Dar praėjusiais metais „Google“ paskelbė naują neaktyvių paskyrų politiką ir nurodė, kad nenaudojamos paskyros galiausiai bus ištrintos. Dabar ši politika įgyvendinama – nenurodytas skaičius „Google“ paskyrų bus ištrintas, jei tam tikrą laikotarpį nebus rodoma jokia naudotojo veikla.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Neaktyvią paskyrą „Google“ apibrėžia kaip paskyrą, kuri nebuvo naudojama dvejus metus. Bendrovė pasilieka teisę visiškai ištrinti tokias paskyras, tačiau tai taikoma tik asmeninėms paskyroms.
Tačiau daugelis „Gmail“ vartotojų yra sunerimę ne dėl galimo paskyros ištrynimo, o dėl nuolatinio vietos trūkumo joje. Kaip žinia, „Google“ suteikia maždaug 15 GB vietos, kas atrodo kaip pakankamai daug, tačiau dažnas kuris prieš save išvysta „Gmail Out of Storage“ ar „Gmail Storage Full“ pranešimus.
Kodėl „Gmail“ gali nebelikti vietos?
Visų pirma, reikėtų žinoti, jog „Google“ paskyros vieta skaičiuojama ne tik jūsų pašto dėžutėje, bet ir daugelyje kitų vietų, kurios susietos su šia paskyra. Tai „Google Drive“, „Google Photos“ ir pan. Tai reiškia, kad jūs galite turėti vos kelis elektroninius laiškus, tačiau šimtai nuotraukų išnaudos visą jūsų turimą vietą.
Pagrindinės priežastys, kodėl jūs matote „Gmail Out of Storage“ ar „Gmail Storage Full“ pranešimus:
- Saugyklos kvotos viršijimas: Gmail“ paskyros turi tam tikrą nemokamą saugyklos vietą, kuri nemokamose paskyrose paprastai siekia apie 15 GB. Ši vieta dalijama „Gmail“, „Google Drive“ ir „Google Photos“ aplikacijose. Jei naudotojas gauna daug el. laiškų su priedais ir netvarko savo el. laiškų, jis gali pasiekti arba viršyti saugyklos kvotą.
- Dideli el. laiškų priedai: Laiškai su dideliais priedais užima daugiau vietos saugykloje. Jei naudotojas dažnai siunčia arba gauna el. laiškus su dideliais priedais, tai gali prisidėti prie to, kad saugyklos kvota bus išnaudota greičiau.
- Seni el. laiškai ir nepageidaujami laiškai: Jei naudotojas reguliariai neištrina arba nearchyvuoja senų el. laiškų, ypač tų, kuriuose yra didelių priedų, jo saugyklos vieta ilgainiui gali užsipildyti. Be to, nepageidaujami el. laiškai ir kiti nepageidaujami pranešimai taip pat gali užimti daug vietos saugykloje, jei jie nėra automatiškai filtruojami ir ištrinami.
- Integracija su „Google Drive“: „Gmail“ pašo dėžutės yra integruotos su „Google Drive“, todėl failai, kuriais dalijamasi per el. pašto priedus arba kurie saugomi „Google Drive“ ir susieti el. laiškuose, taip pat įskaičiuojami į naudotojo saugyklos kvotą. Didelio kiekio failų saugojimas „Google Drive“ arba daugelio bendrinamų failų gavimas el. paštu gali turėti įtakos turimai saugyklos vietai.
- Bendrai naudojama saugykla: „Google Workspace“ organizacijose saugyklos kvotos gali būti padalytos keliems organizacijos naudotojams. Jei keli naudotojai bendrai naudoja daug saugyklos vietos, tai gali turėti įtakos atskirų naudotojų turimai saugyklai.
Kaip atlaisvinti vietą savo „Gmail“ paskyroje?
Daugiau kaip milijardas interneto vartotojų svarbius failus kaupia „Google Disko“ saugykloje. Vis tik, viršijus 15 GB nemokamų duomenų, į daugelio naudojamą „Gmail“ el. pašto dėžutę nebegausite naujų laiškų ir „Google Diske“ nebegalėsite saugoti svarbių dokumentų.
Norint šį limitą padidinti, teks kiekvieną mėnesį susimokėti net iki 10 eurų. Visgi yra kelios gudrybės, padėsiančios lengvai atlaisvinti vietos „Google“ diske ir taip sutaupyti.
Veiksmai, kurie gali padėti atlaisvinti vietos ir išvengti papildomų išlaidų:
- Ištrinkite nereikalingus failus. Jei norite greitai atlaisvinti vietos saugykloje, pirmiausia jums reikės prisijungti prie savo „Google Drive“ paskyros ir pasirinkti „Saugykla“ (angl. Storage). Atsidariusiame puslapyje pamatysite visus savo failus, kurie išdėstyti nuo didžiausio iki mažiausio. Pasirinkite failą, kuris užima daug vietos ir spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę viršutiniame dešiniajame kampe.
- Sumažinkite saugykloje laikomų nuotraukų dydį. Nuotraukos ir vaizdo įrašai užima gerokai daugiau vietos nei tekstiniai failai, todėl rekomenduojama sumažinti nuotraukų dydį. Nors nebeturėsite nuotraukų jų originaliu dydžiu, tačiau išsaugosite gerą kokybę ir atlaisvinsite nemažai vietos saugykloje.
- Ištrinkite senus ir nebereikalingus laiškus „Gmail“. „Gmail“ paieškos laukelyje įveskite – „older_than:1y“, jei norite ištrinti senesnius nei vienerių metų laiškus. Vietoje vieneto galite įrašyti kitą metų skaičių – priklausomai kokio senumo laiškus norite pašalinti. Galite trinti ir mėnesių senumo laiškus, pavyzdžiui, įrašydami – „older_than:3m“.
Jeigu neturite ką ištrinti – tuomet veikiausiai jums teks įsigyti mokamą planą, kuris suteiks daugiau vietos.