Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 16 d. 20:19
Kaip „AirPods“, „AirPods Pro“ ir „AirPods Max“ atstatyti gamyklinius nustatymus
Rugsėjo 16 d. 17:30
Geriausi pavyzdžiai, kaip dirbtinis intelektas jau dabar valdo mūsų gyvenimus
Rugsėjo 16 d. 14:32
„Sakalo akis“ – naujas analitikos vystymo projektas kovai su hibridinėmis grėsmėmis ir organizuotu nusikalstamumu
Rugsėjo 16 d. 11:21
Svarbiausi momentai iš „Gurtam DevConf 2024“
Rugsėjo 16 d. 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
Rugsėjo 15 d. 17:35
Parodoje „IFA 2024“ LG pristatė naują energijos efektyvumu pasižyminčią prietaisų liniją
Rugsėjo 15 d. 13:29
Tarptautinės teisės ekspertas apie DI reguliavimą: nieko nedaryti nėra išeitis
Rugsėjo 15 d. 09:19
Neliko nemokamų stotelių, bet ne būdų sutaupyti:koks elektromobilio įkrovimo būdas – pigiausias
Rugsėjo 14 d. 17:23
2 mln. eurų investicija globaliam skaitmeninės tapatybės produkto kūrimui
Rugsėjo 14 d. 13:32
„Vilnius Tech“ mokslininkų sukurti DI įrankiai pritaikyti versle: planuose – analogų neturintis sprendimas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Nustokite naudoti tuos pačius trumpus slaptažodžius

Publikuota: 2024-08-27 09:32
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Autorius: Lukas Snarskis
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

Ar kada nors registravote naują internetinę paskyrą ir buvote nusivylę slaptažodžio reikalavimais? Registruojantis internete dažnai reikalaujama ilgesnio slaptažodžio ir specialiųjų ženklų. Nors tai gali atrodyti nepatogu, šie reikalavimai turi rimtą priežastį.

Nustokite naudoti tuos pačius trumpus slaptažodžius

Statistika rodo, kad 26 procentai interneto naudotojų skirtingoms sistemoms naudoja tą patį ar panašų slaptažodį, ir net 48 procentai turi vienodą slaptažodį darbo ir asmeninėms reikmėms. Priežastis – taip lengviau prisiminti.

Kuo ilgesnis ir sudėtingesnis slaptažodis – tuo mažesnė tikimybė, kad jį kažkas atspės. Norint susikurti tokį slaptažodį – jums gali pagelbėti slaptažodžio entropija. Nesate apie tai girdėję? Šiandien kviečiame į tai pažvelgti detaliau, kas padės pasirūpinti jūsų saugumu internetinėje erdvėje.

Kas yra slaptažodžio entropija?

Slaptažodžio entropija iš esmės yra nenuspėjamumo arba atsitiktinumo matas. Įsivaizduokite tai kaip žaidimą kauliukais. Šešių pusių kauliukas turi šešis galimus rezultatus. Kuo daugiau kauliuko pusių, tuo labiau nenuspėjamas rezultatas. Panašiai ir slaptažodį, turintį daugiau galimų kombinacijų, sunkiau atspėti.

Entropija matuojama bitais – pagrindiniu informacijos vienetu kompiuterijoje. Paprastai ekspertai rekomenduoja, kad entropija būtų ne mažesnė kaip 64 bitai. Nors dėl šio skaičiaus diskutuojama, didesnė entropija reiškia, kad slaptažodis yra sudarytas iš atsitiktinių simbolių, todėl saugesnis.

Kodėl atsitiktinumas yra svarbus? Kai užpuolikas bando prisijungti prie jūsų internetinės paskyros, jis dažnai taikosi į jūsų slaptažodį. Jei jį lengva atspėti, tai tas pats, kas palikti neužrakintas duris. Stiprus, atsitiktinis tekstas veikia kaip tvirta spyna, todėl neįgaliotiems asmenims daug sunkiau gauti prieigą.

