skirtingų metalų sujungimo (skirtingų laidų), tai galvaninis efektas, dėl temperatūrų skirtumo sujungimo vietose atsiranda elektros srovės, kurios prisideda prie triukšmo įtampos.
Triboelektrinis efektas
Šis efektas pasireiškia koaksialiniuose kabeliuose, lenkimo vietoje, kur atsiranda oro tarpas. Oras, kaip žinoma, yra dielektrikas ir esant aukštiems dažniams jame kaupiasi krūvis jis ir yra triukšmo šaltinis. Todėl patartina labai nelankstyti koaksialinių kabelių yra gaminama kabelių, kurie užpildyti specialiu dielektriku, dėl kurio viduje kabelio nesikaupia krūvis.
Dar vienas triukšmų šaltinis, tai kabelių judėjimas, dažniausiai jie juda magnetiniame lauke (visą laiką yra foninis magnetinis laukas), dėl to indukuojasi elektros srovė, kuri ir yra papildomas trukdys.