Rugsėjo 17 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje susirinko daugiau nei 70 moksleivių, pasiryžusių be įprastų pamokų per metus suprojektuoti netradicinį viešbutį ir sudalyvauti projekte „Design. Engineer. Construct! LT“. KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF), kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos „Class of Your Own“ organizuojamame projekte dalyvauja KTU Inžinerijos licėjaus, Vilniaus Žemynos bei Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos komandos.
KTU nuotr.
Dalyviai visus metus pasiskirstę grupelėmis turės įgyvendinti įvairius pastato kūrimo etapus. Nuo viešbučių funkcijos, teritorijos, aplinkos analizės, vizijos ir prekės ženklo kūrimo iki rimtų inžinerinių sprendimų, 3D projektavimo skaitmeninėmis programomis ir pristatymo.
Kaip pasakojo KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis, imtis šio projekto paskatino sparčiai besikeičianti situacija statybos inžinerijos srityje.
„Naujosios skaitmeninės programos kaip niekada statybos inžinerijos darbą daro patraukliu ir atveria galimybes kurti ir projektuoti net mokyklos suole. Tikime, kad statybos inžinerijos ir architektūros pagrindus sėkmingai galima įdiegti į mokyklos programą vyresnių klasių moksleiviams. Norėdami juos paskatinti domėtis valstybei itin svarbia statybos inžinerijos profesija, esame pasiryžę pasidalinti savo patirtimi su moksleiviais, jų mokytojais ir įtraukti juos į projektų ruošimu pagrįstą mokymąsi“, – pasakojo A. Jurelionis.
Renginio metu savo patirtimi apie statybos inžineriją, kokias galimybes suteikia ši sritis ir kuo ji patraukli papasakojo magistrantas ir projektuotojas Airimas Rocius. Įžvalgomis apie architektūrą ir iš kur semtis įkvėpimo bei kas svarbiausia kuriant pastatus mintimis pasidalino architektas ir dėstytojas Gintaras Prikockis. Apie tai, kaip veikia viešbučiai, kokios patalpos jam reikalingos ir ko svarbiausia nepamiršti jį projektuojant papasakojo Kauno „Park Inn by Radisson Blu“ viešbučio direktorė Jūratė Rudienė.
Į pristatymą kartu su moksleiviais iš Vilniaus atvykusi Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė tikino, kad juos į projektą prisijungti paskatino unikali galimybė moksleiviams ir mokytojams sudalyvauti projekte, kurio metu teks padirbėti kartu su mokslininkais, dėstytojais, studentais ir kitais savo srities profesionalais.
„Manau, kad tai yra unikali galimybė moksleiviams patirti tokius dalykus. Juo labiau, kad projekto užduotis yra susijusi ir su tiksliaisiais, gamtos mokslais ir aplinkosauga, menais, matematika ir architektūra. Projektas atveria daug galimybių, lavina moksleivio kūrybiškumą. Tai yra būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam žmogui: būti išsilavinusiu, išprususiu, kūrybingu, išmanyti daugelį dalykų, mąstyti ir būti kūrėju“, – tikino R. Krasauskienė.
Į renginį atvyko ir nemažas būrys Lietuvos įmonių atstovų, kurie yra pasiryžę į savo įmones priimti moksleivius ir juos supažindinti su inžinierių darbu, pasidalinti projektavimo patirtimi.
„Tikiuosi, kad moksleiviai, dalyvaujantys šiame projekte, geriau suvoks kas yra inžinerija, architektūra, kur galima dirbti, kur galima tobulėti. Pamatys, kaip galima taikyti matematikos ir fizikos žinias, ką galima padaryti su kūryba, formomis, medžiagomis, spalvomis. Stengiamės prisidėti prie tokių iniciatyvų ir paraginti jaunuolius rinktis šią profesiją“, – renginio metu sakė įmonės „Staticus“ projektavimo skyriaus vadovas Skirmantas Bakas.
Projektas „Design. Engineer. Construct!“ jau 10 metų vykdomas Didžiojoje Britanijoje. Šiemet jis pirmą kartą bus organizuojamas Lietuvoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose.