Tauragė dažnai minima kaip viena žaliausių savivaldybių Lietuvoje. Jau daugelį metų savivaldybė orientuojasi į projektus, skatinančius tvarumą. Šį siekį patvirtintina ir tai, kad Tauragė pateko tarp 100 Europos miestų, kurie pagal Europos Komisijos misiją „100 klimatui neutralių ir išmaniųjų miestų“ iki 2030 m. sieks tapti poveikio klimatui nedarančiais miestais. Tai dar labiau skatins strateginį požiūrį į žalio ir išmaniojo miesto plėtrą.
Žaliausia savivaldybė Lietuvoje – Tauragė plečia išmanaus miesto viziją
„Tauragės savivaldybės tikslas yra labiau pritaikyti miestą žmonėms: siekiama darnios miesto plėtros, orientuojantis į gamtai draugiškus sprendimus ir diegiant darnaus judumo sprendimus, kad visi mieste galėtų judėti patogiai. Planuojama kurti Tauragės miesto viešųjų erdvių standartą, kad miestas būtų plėtojamas nuosekliai, žaliai ir kokybiškai“ – teigia Tauragės meras Dovydas Kaminskas.
Tauragė garsėja ir tuo, kad mieste viešasis transportas yra nemokamas ir važinėjama elektrobusais. Toliau plėtojat susisiekimo viešuoju transportu sistemą planuojama, kad miesto maršrutais važinės bent 12 elektrobusų. Maršrutai atnaujinami, įrengiamos viešojo transporto stotelės. Gyventojai skatinami naudotis viešuoju transportu ir vaikščioti pėsčiomis. Plečiama žalioji infrastruktūra: atnaujinami ir tiesiami nauji dviračių, pėsčiųjų takai.
Tauragėje plėtojamas ir elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas, skatint gyventojus keisti savo automobilius į elektromobilius. Iki 2024 m. elektromobilių įkrovimas stotelėse gyventojams yra nemokamas.
Siekiama gerinti susisiekimą ir tose vietose, kur šiuo metu yra žvyrkeliai, tad jie asfaltuojami, tačiau visuomet ieškoma galimybių į asfaltavimo projektą įtraukti ir pasodinti kuo daugiau augalų. Taip pat vengiama naudoti trinkeles pėsčiųjų takams, siekiant kuo daugiau natūralumo, pasirenkamos kitos dangos.
Tauragėje daugėja urbanistinių pokyčių: įrengiama daug atokvėpio aikštelių, kuriose gyventojai gali ilsėtis, bendrauti, skatinamas bendruomeniškumas. Taip pat įrengtos 75 dviračių saugyklos, kurios išdėstytos tankiai apgyvendintuose rajonuose, kur jomis nemokamai gali naudotis visi gyventojai. Šis projektas labai pasiteisino – gyventojai aktyviai naudojasi dviračių saugyklomis, todėl jau numatoma šio projekto plėtra.
Sukūrusi patogią infrastruktūrą dviračiams, pėstiesiems, savivaldybė nepamiršta ir socialinės įtraukties, tikslas – iki 2030 m. mieste esančią infrastruktūrą 100 proc. pritaikyti neįgaliesiems žmonėms.
Tauragėje aktyviai plėtojama atsinaujinanti energetika – kuriami saulės parkai, rajone veikia vėjo jėgainių parkas, viešųjų įstaigų stogus dengia fotovoltinės elektrinės, tiekiančios energiją pastatams. Visas savivaldybėje esantis apšvietimas atnaujintas naudojant LED lempas, tai apie 50 proc. sumažino energijos poreikį, taip pat taupo ir finansines išlaidas.
Šiuo metu mieste planuojama įveiklinti apleistą hipodromo teritoriją, sutvarkyti Jūros upės pakrantę, kad gyventojai galėtų lankytis kuo įvairesnėse ir įdomesnėse vietose.
Per Tauragę tekančios Jūros upės krantinė nėra įveiklinta ir gražiai sutvarkyta. Stengiamasi ją sutvarkyti ir padaryti patrauklią lankytojams. Į miesto plėtrą aktyviai įtraukiami ir gyventojai: dalyvaujamojo biudžeto metu gyventojai pateikė idėją įkurti pikniko parką. Jis įkurtas prie pėsčiųjų tilto per upę. Įrengtos kepsninės, staliukai, suolai, WC. Atnaujintas Kartų parkas gausiausiai apgyvendintame Tauragės gyvenamajame mikrorajone, kur įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, išvalytas apleistas tvenkinys, įrengtas fontanas. Šalia įsikūrusios mokyklos, vaikų darželiai.
Dalyvaudama projekte „Išmanusis miestas 9“ Tauragės savivaldybė tikisi tvarių, ilgaamžiškų ir patogių, gyventojams vertingų sprendimų ir planuoja įgyvendinti pasiūlytas idėjas, jeigu jos atitiks rajono viziją, kurs naudą gyventojams. Projekte „Išmanusis miestas“ Tauragė dalyvauja jau ne pirmą kartą, žino, kad dalyvių pateiktos idėjos būna originalios, jų naudingumas yra pagrįstas, tad tikimasi, kad ir šį kartą bus galima įgyvendinti pasiūlytas idėjas.
„Išmanusis miestas 9“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus ir studentus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius šalies miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.