Tarptautinė telekomunikacijų bendrovė „Huawei“ pradėjo bendradarbiauti su dviem Amsterdamo universitetais, siekdama sukurti naujos kartos paieškos technologiją, apimančią įvairias kalbas ir Europos kultūras. Paieškos sistemos kūrimui bus skirtos 3,5 milijonų eurų investicijos, o tyrimams atlikti bus įdarbinta iki devynių doktorantų ir mokslo daktarų, rašoma pranešime.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr. |
---|
Dabartinių paieškos variklių galimybės suprasti ko ieško vartotojas yra labai ribotos. Dauguma jų tiesiog bando surasti į paieškos laukelį įvestą žodį įvairiuose jiems prieinamuose ištekliuose, o paieškos pobūdį atitinkantys rezultatai kita kalba labai dažnai nėra atvaizduojami. Ši problema paskatino mokslininkus ieškoti būdų internetinę paiešką paversti daugiakalbe, greitesne ir tikslesne.
Būtent šiam tikslui buvo sukurta DREAMS (angl. Dialogues, REAsoning and Multi-linguality for Search) laboratorija, kurioje dirbs mokslininkai iš Amsterdamo Universiteto ir Amsterdamo Vrije Universiteto bei „Huawei“ specialistai.
DREAMS laboratorija sieks sukurti naujos kartos paieškos technologiją, kuri bus prieinama bet kuriuo metu ir bet kurioje pasaulio vietoje, galės priimti įvairiakalbes užklausas ir pateikti daugiakalbius paieškos rezultatus, atliks tai tiksliai ir saugodama asmens privatumą. Kuriamas internetinės paieškos variklis sugebės ne tik prisitaikyti prie vartotojo veiksmų, paieškos motyvų ir konteksto, tačiau taip pat išliks žmogiškas – pasitelks žmonių kuruojamas duomenų bazes, o rezultatus pateiks suprantamiausiu būdu.
Naujos kartos paieškos sistemos kūrimas nebus trumpalaikis projektas – „Huawei“ per ateinančius ketverius metus į tai investuos 3,5 milijono eurų, o tyrimams atlikti bus įdarbinta iki devynių doktorantų ir mokslo daktarų.
DREAMS laboratorijos direktorius, Vrije Universiteto žinių vaizdavimo ir aiškinimo profesorius Frank van Harmelen akcentuoja, jog „Huawei“ projekto partnere buvo pasirinkta ne atsitiktinai – bendrovė yra viena svarbiausių žaidėjų dirbtinio intelekto srityje.
„Džiaugiamės naująja partneryste ir tikimės, kad ji taip pat padės į Amsterdamo akademinę bendruomenę pritraukti naujų perspektyvių talentų. Vykdydami šį projektą taip pat ėmėmės visų priemonių rezultatų skaidrumui užtikrinti: būsimi laboratorijos darbuotojai bus įdarbinti universitetuose, todėl jie taip pat veiks pagal Nyderlanduose galiojantį mokslinių tyrimų etikos kodeksą“, – kalba Frank van Harmelen.