Asociacijos „INFOBALT“ mokymų projekte dalyvaujančios dvi IRT įmonės šį pavasarį rinkosi jiems aktualius mokymus. UAB „Labbis“ darbuotojai mokėsi IT paslaugų, projektų valdymo, informacinių sistemų testavimo: Vilniuje jie dalyvavo „ITIL V3 Foundation“, „CompTIA Project+“ ir „ISEB ISTQB Intermediate“ mokymuose. UAB „Informacinė raida“ pasirinko tarptautinę konferenciją apie taikomąją kompiuteriją ir technologijas – „27th Symposium on Applied Computing“, vykusią Italijoje. Abiejų įmonių atstovai teigia jaučią būtinybę tobulėti, norėdami pasiūlyti Lietuvos ir užsienio rinkoms naujus IT sprendimus.
Pagrindinis UAB „Labbis“ kovo mėnesį pasirinktų mokymų tikslas – kelti darbuotojų kvalifikaciją, plėsti akiratį. Mokymai buvo skirti ne tik įgyti naujų žinių ar pagilinti turimas, bet ir pasiruošti tarptautiniu mastu pripažintoms sertifikacijoms. Dalis mokymų dalyvių jau išlaikė egzaminus ir yra sertifikuoti specialistai.
„Tikimės, kad mokymų metu įgytos žinios bus pritaikytos praktikoje – tiek organizuojant paslaugų teikimą mūsų klientams, tiek įgyvendinant projektus ar užtikrinant produkto kokybę. Taip pat siekiame, kad įgytomis žiniomis mokymų dalyviai dalintųsi ir su kolegomis, inicijuotų įmonės veiklos procesų tobulinimą“, – pasakoja UAB „Labbis“ IS Projektų diegimo padalinio vadovas Darius Guoba.
Pasak jo, „ITIL V3 Foundation“ – informacinių technologijų paslaugų valdymo – kursą išklausyti tikslinga kiekvienai IT paslaugas teikiančiai įmonei. „CompTIA Project+“ projektų valdymo mokymai buvo pasirinkti dėl to, kad didžioji įmonės veiklos dalis vykdoma projektų pagrindu, todėl aktualu susipažinti su geriausiomis projektų valdymo praktikomis, sistemomis. O „ISEB ISTQB Intermediate“ – informacinių sistemų testavimo – kursai svarbūs, nes įmonė plečia savo testuotojų būrį ir standartizuoja testavimo procesą.
„Rinkomės pasaulyje vertinamas mokymų programas, nes tai – geriausios praktikos rinkiniai. Organizacijos, sertifikuojančios šios srities specialistus, siūlo ir aukštesnės pakopos mokymo programas, todėl tikimės, kad darbuotojams šie kursai ir įgytos sertifikacijos bus postūmis mokytis toliau, o mes sudarysime tam visas sąlygas“, – pažymi D. Guoba.
Minėtuose mokymuose dalyvavo po vieną darbuotoją – projektų valdymo mokėsi IS diegimo projektų vadovė, IT paslaugų valdymo kurso klausė klientų konsultavimo skyriaus vadovė, atsakinga už klientų konsultavimo ir aptarnavimo skyriaus darbą, o informacinių sistemų testavimo – informacinių sistemų diegėja, atsakinga už sistemų diegimo testavimo etapą.
Mokymai organizuoti paskaitų forma. Jų metu buvo suteikta galimybė praktiškai pritaikyti žinias, sprendžiant pateiktas užduotis. Paskaitas skaitė lektorius Tomas Vileikis.
Konferencijos „27th Symposium on Applied Computing“, kuria susidomėjo UAB „Informacinė raida“, dalyviai turėjo galimybę iš ekspertų praktikų ir tyrėjų išgirsti apie naujausias tendencijas ir atliekamus mokslinius tyrimus IT srityje. Pagrindinės konferencijos temos: dirbtinis intelektas, paskirstytos sistemos, informacinės sistemos, programinės įrangos kūrimas, programinė įranga ir sistemų saugumas.
„Šie mokymai pasirinkti todėl, kad ketiname kurti planavimo informacinę sistemą jūrų uostų krovos ir ekspedijavimo kompanijoms, panaudojant dirbtinius neuroninius tinklus, o šis Simpoziumas suteikė mums galimybę susipažinti su naujausiais moksliniais tyrimais dirbtinio intelekto srityje“, – sako UAB „Informacinė raida“ projektų direktorė Lina Kazakevičienė.
Simpoziume buvo daug pranešimų, susijusių su genetinių algoritmų taikymu praktiniams uždaviniams spręsti. Itin naudingos informacijos suteikė pranešimas apie kranų grafiko sudarymą realiu laiku automatizuotame konteinerių terminale, remiantis genetiniu algoritmu, nes UAB „Informacinė raida“ kuria IT sprendimus krovos kompanijoms, skirtus resursų planavimui, tik šios įmonės sritis yra generalinių ir birių krovinių terminalai.
Konferencijoje „27th Symposium on Applied Computing“ dalyvavo daugelio pasaulio šalių – Italijos, Pietų Korėjos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Japonijos, Indijos, JAV, Kanados, Portugalijos, Austrijos ir kt. – atstovai. Lektoriai buvo universitetų, mokslinių tyrimų laboratorijų, įmonių, vykdančių mokslinius tyrimus atstovai. Kiekvienas iš jų turėjo po 20 minučių pristatyti savo tiriamą objektą ir pasiektus rezultatus.
Pasak Simpoziume dalyvavusios UAB „Informacinė raida“ projektų direktorės L. Kazakevičienės, įmonei aktualius pranešimus skaitė Dr. Anthony Finkelstein (University College London), Dr. Leticija Tanca (Dipartimento di Elettronica e Informazione, Politecnico di Milano), Naoka Maruhashi (Kobe University), Clara Pizzuti (ICAR-CNR), Ri Choe (Pusan NATIONAL University).