Šis metodas sukčiams leidžia atspėti jūsų slaptažodį

Vienas dažniausių metodų, kuriuos naudoja įsilaužėliai slaptažodžiams nulaužti, yra žodyno ataka. Taikant šį metodą programa sistemingai bando įvairius žodžių ir frazių derinius iš žodyno arba įprastų slaptažodžių sąrašo. Tai panašu į spėliojimo žaidimą, tik tikslingiau.

Įsivaizduokite, kad įsilaužėlis naudoja žodyno ataką. Jie pateiktų programai įprastų žodžių, frazių ir net jų variantų sąrašą. Tada speciali programinė įranga bandytų suderinti šiuos derinius. Jei randamas atitikmuo, užpuolikas sėkmingai gauna prieigą prie jūsų paskyros.

Žodyno atakos yra brutalios jėgos forma, kai slaptažodžiams nulaužti iš esmės naudojama brutali jėga. Jos yra stebėtinai veiksmingos, nes dažnai paprastus slaptažodžius pavyksta nulaužti vos per kelias sekundes.

Kibernetinio saugumo įmonės, pavyzdžiui, „Hive Systems“, paskelbė duomenų, rodančių nuspėjamų tekstų pažeidžiamumą. Kadangi žodyno atakos remiasi nuspėjamais šablonais, geriausia apsauga – į slaptažodžius įtraukti atsitiktinumą.

Daugelis žmonių instinktyviai stengiasi prie esamų slaptažodžių pridėti simbolių, pavyzdžiui, „p@ssword“ arba „password123“. Tačiau tai nėra atsitiktinis dalykas. Užpuolikai gali lengvai atsižvelgti į tokius nuspėjamus pakeitimus, o jiems gali prireikti tik trupučio sekundės ilgiau, kad įgytų prieigą.

Norėdami sukurti tikrai atsitiktinį slaptažodį, turite pašalinti žmogaus įsikišimą. Kompiuteriu sugeneruotas slaptažodis, sukurtas naudojant atsitiktinių skaičių generatorių, yra daug saugesnis. Būtent šioje srityje slaptažodžių tvarkyklės yra puikios. Šie įrankiai gali už jus sukurti ir išsaugoti stiprius atsitiktinius tekstus, todėl įsilaužėliams daug sunkiau juos nulaužti.

Kaip apskaičiuojama slaptažodžio entropija?

Nors galime išmatuoti slaptažodžio entropiją, ją taip pat galima apskaičiuoti pagal tam tikrą formulę. Formulė yra tokia: E = log2(RL):

  • E reiškia entropiją, kuri yra galutinis rezultatas, kurio siekiame.
  • L yra slaptažodžio ilgis, matuojamas simboliais.
  • R – tai diapazonas, kuris reiškia jums prieinamų simbolių skaičių.
  • log2 yra matematinė funkcija, naudojama reikiamam bitų skaičiui apskaičiuoti.

Suskirstykime diapazono sąvoką. Jei naudojate standartinį JAV klaviatūros išdėstymą ir tik mažąsias raides, jūsų diapazonas yra 26. Pavyzdžiui, 8 simbolių slaptažodžio, kuriame naudojamos tik mažosios raidės, entropija būtų 37,60 bitų, o tai yra labai silpna.

Pridėję didžiųjų raidžių, padvigubinsite diapazoną iki 52. Taip entropija padidėja iki 45,60 bitų, o tai vis dar nėra ideali reikšmė. Įtraukus skaitmenis 0-9, diapazonas padidėja iki 62, o pridėjus simbolių raktus – iki 95. Net ir pridėjus šiuos simbolius, 8 simbolių slaptažodžio entropija būtų tik 52,56 bitų, o tai neatitinka rekomenduojamų 64 bitų.

Norint gerokai padidinti slaptažodžio entropiją, veiksmingiausias būdas yra tiesiog padidinti jo ilgį.

