Dauguma šiuolaikinių telefonų turi infraraudonųjų spindulių sąsają. Ji patogi tuo, kad pakeičia laidą. O svarbiausias jos privalumas – ji tinka visiems telefonams su IrDA ir pasikeitus aparatą, nereikia pirkti naujo kabelio. Vienintelis IrDa adapterio trūkumas – juo negalėsite „flašint“ savo telefono.
Detalės
Įrenginuko schema:
Taigi, ko mums prireiks:
- TFDU4100 – pagrindinė ir brangiausia dalis (galima naudoti ir kitokius, pvz., TFDS4500, tik tada neatitiks plokštės brėžinys).
- SMD 4,7 uF kondensatorius.
- SMD 0,1 uF kondensatorius.
- dvi 7 omų SMD varžos.
- 47 omų SMD varža.
- 4 gyslų ekranuoto kabeliuko (ilgis rekomenduojamas iki 2 m, jei rasit 3 gyslų ekranuotą kabelį, tai minusui naudokite ekraną).
- jungtis į kompiuterį. Tai priklauso nuo kiekvieno kompiuterio. Dažniausiai būna 1x5 (viena eilė 5 kontaktai) arba 2x3 (dvi eilės po 3 kontaktus) jungtys.
Gamyba
Taigi, pasigaminame plokštelę. Tam pasinaudojame stiklotekstolito dengtu fotorezistų gabaliuku arba naudojamės savais plokščių gaminimo būdais.
Bendras plokštės vaizdas ir pačios plokštės takeliai:
Rekomenduočiau spausdinti su „SprintLayout“ programėle (schemos failas). Pasigaminus plokštelę, belieka išsigręžti 4 skylutes ir prilituoti elementus į savo vietas.
Na, ir, galiausiai, pasinaudojame žymeklio dangteliu + raudonu filtru ir galutinį vaizdą gauname tokį:
Mažas ir pakankamai išvaizdus. Bendra savikaina gaunasi ~ 20 Lt (parduotuvėse >50 Lt ). Sėkmės gamyboje!