Klaipėdoje vystomo „Lighthouse“ skaitmeninių inovacijų centro (SIC) miestelis žengia į naują etapą – pradedamas statyti ir kitų metų rudenį, iškils skaitmeninių inovacijų centro atvirų verslui erdvių – prototipavimo laboratorijų 2,300 kv. m ploto pastatas.
Bendrovės nuotr. / Klaipėdoje vystomo „Lighthouse“ skaitmeninių inovacijų centro (SIC) miestelis žengia į naują etapą – pradedamas statyti ir kitų metų rudenį, iškils skaitmeninių inovacijų centro atvirų verslui erdvių – prototipavimo laboratorijų 2,300 kv. m ploto pastatas
Visa „Lighthouse“ miestelio idėja apima unikalios koncepcijos traukos centro Baltijos regione išvystymą, paremtą kompleksinių paslaugų inovacijoms kurti teikimu. Ši koncepcija gruodžio 16 d. pristatyta SIC steigėjams, o statybų pradžia įprasminta laišku dabarties ir ateities kartomas – skaitmeninės jo versijos perdavimu statybos darbų rangovui. Specialiai sugeneruotas QR kodas, vedantis į skaitmeninę laiško versiją, išlietas ant nerūdijančio plieno plokštės, kuri bus įmontuota į pastato sienas.
Iki šiol „Lighthouse“ valdomoje teritorijoje jau pastatytos ir sėkmingai įveiklintos bendradarbystės, apgyvendinimo bei darbostogoms subalansuotos erdvės, vyksta bendruomenės ir skaitmeninės tematikos renginiai, atskirame pastate šiemet įsikūrė Socialinių mokslų kolegija.
Veiklos modelį įkvėpė unikalumo siekis
„Lighthouse“ SIC transformavosi iš Baltic Tech Park, kuris buvo įkurtas 2019 m. balandį bendradarbiavimo sutartimi 11-os organizacijų ir įstaigų. Šiuo metu „Lighthouse“ SIC jau vienija apie 50 narių – įvairių organizacijų ir įstaigų, sukurta per 10 skaitmeninių prototipų. Pastačius naujas erdves, skirtas prototipavimui, tikimasi, jog čia įsikurs stiprios ne tik nacionaliniu, bet ir regioniniu mastu kompanijos, kursiančios skaitmenines inovacijas, skirtas verslui, siekiančiam išlikti konkurencingam rinkoje, pasiekti efektyvumo, tvarumo tikslų.
„SIC veiklos modelis nuo pirminio pakito, kai išsigryninome, kur galėtume būti stipriausi ir pasiūlyti realias naudas, ir ta kryptis neabejotinai yra skaitmenizacija bei su ja susiję sprendimai. Susitelkėme į tokius sprendimus siūlančių narių pritraukimą, suplanavome tam pritaikytas erdves naujame pastate. Tikimės, jog čia įsikurs kibernetinės saugos, virtualios realybės, blokų grandinės (angl. blockchain) paslaugas teikiantys verslai. Taip pat, plėtodami kompleksinių paslaugų centro viziją, planuojame sukurti erdves, skirtas žmogaus energijos balanso atstatymui. Tai hibridinis veiklos modelis, kurį suformavome iš gerųjų pasaulinių praktikų ir kurio analogų neradome ne tik mūsų regione, bet ir tarp pasaulinių SIC“, - komentuoja Eglė Stebulienė, „Lighthouse“ SIC vadovė.
Iššūkis – talentų pritraukimas
„Mūsų tikslai skamba ambicingai, tačiau tikime, kad Klaipėda tokiam bendradarbystės ir paslaugų kompleksui yra puikus miestas su gerai išvystyta infrastruktūra ir logistika, pajūriu, kuris visam šiam skaitmeninių inovacijų projektui prideda papildomos vertės. Jau dabar bendraudami su potencialiais partneriais jaučiame, kad Klaipėdoje galėtų įsikurti didelės informacinių technologijų kompanijos, todėl labai svarbus ir kompleksiškas miesto požiūris, orientuotas į talentų pritraukimą, kas šią dieną ir ateityje išliks bene didžiausiu iššūkiu“, - teigia Šarūnas Butkus, „Lighthouse“ koncepcijos vystytojas.
„Lighthouse“ SIC projekto III-ojo etapo vertė siekia apie 5,47 mln. Eur. Projektas iš dalies finansuojamas ES lėšomis.