Kartu su Inovacijų agentūra elektros įrangos gamybos ir apšvietimo sprendimų bendrovė „Zap grupė“ įgyvendina gamybos skaitmenizavimo projektą. Diegiami robotikos, automatikos, įmonės išteklių valdymo, 3D spausdinimo ir skaitmeninės inžinerijos sprendimai. Ši 1 mln. Eur ES struktūrinių fondų investicija ateityje leis padidinti gamybos pajėgumus, darbo našumą, gaminių spektrą, pardavimų ir eksporto apimtis, įmonės konkurencingumą Lietuvos bei užsienio rinkose.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
„Investicinių projektų, gamybos procesų automatizavimo, darbo procesų skaitmenizavimo galimybė yra ypač aktuali verslui. Be modernios technologinės bazės šiandien sunkiai įmanomas konkurencingų produktų kūrimas. Šiuo tikslu pramonės skaitmeninimo projektams įgyvendinti Inovacijų agentūra administruoja 243 sutartis, pagal kurias skirta bemaž 117 mln. Eur ES struktūrinių fondų lėšų. Didžiulis dėmesys stiprinant Lietuvos verslo konkurencingumą globaliame pasaulyje bus skiriamas ir ateityje“, – sako Agnė Vaitkūnienė, Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento vadovė.
Pasak jos, jau nuo rudens prasidės naujasis ES struktūrinių fondų etapas, kuriuo galės pasinaudoti savo verslo konkurencingumą siekiančios stiprinti įmonės.
Skaitmenizavimo projektą pagal finansavimo priemonę „Pramonės skaitmenizavimas LT“ įgyvendinanti įmonė „ZAP grupė“ specializuojasi apšvietimo sprendimų projektavimo ir jų įgyvendinimo srityje, vykdo LED apšvietimo produktų gamybą. Daugiau nei 90 proc. savo pagamintos produkcijos ji eksportuoja į užsienio rinkas ir yra viena iš pirmaujančių savo srityje.
„Esame auganti įmonė. Kuo daugiau klientų aptarnaujame, tuo labiau suvokiame, kad reikia tobulėti ir atsinaujinti. Atsiranda poreikių viską daryti greičiau, kokybiškiau, didėja galimybės ir neišvengiamai reikia naujos įrangos. Dirbame daugiausia su linijinėmis apšvietimo sistemomis, atliekame vienetinius architektų pastatų apšvietimo ir įvairius kitus sprendimus, – sako įmonės direktorius Andrius Bieluckas. – Projekto įgyvendinimas dar tik įpusėjo. Visi norime greitų ir matomų rezultatų, tačiau visą projekto naudą – pajėgumus, darbo našumą ir kita – pajausime per kelerius metus. O štai trumpuoju laikotarpiu, deja, patyrėme atvirkštinį efektą. Praktiškai dviem mėnesiams, kas mums yra „visiškas kosmosas“, buvo sustojusi visa gamyba.“
„ZAP grupė“ įmonės vadovas pastebėjo, kad karantinas, o dabar ir karas, kaip ir visiems kitiems, įmonei įneša labai negerų korekcijų. „Brangsta žaliavos, vėluoja įrangos pristatymas. Sunku buvo, kai vėlavo ir pačios ERP gamybos valdymo sistemos, kainavusios tris kartus brangiau, nei visas projektas, paleidimas. Tai – pačios gamybos „smegenys“, valdančios tūkstančius gamybos procesų, milijonus gaminių konfigūracijų. Dabar jau lengviau – instaliuojame įrangą, deriname gamybos procesus. Ne visi robotai paleisti, bet mes optimistiškai žvelgiame į ateitį ir iki projekto įgyvendinimo pabaigos būtinai pasieksime savo“, – neabejoja A. Beluckas.
Investicinių projektų įgyvendinimas pasinaudojant ES struktūrinių fondų lėšomis – vienas iš verslo augimo būdų, kurį suteikia Inovacijų agentūra, pristatydama verslui, nesvarbu kuriame brandos etape jis bebūtų, informaciją apie galimybes, išsklaidydama baimes ir suteikdama reikiamas žinias.