Baigtas sukurti ir užsienyje veikiančioms lietuviškoms mokykloms pateiktas skaitmeninių mokymo priemonių rinkinys. Juo galės naudotis ne tik užsienyje besimokantys 2–10 klasių lietuviai, bet ir Lietuvos mokyklas lankantys ukrainiečiai, kiti užsieniečiai, taip pat iš užsienio grįžę lietuviai, kurie papildomai mokosi lietuvių kalbos.
Priemonės parengtos pagal Lituanistinio švietimo integruotą programą ir skirtos mokytis lietuvių kalbos bei susipažinti su Lietuvos istorija, geografija, kultūra. Rinkinį sudaro vaizdo ir garso medžiaga, interaktyvios užduotys, pamokų pateiktys, papildoma medžiaga.
„Džiaugiuosi, kad šias mokymo priemones perduodame į užsienio lituanistinių mokyklų mokinių ir mokytojų rankas rengdamiesi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui. Išskirtinis šių priemonių bruožas yra tas, kad lietuvių kalba ugdoma integruotai su Lietuvos istorija, geografija, kultūra, pilietiškumu. Gimtąją kalbą ir kultūrą puoselėjantis, kūrybiškas žmogus augina stiprią Lietuvą pasaulyje“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Skaitmenines mokymo priemones kūrė didelė pedagogų grupė: mokytojai iš Vilniaus lietuvių namų ir kitų mokyklų, lituanistinių mokyklų atstovai, logopedai, pradinio ugdymo, istorijos, geografijos ekspertai. Projektą įgyvendino Nacionalinė švietimo agentūra.
„Į šią mokymo medžiagą sudėjome daug meilės, nuoširdžiai stengėmės atliepti užsienyje gyvenančių vaikų poreikius ir sukurti interaktyvų, kūrybišką ir kokybišką turinį. Labai gerai žinau, kiek darbo ir jėgų įdeda užsienio lituanistinių mokyklų mokytojai, todėl tikiuosi, kad ši medžiaga jiems bus reikšmingas pastiprinimas. Tikiu, jog mūsų užduotys skatins mokinius didžiuotis Lietuvos praeitimi ir padės suprasti, kokia ypatinga lietuvių kalba ir literatūra yra šiandien. Noriu, kad kiekvienas vaikas suprastų, kad ir jis kuria Lietuvą“, – kalba San Diego (JAV) Bernardo Brazdžionio lituanistinės mokyklos mokytoja Birutė Grašytė-Black.
Su skaitmeninių priemonių rinkiniu galima susipažinti Lituanistinio švietimo įstaigoms. Pradinis ir pagrindinis ugdymas.
Šiuo metu pasaulyje veikia apie 250 lituanistinio švietimo įstaigų, mokosi apie 11 tūkst. mokinių.