1803 kompetenciją tobulinusių Lietuvos IRT įmonių darbuotojų, 3,8 mln. nukeliautų kilometrų, 49 pasaulio šalys. Tai tik keli faktai iš beveik trejus metus trukusio asociacijos „INFOBALT“ įmonių mokymo projekto, kuris baigiasi liepos mėnesį. Pasak asociacijos vadovų ir kalbintų IRT įmonių atstovų, šis projektas sustiprino Lietuvos IRT sektoriaus konkurencingumą.
„Pasaulinė konkurencija, investicijos, IT paslaugų eksporto augimas lemia tai, kad šiuo metu pirmaujame Europoje pagal plačiajuosčio interneto greitį, esame viena iš septynių pasaulio valstybių, turinčių ketvirtos kartos internetą. Lietuva sukūrė pakankamą infrastruktūrą ir užsiaugino pakankamai intelektinių išteklių, kad taptų viena iš pirmaujančių IT šalių. Mūsų, projekto iniciatorių akimis, per tuos trejus metus projekto dalyviai iš tiesų pasikeitė: šiandien matome kur kas konkurencingesnius Lietuvos IRT sektoriaus darbuotojus bei įmones“, – sako asociacijos „INFOBALT“ vykdantysis direktorius Edmundas Žvirblis.
Mokymų programa buvo orientuota į specializuotų žinių gilinimą bei naujų technologijų įsisavinimą. Įvyko daugiau kaip 1200 mokymų unikaliomis temomis. Iš viso projekto metu buvo apmokyti 1803 darbuotojai iš 58 įmonių.
Mokymų trukmė skiriasi – nuo kelių valandų per vieną dieną iki 93 darbo dienų. Projekto vykdymo metu mokymų dalyviai nukeliavo 3,8 mln. kilometrų. Mokymai vyko ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Mokymų dalyviai vyko į 49 šalis. Dažniausiai mokytis buvo vykstama į Vokietiją, Jungtinę Karalystę, JAV, Latviją, Nyderlandus, Ispaniją, Lenkiją, Daniją, Norvegiją, Čekiją.
Projekte dalyvavusių įmonių atstovai tvirtino pajutę dėmesį savo poreikiams, atsižvelgiant, kas yra naudinga ir reikalinga, kokybiškai teikiant paslaugas klientams. Pavyzdžiui, „Alna Group“ direktorius Tomas Milaknis pasakoja: „Mokymuose dalyvavo daugiau kaip 250 „Alnos“ įmonės grupės darbuotojų: nuo programuotojų, projektų konsultantų, finansų analitikų iki skyrių bei aukščiausių įmonės vadovų. Tokie mokymai padeda visiems darbuotojams įsitraukti į įmonei svarbių sprendimų priėmimą, įgyti naujausių specifinių profesinių žinių bei pateikti puikių idėjų, kaip galima greičiau ir efektyviau atlikti vienas ar kitas operacijas. Darbuotojai įgijo specializuotų, įmonės veiklą atitinkančių įgūdžių, pasidalino asmenine patirtimi, idėjomis, aktyviai dalyvavo atliekant grupines užduotis, o pasiekimus galės taikyti kiekvienos dienos darbe.”
Projekto naudą, vykdant esamus ir buvusius IT projektus, taip pat minėjo UAB „Exigen Services Lietuva“ direktorius Tomas Vaičiūnas: „Mes nuolat ieškome būdų tobulinti savo veiklą, taikyti naujausius IT industrijos pasiekimus. Įmonės darbuotojų dalyvavimas šiuose mokymuose paspartino vienos naujausių projektų vykdymo metodikų SCRUM taikymą vykdomuose projektuose. Projektų vadybos mokymai ir sertifikavimo programos padėjo patenkinti kvalifikuotų projektų vadovų poreikius. Įmonės specialistai: architektai, sistemų analitikai, programuotojai, testuotojai po mokymų pritaikė technologijas bei metodikas, kurios akivaizdžiai paspartino gamybinius procesus ir padidino kuriamų produktų kokybę“, – teigia jis.
Be to, pasak UAB „Exigen Services Lietuva“ vadovo, kiekvienam specialistui, dalyvavusiam šiame projekte, tai buvo puiki galimybė tobulėti kaip profesionalui, atrasti naujas mokymų galimybes. Ypač vertinamos žinios bei patirtis, įgytos tarptautinėse konferencijose, seminaruose, sertifikavimo programose. Mokymuose įgytos žinios yra ne tik praktiškai pritaikomos įmonės projektuose: patirtis vidinių mokymų / paskaitų metu yra perduodama jaunesniesiems specialistams Lietuvoje ir kituose korporacijai priklausančiuose gamybiniuose padaliniuose; užsienio bei Lietuvos klientai taip pat supažindinami su gerosiomis praktikomis ir jų taikymu konkrečiuose projektuose.
Birželio mėnesį vyko baigiamasis renginys, kurio metu buvo aptariami asociacijos „INFOBALT“ mokymų projekto rezultatai, įteikti diplomai už dalyvavimą įmonėms bei nominacijos projekto metu pasižymėjusioms įmonėms ir jų atstovams.
„Šiuo projektu asociacija siekė suvienyti informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus įmones ir paskatinti jas dirbti kartu, siekiant geresnių rezultatų, bei padėti joms tapti konkurencingomis Lietuvos bei užsienio rinkose. IT įmonės jau supranta, kad tik nuolatinis dėmesys darbuotojų kvalifikacijos kėlimui gali užtikrinti eksporto plėtrą ir įmonių augimą“, – pabrėžia „Alna Group“ direktorius T. Milaknis.
Mokymų projektas taip pat buvo be galo naudingas pačiai asociacijai „INFOBALT“. „Dalyvaudami šiame projekte, mes visi išmokome dalintis savo neįkainojamu laiku, patirtimi, planais, norais, taip pat bendrauti ir bendradarbiauti, Šis baigiamasis projekto renginys – tai visų trijų metų darbo apibendrinimas, analizė, kuri būtina, siekiant gauti visą projekto teikiamą naudą“, – sako E. Žvirblis.
Pasak jo, asociacijos „INFOBALT“ planuose – galimybė vėl teikti paraišką. „Mūsų laukia naujas periodas – Lietuva turi orientuotis į aukštųjų technologijų sektorių. Taip pat būtina atrasti naujas eksporto rinkos – tai privaloma sąlyga, norint pasaulyje išlikti tarp pirmaujančių IT gamintojų valstybių. Be to, IT įmonėms svarbu pradėti aktyviau bendradarbiauti su mokyklomis ir moksleiviais, atskleisti jiems, kad IT profesijos yra patrauklios, svarbios ir gerai apmokamos“, – tvirtina „INFOBALT“ vykdantysis direktorius.