Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV (IVPK) skyrė beveik 13 mln. litų ES struktūrinių fondų ir bendrojo finansavimo lėšų projektų, kurie numatyti Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Elektroninės valdžios paslaugos“ ir yra valstybės projektų sąraše, įgyvendinimui.
Projektų „Elektroninė gyventojų aptarnavimo sistema (EGAS)“ ir „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ įgyvendinimo metu numatoma sukurti interaktyvias elektronines viešojo sektoriaus paslaugas, kurios yra apibrėžtos ES programiniuose dokumentuose, kaip prioritetinės elektroninės viešosios paslaugos.
Įgyvendinus EGAS projektą gyventojai internetu galės formuoti ir teikti elektroninius prašymus skirti pašalpas, išmokas, kompensacijas, pasinaudoti kitomis paslaugomis. Įvykdžius projektą „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“, bus sudarytos sąlygos vartotojams elektroninėje terpėje teikti pranešimus apie nusikalstamą veiką ar kitus teisės pažeidimus policijai, o pranešėjai bus informuojami apie priimtus sprendimus.
Minimi projektai įgyvendina Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonę „Elektroninės valdžios paslaugos“. Šios priemonės valstybės projektų sąraše, taip pat planuojami ir projektai, kuriuos įgyvendinus vairuotojų pažymėjimo išdavimo ir keitimo; autotransporto priemonių registravimo; leidimų, susijusių su aplinkos apsauga, išdavimo; viešosiose bibliotekose esančių leidinių, publikacijų paieškos, užsakymo, gavimo ir grąžinimo; civilinės būklės aktų įrašų liudijimų ir susijusių pažymų išdavimo ir kitos paslaugos, numatytos ES programiniuose dokumentuose, kaip prioritetinės elektroninės viešosios paslaugos, būtų perkeltos į elektroninę terpę.
Prioritetui „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinti iš ES fondų skirta daugiau kaip 800 mln. Lt., iš kurių 20 proc. priemonei „Elektroninės valdžios paslaugos“. Informacinės visuomenės vystymas 2007–2013 m. numatomas pirmiausia kuriant elektroninį turinį ir paslaugas, taip pat plėtojant elektroninę infrastruktūrą. Prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonės nuosekliai papildo kitose veiksmų programose, skirtose įgyvendinti Lietuvos 2007–2013 m. ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją, numatytas kompiuterinio raštingumo gerinimo, kompetencijos tobulinimo informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje, mokslinių tyrimų ir inovacijų IRT srityje diegimo veiklas bei kitas susijusias priemones.