Pasitelkiant atviras technines ir kūrybines dirbtuves „Fab Lab“, Vilniaus mokyklose skatinamos inovacijos ir ugdomas verslumas. Sostinėje veiks net 10 „Fab Lab“: 5 jau kuria Vilniaus licėjuje, Adomo Mickevičiaus gimnazijoje, Žemynos, Balsių ir Jono Basanavičiaus progimnazijose, dar 5 dirbtuvės kitų metų pradžioje pradės veikti Vilniaus „Genio“ progimnazijoje, VšĮ Šv. Juozapo mokykloje, Vilniaus Simono Konarskio mokykloje, Vilniaus jėzuitų gimnazijoje, VGTU Inžinerijos licėjuje ir Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijoje. Šių mokyklų mokytojai ir mokiniai sėkmingai naudojasi techninių ir kūrybinių dirbtuvių įranga bei atviruoju kodu. Projekto metu jie mokėsi rinkodaros, finansų valdymo, verslo modelių, socialinės ir finansinės atsakomybės, mokytojai įgudo naudotis Mokomųjų Mokinių Bendrovių steigimo programa.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasaulyje veikia daugiau nei 1000 oficialių „Fab Lab“ tinklui priklausančių technologijų kūrybinių dirbtuvių, daugiau nei 78 šalyse. Dirbtuvės skiriasi savo sudėtingumu – nuo paprasčiausia įranga (lituokliais, 3D spausdintuvais ir frezavimo aparatais) aprūpintų kūrybinių erdvių – iki modernių, moksliniams tyrimams pritaikytų laboratorijų.
Sauliaus Žiūros nuotr.
„Didžiuojuosi, kad Vilnius pirmasis Lietuvoje savo mokyklose įdiegė „Fab Lab“ dirbtuves. Vilniečiai moksleiviai mokosi ir kuria, taikydami naujausias technologijas ir inovacijas, STEAM projektus, kuria prototipus ir verslo idėjas, mokiniai ir mokytojai mokosi kartu. Atsiranda galimybės geriausiems mokytojams dalintis savo patirtimi su kolegomis iš savo ir kitų mokyklų“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Gruodžio 7 d. 15 val. VGTU centrinių rūmų I a. hole (Saulėtekio al. 11) vyks baigiamasis projekto renginys, kurio metu mokinių komandos bus kviečiamos pristatyti savo idėjas ir prototipus. Renginio nuotaiką kurs atlikėjas, kūrybiškumo skleidėjas Jurgis Didžiulis.
„Žmogus mokosi stebėdamas – piešia, braižo schemas, ir klausydamasis – kalba, diskutuoja, taip pat liesdamas kuria, laužo, konstruoja. Pridėjus šiuolaikines technologijas, visa tai yra FabLab“, – pasakoja Vilniaus licėjaus informacinių technologijų mokytojas Darius Šimkus.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasak Vilniaus Ąžuolyno progimnazijos technologijų mokytojos Jolitos Stapurevičiūtės, „FabLab“ kūrybinės dirbtuvės mokykloje yra puiki galimybė mokiniams, mokytojams ir mokyklos bendruomenei pažinti bei išmėginti inovatyvias, šiandien aktualias technologijas, ugdytis kūrybingumo kompetenciją, atrasti ir bendradarbiauti su kitais bendraminčiais.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Projektą, kuriuo buvo siekiama paskatinti mokytojų ir mokinių verslumą pasinaudojant „Fab Lab“ Vilniaus švietimo pažangos centras įgyvendino bendradarbiaudamas su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabriku“ ir nevyriausybine organizacija „Lietuvos Junior Achieviement“.