Tai jau ketvirta, paskutinė, prieš keletą savaičių inicijuoto straipsnių ciklo apie skaitmeninį filmavimą dalis.
Šiandien norime pristatyti paskutinį filmo kūrimo etapą – jo publikavimą ir paviešinimą.
Dabar yra daugybė būdų jūsų filmams žiūrėti: nuo DVD diskų iki nešiojamų daugialypės terpės leistuvų, nuo interneto iki mobiliųjų telefonų. Jūsų „šedevrą“ gali pamatyti nors ir visas pasaulis – visos priemonės yra, ir jos nemokamos!
DVD ir alternatyvūs diskų formatai
Šių trijų raidžių kombinacija savo „gyvenimą“ pradėjo 1993 m., kai keletas didelių korporacijų – „Philips“, „Sony“, „Toshiba“, „Hitachi“ – sujungė savo išradimus ir gavo optimalų didelės talpos diską.
Sukurti savo vaizdo filmo DVD kopiją su visais požymiais, būdingais komerciniams filmams, yra stebėtinai paprasta. Svarbu turėti DVD įrašymo įrangą ir programinę įrangą. Pateikiame jums penkių žingsnelių metodą, kaip sukurti savo DVD diską:
Žingsnis Nr. 1 – suskirstymas skyriais
Vienas didžiausių DVD pranašumų, jog į tam tikrą filmo vietą galima patekti paspaudus vieną mygtuką. Tereikia filmą „suskaldyti“ į šias scenas. Šiuos perskyrimus galite išdėstyti vienodais laiko tarpais arba ties pasirinktomis scenomis.
Jeigu redagavimui naudojatės „iMovie“ programine įranga, joje galima pridėti skyriaus „Chapter“ ženklus ir suteikti joms pavadinimus „Chapter titles“.
Žingsnis Nr. 2 – meniu sukūrimas
Jeigu jau „suskaldėme“ savo filmą į scenas, reikia sukurti priemones, kuriomis žiūrovas bus perkeltas į tas scenas. Tai galima padaryti su funkcija „Drop zones“, į kuriuos lyg įterpiama tam tikra scena.
Žingsnis Nr. 3 – papildomos medžiagos įtraukimas
Į savo DVD galime įtraukti ir papildomos medžiagos (filmo kūrėjų interviu, nuotraukų, garso takelių). Programinėje įrangoje „iMovie“ pasirinkę „Themes“ ir po to „Extras“ galite pridėti daugybę panašių priedų.
Žingsnis Nr. 4 – testavimas, peržiūra
Natūralu, jog baigus komplektuoti DVD prieš atiduodant filmą pasauliui reikia patiems jį peržiūrėti – ar viskas gerai, ar nėra netikslumų, ar nepadaryta kažkokių klaidų.
Viskas labai paprasta – tereikia paspausti mygtuką „Preview“ (liet. peržiūra) ir elgtis su savo DVD kaip su tikru filmu: naršyti po jį, spausti nuorodas, išjungti peržiūrą.
Žingsnis Nr. 5 – medžiagos užkodavimas ir įrašymas į DVD diską
Baigę visus pertvarkymus, „iškepkime“ (nuo angliško žodžio „burn“ – įrašyti) savo „šedevrą“. Tam reikia pasirinkti paprogramę (geriausias variantas – „Magic iDVD“) ir paspausti mygtuką „Burn“. Šis procesas nėra trumpas, gali trukti kelias ar daugiau valandų.
Viso to pabaigoje turėsite DVD kompaktinį diską, kurį galėsite žiūrėti per DVD leistuvą (DVD player).
Alternatyva – tiesiai į internetą
Aprašytas procesas yra ilgas ir sunkus. Beje, jam reikia tam tikrų išteklių, kaip, pvz., DVD kompaktiniai diskai. Juk daug geriau savo „šedevrus“ publikuoti internete, didžiausiame kompiuterių tinkle pasaulyje?
Per pastaruosius penkerius metus internete sukurta daug vaizdo portalų, atveriančių galimybes parodyti savo filmukus plačiajai auditorijai.
Svetainėmis nėra sunku naudotis. Dažniausiai pakanka prisiregistruoti ir paspausti mygtuką „Upload“ (liet. įkėlimas). Jūsų filmukui per kelias minutes bus suteiktas unikalus URL adresas, kurį pasiekti galės bet kuris pasaulio internautas.
Šiuo straipsniu baigėme keturių dalių straipsnių ciklą apie skaitmeninį filmavimą. Tikimės, jog tai buvo puikus įvadas į šį naują, bet visiems labai svarbų pasaulį.