Siekdama paskatinti inovatyvių įmonių plėtrą ir tarptautines partnerystes, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jungiasi prie globalios skaitmeninės „Innoloft“ platformos, kuria naudotis netrukus pakvies ir įgyvendinamų projektų dalyvius.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Praėjusią savaitę pasirašius sutartį su Vokietijos kompanija „Innoloft“, Lietuvos eksperimentinės plėtros ir inovacijų potencialą užsienyje viešinantis MITA projektas „InterInoLT“ įsigijo prieigą prie globalios skaitmeninės „Innoloft“ platformos. Pastarosios teikiamomis galimybėmis jau sėkmingai naudojasi Kanados bei Vokietijos federalinės vyriausybės, Šveicarijos aviacijos ir kosmoso agentūra, tarptautinis parodų centras „Messe Essen“ bei tokios garsios mokslo organizacijos, kaip „Fraunhofer Society“.
Vienas pagrindinių platformos privalumų yra duomenų bazė su tūkstančiais potencialių partnerių verslo ir mokslo projektams. Joje taip pat skelbiamos karščiausios inovacijų naujienos ir technologijų tendencijų apžvalgos, veikia patogūs integruoti sprendimai virtualių renginių organizavimui ir įrankiai darbui su tiksline bendruomene.
Šiuo metu vyksta įsigytos prieigos paruošimas Lietuvos įmonių prisijungimui. Jungtis prie platformos ir naudotis visomis jos galimybėmis spalio pabaigoje MITA pirmiausia pakvies Lietuvos ekperimentinės plėtros ir inovacijų „ambasadorius“ bei projekte „Smart InoTech pramonei“ dalyvaujančias pramonės įmones.
„InterInoLT“ projekte suburtus Lietuvos eksperimentinės plėtros ir inovacijų atstovus „Innoloft“ platforma įgalins globaliai rinkai pristatyti savo potencialą, pasiūlyti savo patentus ar atliktų tyrimų rezultatus, užmegzti reikalingų verslo ryšių su naujais klientais ar tiekėjais, jungtis į tarptautines vertės grandines , rasti naujus narius tarptautinių finansavimo projektų konsorciumams ir pritraukti investicijas.
Tuo tarpu projekte „Smart InoTech pramonei“ dalyvaujančios įmonės turės unikalią prieigą prie naujausios informacijos apie gamybos procesų skaitmeninimo tendencijas ir inovatyvias pramonėje taikomas technologijas. Pristačiusias savo poreikius, atsižvelgdamas į pateiktus kriterijus sistemos algoritmas suves su potencialiais partneriais.
Pasak „Smart InoTech pramonei“ vadovo Pauliaus Petrausko, prieiga prie „Innoloft“ platformos – dar vienas būdas stiprinti Lietuvos B2B technologijų ekosistemą ir padėti MITA klientams atliepti jų poreikius.
„Šis įrankis įgalins mus sujungti novatoriškus Lietuvos pramonės šakų žaidėjus tarpusavyje ir jiems atverti patogesnę prieigą prie tarptautinių rinkų. Dabar, kai keliavimas ir kontaktiniai partnerių paieškos renginiai smarkiai apriboti, pramonės inovacijų ekosistemos bendruomenei tai bus itin naudinga vieta dalintis naujausia informacija, megzti tarptautines partnerystes ir jų pagrindu skaitmeninti procesus bei didinti aukštos pridėtinės vertės produktų eksporto apimtis “.