Tokiai schemai realizuoti nereikia daug detalių, ji yra paprasta, lengvai derinama ir, svarbiausia, nereikia maitinimo šaltinio. FM imtuvėlis maitinamas tiesiai iš LPT jungties, todėl tinka tik stacionariems kompiuteriams. Nešiojamųjų kompiuterių atveju būtinas papildomas maitinimo šaltinis, kadangi LPT jungties maksimali srovė iš vieno kontakto siekia keletą miliamperų (dėmesio!! bandymo metu buvo nustatyta, kad ta pati situacija gali būti ir su stacionariais kompiuteriais. Tai priklauso nuo jūsų sisteminės plokštės). Radijo stoties išlaikymo stabilumas yra geras. Kai kuriais atvejais gali girdėtis kompiuterio sukeltas foninis triukšmas. Schemoje naudojamos tik 2 ritės, o tai labai patogu. L1 – kontūro ritė, kuriai lygiagrečiai prijungtas kintamos talpos kondensatorius, skirtas imtuvo suderinimui su valdymo programa. Priimamų stočių nustatymas vykdomas keičiant įtampos reikšmę ant 1K dydžio varžos, kuri su kitomis varžomis sudaro įtampų daliklį. Įtampa keičiasi priklausomai nuo dvejetainio skaičiaus kombinacijos LPT jungties įėjime. Esant 0 reikšmei gaunama 0 įtampa, kuri paduodama į kontūro varikapą. Esant 255 reikšmei (0b11111111) į varikapą paduodama maksimali 5 V įtampa. Tarpinės skaičiaus reikšmės atitinka tarpines įtampas tarp 0 ir 5 V. Vietoj pateikto daliklio galite naudoti įtampos daliklį, sudarytą iš tik iš dviejų skirtingų nominalo varžų, bet jų reikės dvigubai daugiau. Taip pat galite naudoti gatavą R2R Lader daliklį. Imtuvo garsas gali būti perduodamas į mikrofoninį įėjimą. Šis imtuvas turi radijo stočių paieškos galimybę, tam skirtas KT315 tranzistorius, kuris prijungtas prie 9 mikroschemos išvado. Esant nustatytai radijo stočiai, pasikeičia įtampos lygis 9 mikroschemos kojelėje, programa gali būti parašyta taip, kad fiksuotų šį įtampos pasikeitimą.
Norint klausytis stereo transliacijas, galima pasigaminti dekoderį, kurių yra daug pateikta internete. Tarkim galima naudot TDA7040T stereo dekoderį, kadangi jo schema yra labai paprasta, bei užima labai nedaug vietos.
Valdymo programą labai paprasta parašyti objektinėmis programavimo kalbomis, kurios leidžia naudoti LPT jungtį. Pabandymui, programa buvo rašoma „Delphi“ programavimo kalba. Kadangi nebuvo naudotas integruotas komponentas, paprastumo sumetimais komandos buvo perduodamos Asemblerio komandomis. Dėl šios priežasties valdymo programai paleisti NT/XP/2000 terpėje reikalingas privilegijų suteikimas prie LPT jungties. Tam galima naudoti porttalk.zip programėlę, kurią galite parsisiųsti. Jos įdiegimo aprašymą rasite archyve anglų kalba. Bandomoji valdymo programa nėra ištobulinta, todėl nėra garantijos, kad patikimai veiks, nors bandymo metu veikė labai gerai. Prieš derinant, pajunkite anteną, tam pakaks pusantro metro laido.
Pradžiai galite jungti išmetus L2 ritę, kuri veikia kaip aukštų dažnių filtras. Jei imtuvas veiks, ritę įdekite ir pareguliuokite jos induktyvumą, kad visos stotys FM diapazono būtų girdimos. Imtuvėlis derinamas labai paprastai, pakanka programoje nustatyti pasirinktos stoties atitinkamą diapazoną, tada keičiant paderinamą kondensatorių nustatyti stotį tam dažniui. Savaime aišku, tikslumas nebus didelis, bet apytiksliai galima suderinti. Jei reguliavimo intervale netelpa radijo stotys, po varžinio daliklio naudokite reguliuojamą varžą.