Slaptažodžio ilgumas – vienas pagrindinių saugumo faktorių

Nors visi keturi veiksniai – ilgis, specialieji simboliai, didžiosios raidės ir skaičiai - prisideda prie slaptažodžio entropijos, ilgis vaidina ypač svarbų vaidmenį. Kad suprastume, kodėl, pasinerkime į šiek tiek matematikos.

Įsivaizduokite slaptažodį, sudarytą tik iš mažųjų raidžių. Abėcėlėje yra 26 raidės. Jei jūsų slaptažodį sudaro 6 simboliai, galimi 26^6 (arba 26 iš 6 galybės) deriniai. Tai sudaro daugiau kaip 300 milijonų galimybių.

Dabar prie slaptažodžio pridėkime vieną simbolį ir padarykime jį 7 simbolių ilgio. Galimų kombinacijų skaičius padidėja iki 26^7, t. y. daugiau nei 8 milijardų. Kaip matote, net ir nedidelis ilgio padidėjimas labai padidina galimų kombinacijų skaičių.

Štai kodėl ilgis yra toks svarbus. Kuo ilgesnis slaptažodis, tuo daugiau galimybių, todėl užpuolikui jį atspėti eksponentiškai sunkiau.


Telefonai.eu

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip atnaujinti „iPhone“, „iPad“ arba „iPod touch“ naudojant „Finder“

Kartais gali būti situacijų kai norint atnaujinti „iOS“ ar „iPadOS“ operacinę sistemą reikės tai padaryti „Finder“ aplikacijos pagalba. Kodėl ir kaip tai padaryti?

Finansiniai sukčiai turtėja iš lietuvių kišenės: kaip apsaugoti savo duomenis?

Visada atrodo, kad apgaulės ir pinklės skirtos tik kitiems, niekas nesitiki, kad pats kada nors taps sukčių auka. Tačiau faktai sako ką kita – apgavysčių daugėja, o sukčiai iš lietuvių patiklumo lobsta vis labiau.

Gautas laiškas tikrai nuo bendradarbio? Sukčiai nusitaikė ir į jūsų darbinį el. paštą

Internetiniai sukčiai ir toliau aktyviai pelnosi – finansų rinkos dalyvių duomenimis, iš Lietuvos gyventojų ir juridinių asmenų vien pernai apgaule išviliota apie 12,3 mln. eurų. Sparčiai besivystančios technologijos programišiams leidžia veikti vis originaliau. Vienas iš būdų – apsimesti kolega ar įmonės vadovu.

2024-08-27 09:32
 Nustokite naudoti tuos pačius trumpus slaptažodžius (1)
2024-08-12 08:21
Kaip „macOS Sonoma“ pakeisti įspėjimų signalo garsumą
2024-07-29 20:37
Kaip sumažinti CAPTCHA reikalavimų kiekį naršant internete ar aplikacijose „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“
2024-07-29 08:37
Senjorų kibernetinio saugumo maldelė: neatskambinti nepažįstamiems ir nerašyti slaptažodžių ant lapo
2024-07-27 13:23
Milijonus visame pasaulyje paveikęs didžiausias IT sutrikimas: yra bent 5 pamokos (1)
2024-07-25 08:26
Sukčiai – grėsmė galinti vienu mygtuko paspaudimu iššluoti tūkstančius eurų
2024-07-24 17:08
Ištuštinta banko sąskaita – ne vienintelis praradimas prisijungus prie nesaugaus Wi-Fi
2024-07-18 14:11
Programišiai taikosi į naršyklėse saugomus prisijungimo duomenis. Kaip apsisaugoti?
2024-07-16 12:25
Kaip naudotis „Apple Podcasts“ stenogramomis
2024-07-15 08:15
Apsaugokite savo verslą: svarbiausi kibernetinio saugumo principai
2024-07-09 08:26
Ką reikėtų žinoti, norint naudotis nemokamu Wi-Fi užsienyje
2024-07-08 08:30
Kaip išvengti pavojų, kylančių dalijantis atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama