Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendindamas projektą „Dokumentų ir pirštų pėdsakų tyrimo ir tikrinimo įrangos įsigijimas“, finansuojamą Išorės sienų fondo dalies „Specialioji tranzito schema“ 2010 m. metinės programos lėšomis, įsigijo asmens pirštų atspaudų tikrinimo įrangą, kurios vertė – 207167,97 Lt.
Įsigytą įrangą sudaro 20 vnt. greito identifikavimo įrenginių Cogent Mobile Ident IIIc, kurie yra skirti asmens tapatybės nustatymui, panaudojant kairės ir dešinės rankų smilius. Greito identifikavimo įrenginys turi kokybės kontrolę, kuri užtikrina kokybišką rankų pirštų atspaudų atspaudimą bei tikrinama, kad nebūtų atspausti du kartus tie patys tos pačios rankos pirštai. Naudojant šį įrenginį, asmens daktiloskopavimą gali atlikti pareigūnas, neturintis daktiloskopijos specialisto kvalifikacijos ar specialių daktiloskopavimo įgūdžių. Tokie įrenginiai gali būti naudojami policijos komisariatuose, pasienio kontrolės punktuose arba patruliniuose automobiliuose ir jais galima labai greitai nustatyti ieškomų ar visuomenei grėsmę keliančių asmenų tapatybę, tiesiog tokius asmenis patikrinus vietoje.
Greito identifikavimo įrenginys gali būti eksploatuojamas kaip savarankiškas prietaisas, kadangi į jį yra įrašyta vietinė duomenų bazė (ji susideda iš Lietuvoje paieškomų asmenų abiejų rankų smilių atspaudų). Taip pat, šis įrenginys gali palaikyti nuotolinį ryšį su Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre esančia Automatizuota daktiloskopine identifikavimo sistema. Vietinėje duomenų bazėje asmens patikrinimas užtrunka apie 30 sekundžių, o per nuotolinį ryšį Automatizuotoje daktiloskopinėje identifikavimo sistemoje – apie 60 sekundžių.
Įsigyta asmens pirštų atspaudų tikrinimo įranga netrukus bus perduota šalies teritorinėms policijos įstaigoms. Greito indentifikavimo įrenginiai įsigyti siekiant papildyti ir atnaujinti analogiškus įrenginius, kurie buvo gauti vykdant Išorės sienų fondo programos priemones 2009 metais.
Taip pat, įsigijus asmens pirštų atspaudų tikrinimo įrangą, bus galima užtikrinti efektyvesnę užsienio šalių piliečių kontrolę. Šalies teritorinių policijos įstaigų pareigūnai galės efektyviai ir patikimai nustatyti, ar šalies bei užsienio šalių piliečiai, neteisėti imigrantai, asmenys dėl įvairių priežasčių įtraukti į paieškomų asmenų sąrašą bei nenustatytos tautybės asmenys nėra paieškomi Lietuvoje ar kitose šalyse. Policijos pareigūnai tokių asmenų patikrą galės atlikti įvykio vietose ir tokia procedūra užtruks vos 3–5 minutės.