Veikimas
FM siųstuvėlio konstrukcija paprasta. Veikimo principas toks: iš mikrofono signalas papuolęs į pirmo tranzistoriaus bazę sustiprinamas, antras laipsnis yra generatorius ir moduliatorius vienu metu. Generavimas susidaro dėl grįžtamo ryšio per 2,7 pF kondensatorių. Labai svarbu, kad šis generatorius generuotų, tam galite naudoti paderinamos talpos kondensatorių. Tokio tipo generatorius generuoja stačiakampius impulsus, bet kolektoriaus grandinėje esantis rezonansinis kontūras išskiria vieną harmoniką (kuri yra sinuso formos). Iš pirmo laipsnio stiprintuvo atėjęs sustiprintas signalas, keičia generatoriaus virpesio amplitudę. Taip gaunama amplitudinė moduliacija, kurios gylis priklauso nuo signalo stiprumo. Trečias laipsnis yra galios stiprintuvas, kuris prijungtas prie kontūro taip, kad nepakeistų jo kokybės. Sustiprintas signalas išspinduliuojamas per anteną.
Detalės ir schema
Ritė sudaryta iš 3,25 vijų, kuri realizuota ant spausdintinės plokštės. Du BC547 tranzistoriai gali būti pakeisti, bet kokiais mažos galios aukšto dažnio NPN tranzistoriais pvz. kaip kad 2N2222 ar KT315. Rezistorius pažymėtas * dedamas tada, kai naudojamas elektretinis mikrofonas. Jo varža turėtų būti parenkama ir paprastai turi siekti 4,5k bei daugiau priklausomai nuo signalo stiprumo.
Spausdintinės plokštės tikras dydis yra 50 mm x 25 mm bet veikia ir su šia, kuri pateikta. Teoriškai šis siųstuvas gali veikti iki 1,6 km atstumu, bet bandymo metu jis veikė iki 150 m (padidinus imtuvo jautrumą, ryšio atstumas padidėja).
Plokštė spausdinimui (atsiuntė Edgaras)
Kontūro grandinėje panaudotas 12 pF pastovus kondensatorius. Dažnis reguliuojamas keičiant laido susukimą (paskutinis dešinysis paveiksliukas), bet geriausias variantas naudoti paderinamos talpos kondensatorių 10–20 pF.
Atsiuntė: Liutaz.