Daugybės tyrimų duomenimis, mažoms verslo įmonėms sunku rasti reikiamų darbuotojų, ir tai riboja plėtros galimybes, didina išlaidas. Tuo pat metu profesinio aukštojo mokslo institucijos – kolegijos – mieliau siunčia studentus praktikos į stambias įmones, o prie didelio MVĮ skaičiaus nėra prisitaikiusios. Pagaliau, Europa kenčia ir dėl vis dar santykinai didelio nedarbo, sukuriančio reiškinį, vadinamą įgūdžių spraga - įgūdžiai, kurių turi žmonės, nebūtinai yra reikalingi darbdaviams.
Learntowork.eu – tai SAPS projekto, finansuojamo programos „Erasmus + politikos reformos parama“ iniciatyva, realizuota partnerių iš 10–ies Europos šalių, įskaitant ir Lietuvos kolegijų direktorių konferenciją. Jos tikslai dvejopi: sumažinti kolegijų ir MVĮ bendradarbiavimo kliūtis ir pagerinti studentų praktikos mažose ir vidutinėse įmonėse įvaizdį daugiakalbe rėmimo kampanija.
Apklausos patvirtina, kad studentai praktikantai į įmones atneša naujausių technikos ir mokslo žinių, o spręsdami realias realaus verslo problemas, jie tas žinias pritaiko praktiškai ir perduoda įmonės darbuotojams. Rezultatas – geresnės prekės ir paslaugos, geresnis prekės ženklo įvaizdis ir padidėjęs pelnas – taigi ir ilgalaikis organizacijos tvarumas.
„Turime ne vieną studentą, kuris, pademonstravęs įmonėje nekasdienį mąstymą, buvo įdarbintas tuoj pat po praktikos. Kita vertus, mūsų kolegija tokiu būdu sukuria tiesioginės komunikacijos su verslu kanalą. Tas ryšys padeda tobulinti studijų programas ir formuoti gebėjimus, kurių tikrai reikia rinkai. Taigi, laimi visi: ir įmonė, ir studentas, ir kolegija“, – sako Beata Gervickaitė, Vilniaus kolegijos Karjeros centro vedėja.
Projektas sukūrė mokomąją medžiagą mažoms ir vidutinėms įmonėms, kuri kartu tobulina ir kolegijų praktikų organizavimo procedūras, labiau pritaikydamos jas MVĮ. Toks yra Studentų praktikos kokybės priemonių rinkinys, siūlantis paprastas, lengvas naudotis vadybos priemones ir MVĮ, ir kolegijoms, padedančias užtikrinti praktikų kokybę ir abiem pusėms naudingą bendradarbiavimą. Priemonės atitinka kokybės vadybos reikalavimus: organizacijos viduje jos sukuria aiškią sėkmingos praktikos organizavimo procesų struktūrą, ir kartu yra kokybės užtikrinimo priemonė, garantuojanti veiklos skaidrumą