Dėmesio, ši plokštė kurta mokymosi tikslais!
Žinomos problemos:
- šviesos diodai valdomi ne tranzistoriais – slopina signalus;
- per dideli kondensatoriai ir neefektyvus maitinimo sprendimas (jei maitinama iš to paties prievado, reikia LDO įtampos stabilizatoriaus, kad nekristų maitinimo įtampa).
RS232 <----> TTL signalų konverterio schema
Aparačiuko TTL išvaduose yra įtampos mažinimo funkcija. (Stabilitronai D3, D4 (2v7) sumažina įtampą iki 3 V. Funkcija naudinga jungiant mobiliuosius telefonus prie kompiuterio).
Norint naudotis šia funkcija, reikia užtrumpinti LIM_TX trumpiklį (LIM_RX naudoti nebūtina jungiant „Siemens“ telefoną). TX ir RX trumpikliai panaikina varžų R3 ir R4 funkcionalumą (naudojama jei silpnas signalas iš prijungto prietaiso).
C1, C2, C3, C4 – keraminiai kondensatoriai 100 nF talpos (kodas 104), jei naudojate MAX232A serijos mikroschemą pvz. MAX232ACPE. O jei kitokią tai tada veikiausiai 1 uF talpos (kodas 105). C5 gali būti ir talpesnis.
R2 – ne mažesnis kaip 1k5 omų (aš naudojau 2k2 omų rezistorių).
Grandinėje TX visur yra kanalas iš kompiuterio (t. y. jungsite savo aparato RX prie šio konverterio TX), RX – signalas į kompiuterį.
Konverteris gali būti maitinamas dviem būdais:
- Prijungus prie VCC maitinimo šaltinį (6–15 V).
- Užtrumpinus VCOM, tada maitinimas imamas iš COM porto (iš PC, reikia įjungti DTR ir RTS).
Nebandykite užtrumpinti VCOM, kai naudojate atskirą maitinimo šaltinį. C5, C6 – elektrolitiniai kondensatoriai, didesnės kaip 40 uF talpos.
Plokštės takeliai padengti nitro laku (įmaišyta raudonų dažų)
Failai parsisiuntimui:
Schemai sukurti naudota medžiaga iš:
- www.elektronika.lt,
- maitinimo fragmentas iš pinouts.ru,
- „Eagle“ programa cadsoft.de.
Pateikė forumietis slotkevitch2.