Viena didžiausių Lietuvos el. verslo sprendimų ir IT bendrovė „Net Frequency“ spalio ir lapkričio mėnesiais organizuoja atvirus seminarus su užsienio ekspertais, kurie dalinsis IT projektų valdymo ir produktų kūrimo patirtimi. Pasak atvyksiančių užsienio ekspertų, Lietuva turi didžiulį potencialą IT sektoriuje, kurį po truputį realizuoja.
„Lietuva tikrai nebėra ta šalis, kuri globaliame IT sektoriuje galėtų konkuruoti vien tik pigia ir kokybiška darbo jėga. Pagal pastaruoju metu ženkliai išaugusį paslaugų eksportą ir sukuriamų produktų skaičių bei jų vertinimus užsienyje vis stiprėja įspūdis, kad Lietuva IT sektoriuje turi milžinišką potencialą, kurį pamažu pradeda išnaudoti. Manau, vis daugiau žmonių čia žavisi naujomis technologijomis ne tik kaip pasyvūs vartotojai, bet ir kaip inovatyvūs jų kūrėjai“, – teigia dr. Oliver Ciupke, Vokietijos bendrovės „OXID eSales AG“ ekspertas.
Kauno technologijų universitete vykstančiuose seminaruose Oliver Ciupke iš elektroninės prekybos programinę įrangą „OXID eShop“ kuriančios bendrovės ir kiti IT ekspertai kalbės apie vykdomų IT projektų laiko sąnaudų įvertinimą, „Android“ programėlių kūrimą, „Agile“ projektų valdymą naudojant „Scrum“ technologiją, debesų kompiuteriją Ir kitas temas.
„Lietuvos skaičiai įspūdingi – dukart išaugęs ir Baltijos šalyse rekordinis IT paslaugų eksportas turėtų paskatinti už šio sektoriaus vystymą atsakingas valdžios institucijas bei verslą siekti puikių rezultatų toliau. Sveikintina, kad Lietuva būdama geografiškai maža valstybė aukšto lygio IT paslaugas eksportuoja į tokias pažangias šalis kaip Danija, Suomija, Vokietija, ar visiškai naujas rinkas – kaip kad Singapūras“, – paaiškina O. Ciupke.
„Su Vokietijos kompanijomis bendradarbiaujame ir bendrus projektus įgyvendiname daugiau nei 10 metų. Pastebime, kad abiejose iš pirmo žvilgsnio skirtingose rinkose vyrauja panašios problemos. Dauguma Vokietijos kompanijų taip pat susiduria su kvalifikuotos IT darbo jėgos trūkumu – paskaičiuota, kad ten susidaro maždaug 40 000 IT specialistų poreikis. Kita vertus, ši rinka turi ženkliai daugiau patirties šiame sektoriuje, tad Lietuvai, kurios IT prekių eksportas per paskutinius metus išaugo dvigubai, yra ko pasimokyti iš užsienio patirties“, – teigia „Net Frequency” projektų padalinio vadovas Paulius Insoda.
El. verslo sprendimų ir IT bendrovės „Net Frequency“ organizuojami atviri seminarai yra jų vykdomo projekto „NFQ Akademija“ dalis. Projekto metu atrinkti 40 gabiausių studentų turi galimybę tris mėnesius lankyti naujos formos praktikos akademiją, kurioje paskaitas apie komercinių IT projektų įgyvendinimą, produktų kūrimą, programavimą, el. verslo subtilybes ir kitas sritis skaito šios srities profesionalai.
Atviri seminarai, kuriuos ves šalies ir užsienio ekspertai, vyks Kauno technologijos universitete spalio 24 ir 26 bei lapkričio 5 ir 28 dienomis.