Elektronika.lt
 2025 m. kovo 31 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 31 d. 17:10
Valstybinius duomenis siekiama patikėti monopoliniam tiekėjui, kyla abejonių dėl jų saugumo
Kovo 31 d. 14:51
Nuo šiol „E. sveikata“ pacientams – ir mobiliojoje programėlėje
Kovo 31 d. 11:50
Apklausa: trečdaliui Lietuvos elektromobilių vairuotojų jis tapo vienintele transporto priemone
Kovo 31 d. 08:40
Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus iš „Google Photos“ į „iCloud Photos“
Kovo 30 d. 13:39
Tu dar nežinai, kodėl tau reikia energijos kaupimo baterijos (1)
Kovo 29 d. 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
Kovo 28 d. 17:43
Kiek elektros energijos iš tikrųjų pagamina vėjo elektrinės?
Kovo 28 d. 14:33
„Dacia“ vairuotojams – daugiau patogumo kasdieniame gyvenime: savo telefone ras dar daugiau paslaugų
Kovo 28 d. 11:51
„Eurostat“: pagal žaliosios energijos suvartojimą transporte – Lietuva viena iš paskutiniųjų
Kovo 28 d. 08:19
SEO ateitis – optimizavimas atsakymų paieškos sistemoms (AEO)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?

Publikuota: 2024-11-24 15:39
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Eurobarometro“ duomenimis, šiuo metu net 90 proc. Lietuvos miestų gyventojų yra patenkinti savo interneto ryšiu, o kaimo vietovėse šis rodiklis siekia 70 proc. Ir visai nenuostabu, mat šviesolaidinio ryšio technologija šiuo metu Lietuvoje gali užtikrinti net iki 2,5 gigabito per sekundę (Gbps) spartos interneto ryšį, o artimiausioje ateityje planuojama šią spartą padidinti net iki 10 Gbps. Kita vertus, tikrai ne kiekvienai veiklai ir kiekvienam vartotojui pačio sparčiausio interneto gali prireikti. „Etanetas“ parengtame pranešime žiniasklaidai paaiškinama, kaip iš tikrųjų suprasti, kada ir kokios interneto spartos Jums reikia, kad vėliau naudojant internetą kasdienybėje, netektų nusivilti.

Interneto greitis: Kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Lietuvoje ypač greitą internetą turime dėl šviesolaidinio tinklo plėtros ir infrastruktūros modernizacijos. Išsiskiriame pažangia technologijų plėtra, tad kai kur pranokstame net ir labiau išsivysčiusias valstybes. Tai ypač susiję su konkurencingu telekomunikacijų rinkos modeliu, kuriame alternatyvūs operatoriai įnešė esminį indėlį į kokybę ir technologinę pažangą.

Štai, pavyzdžiui, „European Commission Digital Economy and Society Index“ tyrimas parodė, kad 2023 m. 60 proc. Lietuvos namų ūkių turėjo šviesolaidinio interneto prieigą, kai ES vidurkis buvo tik 40 proc.“, – teigia interneto ir TV paslaugų „Etanetas“ bendrovės vadovas Artur Stefanovič.

Ekspertas priduria, kad du svarbiausi interneto greičio matavimo aspektai – atsisiuntimo ir įkėlimo greitis. Atsisiuntimo greitis nurodo, kaip greitai duomenys gali būti gauti į vartotojo įrenginį iš interneto, pavyzdžiui, žiūrint vaizdo įrašus ar naršant internete. Tuo tarpu įkėlimo greitis apibrėžia, kaip greitai duomenys gali būti siunčiami iš įrenginio į internetą, pavyzdžiui, dalijantis nuotraukomis ar dalyvaujant vaizdo konferencijose. Visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, kad didesnis interneto atsisiuntimo greitis yra svarbiausias. Realiai, daugelis veiklų, ypač nuotolinio darbo ar vaizdo konferencijų, taip pat priklauso nuo įkėlimo greičio. Jeigu įkėlimo greitis yra mažas, gali kilti problemų su vaizdo skambučių kokybe, ilgu failų siuntimo laiku ir kitomis darbo nuotoliu sritimis.

