Pietų Korėjoje statomas pirmasis pasaulyje plūduriuojantis miestas.
„Oceanix“/„Bjarke Ingels Group“/ Plūduriuojančio miesto projektas
Tvaresniam gyvenimui
Plūduriuojantis miestas statomas prie Busano – antro pagal dydį miesto P.Korėjoje, krantų. Jis bus sudarytas iš kelių salų, kurios kils kartu su jūra, taip pritaikant jį potvyniams.
Projektą parėmė Jungtinės Tautos, nes tai yra būdas kovoti su kylančiu jūros lygiu.
Susitarimas buvo pasirašytas įgyvendinant JT-Habitat projektą, kuris vykdomas daugiau nei 90 šalių, siekiant skatinti tvaresnį gyvenimo būdą miestuose, teigiama oficialiame pranešime spaudai.
Busane gyvena 3,4 mln. žmonių ir jis yra vienas judriausių laivybos uostų pasaulyje. Tai reiškia, kad vietos statybininkai ir inžinieriai turi daug patirties prie vandens statomų objektų srityje.
Pakrančių miestai, tokie kaip Busanas, yra ypač pažeidžiami dėl visuotinio atšilimo kylančio jūros lygio.
Mokslininkai apskaičiavo, kad iki 2100 m. jūros lygis gali pakilti daugiau nei metru, o tai paveiks milijonus žmonių visame pasaulyje, gyvenančių pakrančių bendruomenėse.
„Oceanix“/„Bjarke Ingels Group“/ Plūduriuojančio miesto projektas
Pietų Korėja taip pat yra pažeidžiama dėl daugybės stichinių nelaimių, įskaitant taifūnus, potvynius, sausras, nuošliaužas, sniego griūtis, cunamius ir žemės drebėjimus. Tikimasi, kad miestas galės juos atlaikyti, nes plaukiojančios platformos bus pritvirtintos prie jūros dugno.
Miesto prototipas buvo sumanytas 2019 m. per pirmąją JT apskritojo stalo diskusiją apie tvarius plaukiojančius miestus. Jį suprojektavo „Bjarke Ingels Group“.
„Oceanix“/„Bjarke Ingels Group“/ Plūduriuojančio miesto projektas
Projektą sudaro kelios modulinės šešiakampės platformos, plūduriuojančios ant vandens. Dėl visiškai integruotos uždaro ciklo sistemos, kurioje neatsiranda jokių atliekų, maistas, energija ir gėlas vanduo bus gaminamas pačiame mieste.
Plūduriuojančio miesto statyba kainuos apie 174 mln eurų. Manoma, kad jame galėtų gyventi beveik 10 tūkst. gyventojų, rašoma BBC.
Miesto statybas norima užbaigti 2025 m.