Elektronika.lt
 2025 m. kovo 31 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 31 d. 14:51
Nuo šiol „E. sveikata“ pacientams – ir mobiliojoje programėlėje
Kovo 31 d. 11:50
Apklausa: trečdaliui Lietuvos elektromobilių vairuotojų jis tapo vienintele transporto priemone
Kovo 31 d. 08:40
Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus iš „Google Photos“ į „iCloud Photos“
Kovo 30 d. 13:39
Tu dar nežinai, kodėl tau reikia energijos kaupimo baterijos (1)
Kovo 29 d. 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
Kovo 28 d. 17:43
Kiek elektros energijos iš tikrųjų pagamina vėjo elektrinės?
Kovo 28 d. 14:33
„Dacia“ vairuotojams – daugiau patogumo kasdieniame gyvenime: savo telefone ras dar daugiau paslaugų
Kovo 28 d. 11:51
„Eurostat“: pagal žaliosios energijos suvartojimą transporte – Lietuva viena iš paskutiniųjų
Kovo 28 d. 08:19
SEO ateitis – optimizavimas atsakymų paieškos sistemoms (AEO)
Kovo 27 d. 20:22
Kibernetiniai nusikaltėliai kelia grėsmę net ir vaikams: ar atlikote bent 5 juos apsaugančius veiksmus?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ užrakinti ar paslėpti praktiškai bet kurią aplikaciją

Publikuota: 2025-02-17 17:34
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Autorius: Ramūnas Blavaščiūnas
Aut. teisės: ©MacArena.lt
Inf. šaltinis: MacArena.lt

WWDC24 prezentacijos metu „Apple“ pristatydama „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ minėjo apie „naują“ galimybę paslėpti ar užrakinti aplikacijas „iPhone“ ir „iPad“. Kaip tai padaryti?

Kaip „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ užrakinti ar paslėpti praktiškai bet kurią aplikaciją

Norint paslėpti ar „Face ID“ arba „Touch ID“ apsaugoti aplikacijas nebūtina diegti „iOS 18“ ar „iPadOS 18“, tai padaryti galima ir „iOS 17“ ir „iPadOS 17“. Tačiau būdai šiam tikslui pasiekti yra kiek painūs ir labiau primena gudravimą, nei numatytą funkcionalumą sistemoje.

„iOS 18“ ir „iPadOS 18“ „Apple“ įdiegė geresnes ir patogesnes priemones norintiems paslėpti aplikacijas ar apsaugoti jas „Face ID“, „Touch ID“ ar slaptažodžiu, taip neleidžiant neautorizuotiems asmenims prieiti prie jose saugomų duomenų. Naujose, „Apple“ mobiliems įrenginiams skirtose operacinėse sistemose taip apsaugoti galima praktiškai bet kurią aplikaciją ir kai kurios šių aplikacijų gali būti paslėptos.

Kaip užrakinti aplikacijas

Pasirinkite aplikaciją, kurią norite užrakinti ir palieskite ir palaikykite jos piktogramą iki ekrane pasirodys greitų veiksmų meniu. Jame pasirinkite „Require Face ID“, „Require Touch ID“ ar „Require Passcode“ ir tada, pasirodžiusiame lange, vėl paspauskite ant savo pasirinkimo jį patvirtindami.

Jei pasirinkote „Face ID“ „iPhone“ ar „iPad“ prieš pritaikydamas aplikacijos rakinimą nuskenuos jūsų veidą. Jei naudojate „Touch ID“ – turėsite paliesti jutiklį patvirtindami pasirinktos aplikacijos rakinimą. Jei pasirinkote apsaugą slaptažodžiu – įveskite slaptažodį. Atlikus šiuos veiksmus aplikacija yra užrakinta – ją atidarant turėsite papildomai autentikuotis pasirinktu būdu.

Kaip „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ užrakinti ar paslėpti praktiškai bet kurią aplikaciją

Kai kurios aplikacijos, pvz., „Calendar“, „Music“ ir „Photos“, atidarys langą su daugiau informacijos. Jame paaiškinama, kad kitos aplikacijos, turinčios prieigą prie jų, vis tiek gali rodyti šių programėlių turinį be jokio autentifikavimo. Jei nesutinkate, bakstelėkite X ir veiksmą atšauksite. Kitu atveju paspauskite mygtuką „Done“ ir įgalinsite aplikacijos rakinimą.

Kaip atidaryti užrakintas aplikacijas

Pagrindiniame ekrane, aplikacijų bibliotekoje arba „Spotlight“ paieškoje bakstelėkite užrakintos aplikacijos piktogramą arba paprašykite „Siri“ atidaryti aplikaciją. Tada jūsų įrenginys iš karto nuskenuos jūsų veidą, jei naudojate „Face ID“ arba jums reikės paliesti „Touch ID“ jutiklį arba įvesti slaptažodį. Jei „Face ID“ arba „Touch ID“ nepavyksta jūsų autentikuoti, galite bandyti dar kartą. Galite įvesti slaptažodį, kad atidarytumėte užrakintą aplikaciją, jei ji vėl nepavyktų. Biometrinius duomenis arba slaptažodį taip pat gali reikėti naudoti, kad atrakintumėte užrakintą aplikaciją kitose programėlėse. Pavyzdžiui, jei užrakinate „Files“ ir norite pridėti failą prie įrašo aplikacijoje „Notes“, prieš atidarant failų rinkiklį, turėsite patvirtinti savo tapatybę.

Kaip paslėpti aplikacijas

Pasirinkite aplikaciją, kurią norite užrakinti ir palieskite ir palaikykite jos piktogramą iki ekrane pasirodys greitų veiksmų meniu. Jame pasirinkite „Require Face ID“ „Require Touch ID“ ar „Require Passcode“, visiškai taip pat kaip apsaugant aplikaciją nuo neautorizuoto atidarymo. Tada, pasirodžiusiame lange paspauskite ant „Hide and Require Face ID“, „Hide and Require Touch ID“ ar „Hide and Require Passcode“.

Jei pasirinkote „Face ID“ „iPhone“ ar „iPad“ prieš pritaikydamas aplikacijos rakinimą nuskenuos jūsų veidą. Jei naudojate „Touch ID“ – turėsite paliesti jutiklį patvirtindami pasirinktos aplikacijos rakinimą. Jei pasirinkote apsaugą slaptažodžiu – įveskite slaptažodį. Atlikus šiuos veiksmus aplikacija yra užrakinta ir paslėpta.

„Apple“ teigia, kad „informacija iš aplikacijos nebus rodoma kitose sistemos vietose, įskaitant paiešką ir pranešimus, kad kiti netyčia nepamatytų neskelbtinos informacijos“. Aplikacijų slėpimas yra stipresnė apsauga, nes paslepiamos aplikacijų piktogramos ne tik pagrindiniame ekrane, bet ir programėlių bibliotekoje, „Spotlight“ paieškoje ir „Siri“.

Kaip atidaryti paslėptas aplikacijas

Norėdami rasti ir atidaryti paslėptas aplikacijas, atidarykite programėlių biblioteką („App Library“) ir raskite kategoriją „Paslėpta“ („Hidden“). Bakstelėkite ant jos, tada autentikuokitės „Face ID“, „Touch ID“ arba savo prieigos kodo pagalba, po ko visos kolekcijos aplikacijos taps matomos. Galite paliesti didelę piktogramą kolekcijoje, kad patvirtintumėte savo tapatybę ir atidarytumėte aplikaciją arba mažesnes piktogramas, kad atidarytumėte aplanką ir pamatytumėte visas paslėptas programėles. Kaip panaikinti aplikacijų rakinimą ar slėpimą

„iPhone“ ar „iPad“ aplikacijų atrakinimo ir slėpimo panaikinimo procesas yra panašus į rakinimo ar slėpimo. Norėdami atrakinti tik užrakintą programėlę, pagrindiniame ekrane, programų bibliotekoje arba „Spotlight“ paieškoje palieskite ir palaikykite jos piktogramą. Norėdami atrakinti ir atskleisti paslėptą aplikaciją, atlikite tai naudodami programų bibliotekoje esančią paslėptų programėlių kolekciją. Tada pasirinkite „Nereikalauti Face ID“ („Don't Require Face ID“), „Nereikalauti Touch ID“ („Don't Require Touch ID“) arba „Nereikalauti slaptažodžio“ („Don't Require Passcode“). Autentifikuokitės ir aplikacija taps atrakinta ir (arba) nebepaslėpta. Aplikacijos kurias galite užrakinti ir paslėpti

Numatytieji nustatymai leidžia užrakinti ir paslėpti aplikacijas, įdiegtas iš „App Store“. Tai yra bet kurią trečiosios šalies aplikaciją. Pavyzdžiui, galite užrakinti ir paslėpti „Amazon“, „Facebook“, „Reddit“, „Spotify“, „X“ ar bet kurią kitą įdiegtą aplikaciją.

Taip pat galite užrakinti ir paslėpti „Apple“ aplikacijas, kurios nebuvo iš anksto įdiegtos operacinėje sistemoje, pvz.: „Apple Music Classical“, „Clips“, „Configurator“, „Developer“, „GarageBand“, „iMovie“, „Keynote“, „Numbers“, „Pages“, „Shazam“, „Sports“.

Aplikacijos, kurias galite užrakinti, bet negalite paslėpti

Dėl tam tikrų priežasčių „Apple“ apribojo daugumos iš anksto įdiegtų programėlių slėpimą, tačiau vis tiek leidžia jas užrakinti. Pavyzdžiui, „Books“, „Camera“, „Files“, „Passwords“, „Photos“, „Reminders“ ir „Wallet“ gali būti užrakintos, bet negali būti paslėptos.

Keista, bet tai šių programėlių sąraše yra ir tos, kurios įprastai yra paslėptos pagrindiniame ekrane ir programėlių bibliotekoje. Norėdami užrakinti šias pusiau paslėptas aplikacijas, pvz. „Code Scanner“ ir „Remote“ – turėsite pasitelkti „Spotlight“ paiešką.

Aplikacijos, kurių negalite nei paslėpti, nei užrakinti

Kai kurių iš anksto įdiegtų „Apple“ programėlių negalima nei užrakinti, nei paslėpti. Gal ateityje „Apple“ šį sąrašą pakoreguos, tačiau šiuo metu tai: „Calculator“, „Clock“, „Contacts“, „Find My“, „Maps“, „Settings“, „Shortcuts“, „Watch“.

Kiti dalykai, kurių „Apple“ neleidžia nei paslėpti, nei užrakinti yra: „App clips“, Naršyklių žymos, „Shortcuts“ žymos, Aplankai, Valdikliai („Widgets“).

Aukščiau pateikta informacija rašyta remiantis pirmosiomis „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ beta versijomis.


macarena.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus iš „Google Photos“ į „iCloud Photos“

„Apple“ ir „Google“ kartu pristatė naują duomenų perkeliamumo įrankį, leidžiantį naudotojams perkelti savo „Google Photos“ nuotraukų ir vaizdo įrašų kolekcijas tiesiai į „iCloud Photos“.

SEO ateitis – optimizavimas atsakymų paieškos sistemoms (AEO)

SEO (optimizavimas paieškos varikliams) jau ilgą laiką yra vienas pagrindinių skaitmeninės rinkodaros strategijos komponentų. Tačiau sparčiai tobulėjant technologijoms ir keičiantis vartotojų elgsenai, į priekį veržiasi naujas metodas – optimizavimas atsakymų paieškos varikliams (AEO). Kuo ši optimizavimo strategija skiriasi nuo SEO ir kaip efektyviai ją pritaikyti praktikoje.

Kibernetiniai nusikaltėliai kelia grėsmę net ir vaikams: ar atlikote bent 5 juos apsaugančius veiksmus?

Kibernetiniams nusikaltėliams aukos amžius nesvarbus – jie nuolat ieško lengviausių būdų apgauti, o vaikai, aktyviai besinaudojantys internetu, yra viena pažeidžiamiausių grupių. Kartais net suaugusieji patys susiduria su kibernetiniais pavojais ir nustemba, kokie budrūs turi būti. Todėl svarbu ugdyti mažųjų interneto naudotojų kritinį mąstymą, mokyti juos atpažinti apgaules ir saugiai elgtis virtualioje erdvėje.

2025-03-27 14:36
Pavogė el. pašto paskyrą – pavogs ir duomenis
2025-03-26 08:28
El. parduotuvės – kibernetinių nusikaltėlių akiratyje: ne tik nutekina duomenis, bet ir pašalina iš „Google“ paieškos
2025-03-24 20:25
Kaip „macOS“ panaikinti failo atsisiuntimo šaltinio informaciją
2025-03-20 08:18
„Spotify” ir „Netflix” traukia ne tik milijonus vartotojų, bet ir kibernetinius nusikaltėlius: 6 patarimai, kaip apsisaugoti
2025-03-16 13:18
Kaip užtikrinti interneto svetainių ir el. parduotuvių saugumą?
2025-03-14 11:25
Jūsų duomenys jau interneto sukčių rankose: kaip jie gali būti panaudoti prieš jus?
2025-03-03 11:42
IT ekspertas: norint išvengti kibernetinių gaisrų, dūmų detektoriaus neužteks
2025-02-20 19:24
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko
2025-02-17 17:34
 Kaip „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ užrakinti ar paslėpti praktiškai bet kurią aplikaciją
2025-02-14 16:26
Kokių atakų artimiausiu metu gali imtis sukčiai: kaip tam pasiruošti ir išvengti padarinių?
2025-02-13 17:36
Interneto spąstai vaikams: psichologas pataria kada drausti, o kada mokyti
2025-02-12 14:32
Skaitmeniniu greitkeliu – be saugos diržų ir be teisių: ekspertai įspėja apie pavojus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama