Vilniuje įsikūręs Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centras (SSSIC) praėjusių metų pabaigoje pradėjo naują plėtros etapą. Jam pasibaigus, savo infrastruktūra ir paslaugomis centras taps dar patrauklesnis verslo procesus skaitmenizuoti norinčioms pramonės įmonėms, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Paslaugų asortimentas pramonės įmonėms plėsis
Ketvirtus metus skaičiuojantis Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko (SSMTP) koordinuojamas centras pramonės įmonėms suteikia prieigą prie naujausių skaitmeninių technologijų sprendimų, kad šios galėtų juos pritaikyti savo verslo procesuose ir taip padidintų darbo efektyvumą bei konkurencingumą.
„Tradicinės pramonės centre įmonės gauna visą reikiamą informaciją apie aktualias paslaugas ar produktus teikiančias organizacijas bei finansavimo įrankius. Mūsų skaitmeninių inovacijų ekspertai teikia konsultacijas ir atlieka įmonių technologinius auditus, o po pastarųjų įmonėms duodamos išsamios rekomendacijos dėl inovatyvių sprendimų diegimo ir kompetencijų ugdymo“, – pasakoja SSSIC vadovė Laima Balčiūnė.
Saulėtekio slėnio SIC orientuojasi į informacinių technologijų, fizikos mokslų ir mechatronikos, statybos pramonės, lazerių ir nanotechnologijų, gamtos mokslų ir biotechnologijų, energetikos ir švariųjų technologijų sektorius. Jų plėtra atitinka Sumanios specializacijos strategijoje išdėstytus nacionalinius MTEPI prioritetus.
Siekdamas skatinti skaitmenizavimą, centras vykdo projektus, kurių metu diegiami infrastruktūros darbai, įsigyjama mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) įranga bei teikiamos inovacijų konsultacinės, paramos ar MTEP paslaugos. Ypač didelis dėmesys skiriamas smulkiam ir vidutiniam verslui.
Skaitmeninius sprendimus kuriančios ir diegiančios įmonės, veikiančios anksčiau minėtuose sektoriuose, kuriuose specializuojasi Saulėtekio SSIC , išaugusio centro paslaugomis naudojasi jau šiuo metu, o per ateinančius metus paslaugų asortimentas dar labiau plėsis.
Galimybes plečia dalyvavimas BOWI ir bendradarbiavimas su JTC
Šių metų birželio mėnesį SSSIC tapo vienu iš 9 į ES finansuojamą BOWI (Boosting Widening Digital Innovation Hubs) projektą atrinktų skaitmeninių inovacijų centrų. Iš Lietuvos į šį projektą pateko vos du centrai. Projekto metu stiprinamos skaitmeninių inovacijų centrų kompetencijos bei, suteikiant reikiamą pagalbą ir finansavimą, daliai įmonių padedama vystyti skaitmenines technologijas ir įgyvendinti eksperimentinius technologinius projektus. Šio projekto pagrindu planuojama finansuoti net 8 inovatyvių Lietuvos įmonių skaitmeninimo projektus, o projektines paraiškas bus galima teikti jau nuo š. m. gruodžio mėnesio.
Pasinaudodamas įgyta patirtimi vykdant projektą InnoCAPE ir kuriant skaitmeninės brandos vertinimo įrankį, Saulėtekio slėnio SIC šių metų rugpjūčio bei rugsėjo mėnesiais Saulėtekio slėnio SIC bendradarbiavo su Europos jungtinių tyrimų centru (JTC) testuodamas bei pateikdamas rekomendacijas skaitmeninės brandos vertinimo įrankio tobulinimui. Šį įrankį planuojama naudoti visų būsimų Europos skaitmeninių inovacijos centrų veiklos bei jų klientų skaitmeninės brandos vertinimui. Koordinuojant ESIC nominuotą konsorciumą, Saulėtekio slėnio SIC buvo puiki proga pateikti ne tik savo ekspertų rekomendacijas, tačiau ir Lietuvos verslo atstovų išsakytus vertinimus bei pasiūlymus. Toks bendradarbiavimas su visomis suinteresuotomis šalimis garantuoja sklandų tolesnį veiklų įgyvendinimą.
„Priklausydami Europoje veikiančių skaitmeninių inovacijų centrų bei mažų ir vidutinio dydžio įmonių tinklui ir turėdami prieigą prie brandžių skaitmeninių inovacijų centrų su pažangia infrastruktūra, tarpininkausime ir padėsime šalies įmonėms kurti ir testuoti skaitmeninius sprendimus, rasti tinkamus partnerius ir auginti įmonių konkurencingumą tiek vietinėse, tiek ir globaliose rinkose“, – tvirtina plėtrą įgyvendinančio SS SIC vadovė.