Įsidėmėkite – interneto greičio poreikis niekada nebus identiškas

Tam, kad niekada netektų skųstis tuo, jog interneto greitis tam tikrai veiklai yra per lėtas, pirmiausia labai svarbu įvertinti savo poreikius ir pasirinkti tinkamą sprendimą, kuris atitiktų specifines sąlygas bei suteiktų patikimumą ir spartą. Patarčiau visuomet žinoti, kiek įrenginių, reikalaujančių interneto ryšio namuose veikia, ar dažnai planuojama stebėti transliacijas, žaisti internetinius žaidimus. Galiausiai, ar bus dirbama iš namų ir kiek dažnai tai daroma.

Kaip teigia A. Stefanovič, jei šeimoje naudojama kelios srautinių transliacijų platformos vienu metu, minimalus rekomenduojamas greitis yra 100 Mbps. Tačiau didesnį įrenginių skaičių turintiems namų ūkiams, gali prireikti žymiai spartesnio interneto, siekiančio 450 Mbps, 1 Gbps ar net daugiau.Tuo tarpu, jeigu dažnai mėgstate stebėti vaizdo transliacijas, reikia turėti omenyje, kad HD (aukštos raiškos) vaizdo transliacijoms reikalingas mažiausiai 5 Mbps greitis, o 4K transliacijoms – mažiausiai 25 Mbps. Jeigu tai 8K transliacija – net 100 Mbps ar daugiau. Svarbu pažymėti, kad šie greičiai reikalingi tik vienai transliacijai per vieną įrenginį.

Žaidžiantiems internetinius žaidimus, reikia turėti omenyje, kad svarbūs bus ne tik atsisiuntimo ir įkėlimo greičiai, bet ir latencija (delsa). Tad šiuo atveju dažnai rekomenduojama turėti mažiausiai 25 Mbps atsisiuntimo greitį ir latenciją iki 30 ms, kad būtų užtikrintas sklandus žaidimas.

Šiais laikais be galo populiarus darbo iš namų modelis. Tad, jei yra dirbama iš namų, tokiu atveju namuose rekomenduojama turėti bent 50 Mbps atsisiuntimo ir 10 Mbps įkėlimo interneto greitį. Šie greičiai užtikrina sklandžią vaizdo konferencijų kokybę, greitą failų siuntimą bei darbą su debesų platformomis.

„Šviesolaidinis ryšys, ko gero, būtų pats optimaliausias pasirinkimas visiems šiems minėtiems poreikiams, mat jis užtikrina ne tik didelę pralaidą, bet ir mažą latenciją, kas yra svarbu tiek pramogoms, tiek darbui. Rekomenduojama namuose kuo daugiau įrenginių prijungti laidiniu internetu, per kabelį, siekiant užtikrinti maksimalų interneto ryšio stabilumą ir spartą.

Dažnai mėgstama sakyti, kad mobilusis internetas yra greičiausias. Tačiau – tai mitas. Tiesa ta, kad nors mobilusis ryšys gali užtikrinti didelį greitį, tačiau praktikoje jį riboja ryšio bokštų vieta, signalo stiprumas ir tinklo apkrova, ypač tankiai apgyvendintose vietovėse“, – sako „Etanetas“ vadovas.

Kaip sužinoti, kokį realų interneto greitį siūlo dabartinis interneto tiekėjas?

Veikiausiai, dauguma interneto vartotojų net nežino, koks šiuo metu yra jų naudojamas interneto greitis. Tačiau sužinoti yra labai paprasta ir dėl to net nereikia kreiptis į savo interneto tiekėją.

Norėdami sužinoti savo esamą interneto greitį, galite pasinaudoti įvairiais interneto greičio testavimo įrankiais, tokiais kaip „Speedtest by Ookla“ arba „Fast.com“. Šie įrankiai parodys atsisiuntimo, įkėlimo greitį ir latenciją.

Reikėtų nepamiršti vėliau palyginti šiuos rezultatus su interneto tiekėjo reklamuojamais rodikliais. Jei pastebite didelius skirtumus, pasikonsultuokite su tiekėju ir išsiaiškinkite galimas ryšio kokybės problemas.

Kokio interneto greičio tikėtis ateityje

Technologijos sparčiai tobulėja, tad tikėtina, kad interneto greičiai toliau didės, ypač dėl šviesolaidinių tinklų plėtros ir inovacijų. Po trijų metų namų ūkiai galėtų tikėtis jau nebe 300 Mbps, 500 Mbps ar 1 Gbps greičių, bet jau nuo 1 iki 10 Gbps siekiančių greičių, kurie bus reikalingi siekiant naudotis vis platesnėmis technologinėmis galimybėmis.

„Kita vertus, ar tikrai reikia tokių greičių kasdieninėms reikmėms? Tai yra panaši situacija kaip ir su automobiliais – dauguma automobilių gali pasiekti virš 200 km/h greitį, tačiau tokio greičio kasdien beveik niekas nenaudoja.

Interneto greitis yra tarsi potencialas, kuris gali būti išnaudojamas tik esant tam tikroms situacijoms – galbūt jo kasdien nenaudosite, bet žinojimas, kad galite pasinaudoti itin greitu internetu, suteikia pasitikėjimą“, – teigia A. Stefanovič.

Be to, tikėtina, kad šviesolaidinių tinklų prieinamumas dar labiau padidės, įskaitant ir kaimiškas vietoves, kur aukštos kokybės interneto ryšys padės užtikrinti lygias galimybes visiems gyventojams tiek mokymuisi, tiek darbui, tiek pramogoms.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus iš „Google Photos“ į „iCloud Photos“

„Apple“ ir „Google“ kartu pristatė naują duomenų perkeliamumo įrankį, leidžiantį naudotojams perkelti savo „Google Photos“ nuotraukų ir vaizdo įrašų kolekcijas tiesiai į „iCloud Photos“.

SEO ateitis – optimizavimas atsakymų paieškos sistemoms (AEO)

SEO (optimizavimas paieškos varikliams) jau ilgą laiką yra vienas pagrindinių skaitmeninės rinkodaros strategijos komponentų. Tačiau sparčiai tobulėjant technologijoms ir keičiantis vartotojų elgsenai, į priekį veržiasi naujas metodas – optimizavimas atsakymų paieškos varikliams (AEO). Kuo ši optimizavimo strategija skiriasi nuo SEO ir kaip efektyviai ją pritaikyti praktikoje.

Kibernetiniai nusikaltėliai kelia grėsmę net ir vaikams: ar atlikote bent 5 juos apsaugančius veiksmus?

Kibernetiniams nusikaltėliams aukos amžius nesvarbus – jie nuolat ieško lengviausių būdų apgauti, o vaikai, aktyviai besinaudojantys internetu, yra viena pažeidžiamiausių grupių. Kartais net suaugusieji patys susiduria su kibernetiniais pavojais ir nustemba, kokie budrūs turi būti. Todėl svarbu ugdyti mažųjų interneto naudotojų kritinį mąstymą, mokyti juos atpažinti apgaules ir saugiai elgtis virtualioje erdvėje.

2025-03-27 14:36
Pavogė el. pašto paskyrą – pavogs ir duomenis
2025-03-26 08:28
El. parduotuvės – kibernetinių nusikaltėlių akiratyje: ne tik nutekina duomenis, bet ir pašalina iš „Google“ paieškos
2025-03-24 20:25
Kaip „macOS“ panaikinti failo atsisiuntimo šaltinio informaciją
2025-03-20 08:18
„Spotify” ir „Netflix” traukia ne tik milijonus vartotojų, bet ir kibernetinius nusikaltėlius: 6 patarimai, kaip apsisaugoti
2025-03-16 13:18
Kaip užtikrinti interneto svetainių ir el. parduotuvių saugumą?
2025-03-14 11:25
Jūsų duomenys jau interneto sukčių rankose: kaip jie gali būti panaudoti prieš jus?
2025-03-03 11:42
IT ekspertas: norint išvengti kibernetinių gaisrų, dūmų detektoriaus neužteks
2025-02-20 19:24
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko
2025-02-17 17:34
Kaip „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ užrakinti ar paslėpti praktiškai bet kurią aplikaciją
2025-02-14 16:26
Kokių atakų artimiausiu metu gali imtis sukčiai: kaip tam pasiruošti ir išvengti padarinių?
2025-02-13 17:36
Interneto spąstai vaikams: psichologas pataria kada drausti, o kada mokyti
2025-02-12 14:32
Skaitmeniniu greitkeliu – be saugos diržų ir be teisių: ekspertai įspėja apie pavojus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama