Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kad duomenys būtų saugūs: 5 kibernetinio saugumo rekomendacijos

Publikuota: 2023-12-13 08:40
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šiandieniniame pasaulyje skaitmeninėje erdvėje grėsmių daugėja – kibernetiniai nusikaltėliai tampa vis pavojingesni, jų metodai išradingėja ir sudėtingėja. Nors sukčiai naudoja skirtingus metodus, jie visi turi bendrą tikslą: rasti saugumo spragą ir greitai pasinaudoti situacija. Interneto duomenų rinkimo platformos „Oxylabs“ rizikų valdymo vadovas Vaidotas Šedys pasakoja, kokios yra 5 naujausios kibernetinio saugumo rekomendacijos, kurios gali padėti apsaugoti jūsų asmeninius duomenis bei verslą.

Kad duomenys būtų saugūs: 5 kibernetinio saugumo rekomendacijos
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Daugelis iš mūsų yra susipažinę su įprastomis saugumo rekomendacijomis: dviejų faktorių autentifikacija, programinės įrangos atnaujinimu, duomenų šifravimu, raginimu naudotis saugiais tinklais, tarpiniais serveriais, VPN ir kt. Nors šios rekomendacijos visada aktualios, atsiranda ir naujų, galinčių padėti apsisaugoti nuo nuolat kintančių grėsmių“, – teigia V. Šedys.

Neteikite jautrios informacijos dirbtinio intelekto (AI) programoms

Dirbtinio intelekto programų populiarumas itin sparčiai auga tiek asmeninėms, tiek darbo reikmėms. Nors šie įrankiai vienareikšmiškai gali palengvinti ir pagreitinti daugelį užduočių, ekspertas įspėja, kad dirbtinio intelekto programoms pateikiamą informaciją reikėtų atsirinkti atidžiai.

„AI programos kuria turinį, pagrįstą sudėtingais duomenų modeliais, ir mokosi iš viešai pasiekiamos informacijos: knygų, straipsnių, kitų internete randamų šaltinių. Tačiau AI programos gali mokytis ir rinkdamos duomenis iš vartotojų joms suteikiamos informacijos“, – įspėja V. Šedys.

Neseniai buvo pristatytos dirbtinio intelekto įrankių „ChatGPT“ ir „GitHub Copilot“ versijos, kurios, kaip teigiama, nenaudoja verslo duomenų ir pokalbių informacijos mokymosi tikslais. Siekiant apsaugoti neskelbtinus duomenis, vertėtų rinktis ir darbuotojus raginti naudotis tik tais AI įrankiais, kurie nerenka vartotojo duomenų.

Nėra žinoma, kaip populiarių AI įrankių nemokamos versijos naudoja klientų duomenis, todėl derėtų būti atsargiems ir nepateikti jautrios informacijos ar konfidencialių asmens bei įmonės duomenų. Siekiant saugumo ir privatumo, teikiami duomenys turėtų būti anoniminiai.

Imkitės papildomų saugumo priemonių nuotoliniam darbui

2020 m. išpopuliarėjęs hibridinis darbo modelis, leidžiantis darbuotojams lanksčiai paskirstyti savo laiką tarp darbo biure ir darbo namuose, plačiai naudojamas iki šiol. Tačiau darbdaviai turėtų nepamiršti, kad šis darbo modelis reikalauja papildomų saugumo sprendimų – būtinybės naudotis patikimu „Wi-Fi“ tinklu, VPN, naudotis kelių faktorių autentifikavimu (MFA) ir duomenų šifravimu.

„Naujausia rekomendacija – diegti šifruotas „konteinerines“ darbo vietas įmonei priklausančiuose ir asmeniniuose darbuotojų įrenginiuose. Naudojant tokias sistemas užtikrinama, kad duomenys yra saugūs serveryje, net jei įrenginio saugumas yra pažeistas. Pavyzdžiui, jei kenkėjiška programa užkrečia naršyklę, esančią „konteineryje“, virusas negalės išplisti už jo ribų“, – pasakoja „Oxylabs“ rizikų valdymo vadovas.

Apsaugokite tiekimo grandines

Tiekimo grandinės, apimančios procesus nuo užsakymo gavimo iki jo užbaigimo, pastaruoju metu vis labiau sudėtingėja, todėl būtina turėti rizikos valdymo strategiją, apimančią taisyklių laikymąsi ir stiprius saugumo protokolus, pastebi V. Šedys.

Tiekimo grandinės susiduria su sukčiavimo atakomis, išpirkos reikalaujančiomis programomis, programinės įrangos pažeidimais, tarpininkų atakomis ir kt. Norint sumažinti riziką nukentėti, pirmiausia rekomenduojama įdiegti standartines saugos priemones – ugniasienes, įsilaužimo aptikimo sistemas ir pažangią saugos stebėseną. Taip pat labai naudinga integruoti tokius specializuotus saugumo standartus ir praktiką, kaip, pavyzdžiui, JAV Institute of Standards and Technology (NIST) sukurtą sistemą „Cybersecurity Framework“.

Naudokite prieigos raktus

Daugelis yra susipažinę su 2 faktorių autentifikavimu, kai norint prisijungti prie tam tikros sistemos reikia atlikti du veiksmus, pavyzdžiui, suvesti slaptažodį arba PIN kodą ir pasinaudoti mobiliuoju įrenginiu, kuris sugeneruoja vienkartinį slaptažodį. Tačiau šiandieninės technologijos suteikia galimybę pakelti saugumą į kitą lygį.

„Autentifikavimas, kuriam naudojami prieigos raktai (angl. passkeys), dar labiau sustiprina saugumą ir patogumą, nes reikalauja autentifikavimo, kurį sudaro tam tikri biometriniai duomenys tokie kaip, pirštų atspaudai ar veido nuskaitymas. Tam, kad prisijungtumėte prie programėlės ar puslapio, jums tereikės atrakinti savo telefoną, o slaptažodis nebebus reikalingas. Prieigos raktai padeda apsisaugoti nuo rizikos, kad įsilaužėlis galės prisijungti prie jūsų paskyros per atstumą ir ateityje tikriausiai taps rinkos standartu, pavyzdžiui, šią technologiją jau naudoja „Google“, „Nordpass“ ir kitos įmonės, – teigia V. Šedys.

Apsaugokite savo verslą kibernetiniu draudimu

Draudimas jau egzistuoja šimtus metų ir suteikia pridėtinės vertės bet kokiai saugumo strategijai. Kibernetinis saugumo draudimas gali apsaugoti organizacija nuo milžiniškų išlaidų, susijusių su neskelbtinų duomenų, pavyzdžiui, kredito / debeto kortelės duomenų, sveikatos įrašų ar panašios informacijos, saugumo pažeidimais.

„Rūpinimasis kibernetiniu saugumu nėra vienkartinis darbas, o nuolatinis procesas. Tik nuolat sekant technologijų pokyčius ir naujausias rekomendacijas galima tinkamai apsaugoti savo organizaciją. Sveikintina, kad vis daugiau verslų pradeda rimčiau vertinti kibernetines grėsmes ir rizikas bei atsigręžia į saugumo sprendimus, kuriuos atidėliojo, kaip turinčius žemesnį prioritetą“, – sako V. Šedys.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?

Artėjant šventėms, pas mus sugužėsiantys svečiai gali atsinešti nelauktų dovanų. Vos prisijungę prie namų „Wi-Fi“ tinklo, jų išmanieji telefonai mūsų įrenginius gali apkrėsti virusais, o privačią informaciją be skrupulų ir patys nežinodami perduoti aferistams. Geriausias būdas nuo to apsisaugoti – svečiams sukurti atskirą „Wi-Fi“ tinklą.

Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu

Besiruošiant didžiausioms metų šventėms, dažnai dovanas artimiesiems skubame pirkti didžiųjų metų išpardavimų – juodojo penktadienio ar kibernetinio pirmadienio metu. Visgi reikėtų nepamiršti, kad šie išpardavimai – tai dar viena palanki proga, skatinanti aktyviau veikti ir sukčius, kurie siekia išvilioti jūsų pinigus ir asmeninę informaciją.

NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes

Juodasis penktadienis kasmet pritraukia tūkstančius sutaupyti norinčių pirkėjų, tačiau šis laikotarpis taip pat sukuria palankią aplinką sukčiams. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras pastebi, kad per šią prekybos šventę kibernetinių incidentų skaičius išauga.

2024-11-20 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
2024-11-19 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
2024-11-18 11:26
Kaip paslėpti nuotraukas ar vaizdo įrašus „iPhone“
2024-11-13 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
2024-11-12 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
2024-11-09 14:29
Domėjimasis kitais socialiniuose tinkluose: kada smalsumas tampa per didelis?
2024-10-21 20:27
Kaip „macOS“ nurodyti nekurti „.DS_Store“ failų tinklo ir USB diskuose
2024-10-18 14:21
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 4 priemones, kurios padės apsisaugoti nuo atakų
2024-10-18 08:16
Paruoškite savo telefoną naujajai „Android“ operacinės sistemos versijai
2024-10-14 14:39
8 patarimai, kurie padės apsaugoti vaiką nuo pavojų internete
2024-10-14 10:25
Amžiaus ribos vaikams socialiniuose tinkluose – mitas? Ekspertė atsako, kaip apsaugoti vaikus ir sukurti pasitikėjimu grįstą ryšį
2024-10-05 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama