UAB „Aispeco“ lietuvių įmonė, kartu su partneriu „eSmart Systems“ AS, kurio pagrindinė būstinė yra įsteigta Norvegijoje, įgyvendino autonominės duomenų rinkimo platformos projektą „Smart Falcon“ , rašoma pranešime žiniasklaidai.
Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr.
UAB „Aispeco“ veiklos pagrindas – sensorių sistemų, skirtų elektros tinklų infrastruktūros stebėsenai, gamyba. Pagrindinė specializacija – sistemos skirtos stebėsenai iš oro ir dažniausiai montuojamos ant sraigtasparnių. Įmonė „eSmart Systems“ AS – kuria ir teikia naujos kartos programinės įrangos sprendimus elektros linijų stebėsenai, tinklo priežiūros planavimui ir energijos lankstumo optimizavimui. Naudojantis dirbtiniu intelektu pagrįstais sprendimais, teikiamos paslaugos energetikos įmonėms visame pasaulyje, taupant šių įmonių kaštus ir prailginant saugų infrastruktūros naudojimo terminus.
Projektas sėkmingai buvo įgyvendintas ir baigtas 2024 m. balandžio 30 d. Projekto vykdymo metu buvo sukurta naujos kartos autonominė duomenų surinkimo platforma „Smart Falcon“. Tai galinga, tačiau labai miniatiūrizuota sensorių kontrolės ir eksploatavimo sistema, kurią galima montuoti ant greitai judančio arba skraidančio objekto (automobilio, sraigtasparnio, bepiločio orlaivio).
Įrenginio operacinė sistema yra pagrįsta dirbtiniu intelektu, kuris realiu arba beveik realiu laiku analizuoja surinktus duomenis, nustato galimas operatoriaus darbo, sensorių, navigacijos klaidas ir t.t., bei užtikrina optimalią kokybės kontrolę realiu laiku. Ši sistema susideda iš dviejų esminių dedamųjų – techninės įrangos ir operacinės sistemos, kurios galės būti komercializuojamos atskirai ir kartu.
Projekto metu techninę įrangą – sensorių sistemą su robotizuotais kamerų valdymo elementais, kūrė įmonė UAB „Aispeco“. Dirbtinio intelekto operacinė sistema, kuri atlieka sensorių duomenų analizę ir numato atitinkamus parametrus, buvo kuriama įmonės „eSmart Systems“.
Bendrai, projekto metu sėkmingai sukurta sistema „Smart falcon“ leis klientams sumažinti skrydžio kaštus apie 30 %, užtikrins geresnę vaizdo ir surinktų duomenų kokybę, automatizuos dalį operatoriaus darbo bei reikalaus mažiau žmogiškųjų išteklių.